OnRobot debiutuje w obszarze oprogramowania z rozwiązaniem WebLytics dla aplikacji współpracujących

WebLytics wnosi do rozwiązań sprzętowych OnRobot, skoncentrowanych na aplikacjach współpracujących, możliwość zdalnego monitorowania, diagnostyki urządzeń oraz analizy danych.

Odense, Dania, 11 listopada 2021: OnRobot, One Stop Shop dla zrobotyzowanych aplikacji współpracujących, debiutuje ze swoim oprogramowaniem WebLytics – unikalnym rozwiązaniem monitorowania produkcji, diagnostyki urządzeń i analizy danych, zaprojektowanym w celu zwiększenia wydajności i zminimalizowania czasu przestojów.

WebLytics umożliwia monitorowanie wydajności wielu aplikacji współpracujących jednocześnie i w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie gromadzi dane zarówno z robotów, jak i narzędzi i przekształca je w łatwą do zrozumienia, zwizualizowaną na poziomie urządzenia i aplikacji, informację.

“Wprowadzenie WebLytics jest przełomowym wydarzeniem dla OnRobot, naszych klientów oraz globalnej sieci integratorów” – powiedział Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. –  “WebLytics jest pierwszym oprogramowaniem zapewniającym skoncentrowane na aplikacji dane w czasie rzeczywistym dla aplikacji współpracujących w ramach wielu marek robotów. WebLytics, jako nasze pierwsze rozwiązanie w obszarze softwaru, jest początkiem drogi OnRobot w tworzeniu oprogramowania dla robotów i uzupełnia naszą wizję zapewnienia kompleksowych rozwiązań dla aplikacji współpracujących w jednym miejscu – włączając w to zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.”

Dla użytkowników końcowych i integratorów, WebLytics oznacza nie tylko wyeliminowanie konieczności ręcznego gromadzenia danych – zapewnia rzeczywisty wgląd w działanie aplikacji współpracującej, oferując diagnostykę urządzenia na żywo, alarmy oraz zapobiegawcze środki konserwacji, aby do minimum ograniczyć kosztowne przestoje stanowisk zrobotyzowanych.

Integrując uznany na całym świecie standard przemysłowy OEE (Overall Equipment Effectiveness) WebLytics identyfikuje trendy na stanowisku zrobotyzowanym w czasie rzeczywistym, w tym schematy,  wartości szczytowe i zakłócenia w wydajności aplikacji. OEE mierzy procent czasu produkcji, który jest naprawdę produktywny – wynik 100% oznacza, że aplikacja współpracująca produkuje tylko dobre części, tak szybko, jak to możliwe i bez przestojów. WebLytics, wykorzystując miary OEE, może ustalić, czy proces produkcji przebiega w optymalnym tempie oraz może monitorować i analizować jakość cykli aplikacji – kluczowe informacje dla producentów, niezależnie od skali.

WebLytics może dostarczać informacje dotyczące eksploatacji ramienia robota i narzędzi OnRobot, takich jak chwytaki, kamery wizyjne i czujniki, a także może raportować liczbę zainicjowanych zatrzymań bezpieczeństwa oraz liczbę cykli chwytania wykonanych podczas działania aplikacji.

Gdy na stanowisku robotycznym dokonywane są zmiany, takie jak dostosowanie prędkości robota lub ustawień chwytaka, WebLytics może również automatycznie raportować wpływ tych zmian na wydajność aplikacji.

Jeśli po wdrożeniu w aplikacji współpracującej występują anomalie, WebLytics umożliwia użytkownikom analizę danych zebranych bezpośrednio z robota lub robotów i narzędzi oraz raportuje własne ustalenia za pomocą konfigurowalnych pulpitów.

“W świecie, który szybko się zmienia, czas ma ogromne znaczenie. W aplikacjach, w których długość trwania cyklu jest znacząca, WebLytics pomaga zidentyfikować drobne błędy, które ją wydłużają.” – powiedział Laszlo Papp, Product Manager & Sales Engineer w Wamatec Hungary Kft., który testował WebLytics w aplikacjach obsługi maszyn, pick&place oraz paletyzowania – „WebLytics może również zaoszczędzić dużo czasu całego zespołu dzięki łatwemu planowaniu konserwacji i zmian w produkcie. Moja ulubiona funkcja to panel – WebLytics pozwala monitorować wszystkie moje aplikacje, coboty, roboty i narzędzia na jednej platformie, która pokazuje dane w czasie rzeczywistym na  jednym obrazie. WebLytics sprawia, że optymalizacja wszystkich aplikacji jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej.”

WebLytics oferuje, charakterystyczne dla każdego z produktów OnRobot, łatwość obsługi, dostępność i ukierunkowanie na aplikacje. Jest kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi robotami współpracującymi, lekkimi robotami przemysłowymi oraz ze wszystkimi narzędziami firmy OnRobot. Dodatkowo można go rozbudować, jest więc gotowy na przyszłość i pojawianie się nowych robotów i narzędzi. Dostęp do WebLytics jest zapewniony przez bezpieczny, intuicyjny, oparty na przeglądarce interfejs użytkownika, który wyświetla mierniki OEE i zdefiniowane przez użytkownika KPI poprzez konfigurowalne pulpity, zapewniające natychmiastowy i przejrzysty wgląd w działanie aplikacji w czasie rzeczywistym oraz dane historyczne.

Serwer WebLytics może być wdrożony do lokalnej sieci hali produkcyjnej lub dodany do sieci wirtualnej, która łączy się ze stanowiskiem robotycznym. Zebrane dane są przechowywane lokalnie na serwerze WebLytics, podczas gdy wbudowany serwer WebLytics jest zawsze dostępny z sieci hali produkcyjnej lub z dowolnego miejsca na świecie poprzez bezpieczne połączenie HTTPS.

WebLytics jest nie tylko potężnym urządzeniem dla użytkowników końcowych, ale także tworzy nowe możliwości przychodów dla integratorów systemów, dostarczając im oprogramowanie potrzebne, aby zaoferować klientom umowy serwisowe, czy też optymalizację stanowisk robotycznych.

„WebLytics jest perfekcyjnym uzupełnieniem naszej istniejącej linii produktów i naturalnym rozwojem OnRobot w tworzeniu zaawansowanych narzędzi i technologii – w tym przypadku zdalnego monitorowania, diagnostyki urządzeń i analizy danych – przystępnych i dostępnych dla firmy każdej wielkości”, mówi Iversen.

WebLytics jest dostępny na całym świecie poprzez subskrypcję od 11 listopada 2021.


O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, czujniki siły i momentu, wielokrotnie nagradzaną technologię chwytania Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, zestawy szlifierskie oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl