Podnośniki nożycowe idealne rozwiązanie w małych serwisach

Podnośniki nożycowe to specjalistyczny rodzaj wyposażenia warsztatu samochodowego. Ich optymalna budowa, szeroki wachlarz wariantów umożliwiających dostosowanie do potrzeb serwisów samochodowych specjalizujących się w naprawach różnych pojazdów, a także wykonanie z najwyższej jakości materiałów w połączeniu z ergonomiczną konstrukcją, to czynniki sprawiające, że podnośniki nożycowe stanowią doskonały wybór w kontekście wyposażenia małych serwisów, a także tych, które podejmują się napraw większych pojazdów. Poznaj różnice pomiędzy podnośnikami nożycowymi wykorzystywanymi w małych i większych serwisach samochodowych i dowiedz się, dlaczego podnośniki nożycowe to idealne rozwiązanie w małych serwisach.

Podnośniki nożycowe – charakterystyka

Podnośniki nożycowe wyróżniają się na tle innych rodzajów tych urządzeń (m. in. kolumnowych i kanałowych) obecnością platform najazdowych, które pozwalają na podniesienie pojazdu na większej powierzchni niż podnośniki podprogowe. To właśnie platformy sprawiają, że podnośniki nożycowe są bezpieczniejszym rozwiązaniem niż podnośniki podprogowe – czynią one podnośniki stabilniejszymi, a przy tym pozwalają na podniesienie pojazdu na większą wysokość.  Poza obecnością platform najazdowych podnośniki nożycowe charakteryzuje również różnorodność sposobów montażu. Przez wzgląd na ciężar pojazdów podnośniki samochodowe (tak nożycowe, jak i inne ich rodzaje) powinny być właściwie montowane do podłoża, w innym przypadku następuje bowiem ryzyko ich przeważenia, a w następstwie uszkodzenia nie tylko podnośnika, ale również naprawianego pojazdu. W zależności od udźwigu i poziomu wysokości osiąganego przez podnośnik nożycowy wyróżnić można podnośniki nożycowe montowane do podłoża przy pomocy śrub, a także takie, które montowane bezpośrednio w podłożu poprzez np. zalanie betonem. Podnośniki nożycowe montowane mogą więc być podposadzkowo, co charakteryzuje urządzenia pozwalające na udźwig pojazdów o większej masie, a także na większą wysokość (są to tzw. podnośniki nożycowe wysokiego podnoszenia).

Podnośniki nożycowe do małych serwisów samochodowych

Podnośniki nożycowe wysokiego podnoszenia to rozwiązanie dedykowane serwisom specjalizującym się w naprawach ciężkich pojazdów. Nie jest to jednak równoznaczne z tym że podnośniki nożycowe nie spiszą się w małych serwisach samochodowych. Dostępne w ofercie Mastwell podnośniki nożycowe niskiego podnoszenia wyróżnia atrakcyjna cena, a także wytrzymałość, niezawodność oraz optymalne warunki montażu. Podnośniki nożycowe do małych serwisów samochodowych pozwalają na swobodny i bezpieczny udźwig pojazdów o masie sięgającej nawet 5 000 kg, a także dwukołowców, takich jak skutery czy motocykle, dzięki czemu pozwalają one na naprawę różnych rodzajów pojazdów mechanicznych oraz elektrycznych. W ofercie Mastwell dostępne są podnośniki nożycowe przeznaczone do przeprowadzania napraw, diagnostyki, a także z automatyczną blokadą. W Mastwell dostępne są podnośniki nożycowe do małych serwisów samochodowych, a także rozwiązania odpowiadające potrzebom przedsiębiorstw specjalizujących się w naprawach większych pojazdów. Sprawdź ofertę Mastwell i wybierz najwyższej jakości podnośniki nożycowe, które zapewnią wieloletnią sprawność, ergonomię oraz bezpieczeństwo użytkowania.