MiR wprowadza na rynek dwa mocne autonomiczne roboty mobilne do optymalizacji całej logistyki

MiR600 i MiR1350, pierwsze na rynku AMR o stopniu ochrony IP52, są przeznaczone do transportu ciężkich materiałów w trudnych warunkach produkcyjnych i logistycznych

Odense, Dania — 12 sierpnia 2021 r.Mobile Industrial Robots (MiR), światowy lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), wprowadził do oferty swoje najmocniejsze roboty do transportu palet i innych ciężkich elementów w zakładach produkcyjnych, magazynach i centrach logistycznych. MiR600 i MiR1350 o udźwigu odpowiednio do 600 i 1350 kg są zaprojektowane do bezpiecznego i wydajnego realizowania zadań związanych z przenoszeniem materiałów w trudnych środowiskach przemysłowych.

„Klienci testujący AMR w swoich zakładach przekonali się, że chcą transportować cięższe ładunki, a udana inwestycja w duże floty do kluczowej produkcji wymaga jeszcze wyższego poziomu niezawodności, bezpieczeństwa i jakości” – mówi Søren E. Nielsen, prezes Mobile Industrial Robots. „Nowe, przemysłowe i wytrzymałe roboty MiR spełniają te wymagania, dzięki czemu można je łatwo zintegrować bezpośrednio z przepływami pracy w przedsiębiorstwach”.

Pierwsze AMR o stopniu ochrony IP52, które tolerują popularne wyzwania środowiskowe

Przemysłowe i chronione MiR600 i MiR1350 to pierwsze na rynku autonomiczne roboty mobilne o stopniu ochrony IP52 – ich komponenty są chronione i mogą tolerować kurz oraz krople wody.

„Ponieważ AMR w coraz większym stopniu są integrowane z kluczowymi procesami produkcyjnymi, przestoje nie wchodzą w grę” – mówi Nielsen. „Nasze nowe AMR klasy przemysłowej są skonstruowane z myślą o długiej żywotności i prostym serwisowaniu dzięki dostępności komponentów i kabli”.

Nowe AMR optymalizują całą logistykę – przychodzącą, produkcyjną i wychodzącą

Większe MiR600 i MiR1350 są przystosowane do autonomicznego transportu ciężkich ładunków, materiałów i towarów w:

  • dokach załadunkowych
  • strefach produkcyjnych i montażowych
  • magazynach
  • strefach dostawy materiałów

Podobnie jak w przypadku innych AMR MiR (MiR100, MiR200, MiR250, MiR500 i MiR1000), MiR600 i MiR1350 nawigują płynnie i bezpiecznie pomiędzy ludźmi i innymi środkami transportu w dynamicznym otoczeniu. Czujniki, kamery 3D i najnowsza technologia skanowania laserowego zapewniają widzenie 360 stopni dla precyzyjnego, bezpiecznego nawigowania i działania. Nowe AMR zostały zaprojektowane tak, aby spełniać najnowsze standardy bezpieczeństwa, m.in. ISO 3691-4.

„Wiele firm wdraża obecnie nasze roboty mobilne jako alternatywę dla załogowych wózków widłowych, które mogą być drogie i niebezpieczne w obsłudze” – mówi Nielsen. „Usprawnienie transportu z robotami AMR umożliwia pracownikom wykonywanie bardziej wartościowych działań oraz wspieranie procesów produkcyjnych i jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo na hali”.

Gotowe rozwiązania, które można skalować i dostosować

Rozwiązania logistyczne tworzone z myślą o przyszłości muszą bezproblemowo wpasowywać się w procesy operacyjne i w dużym stopniu dostosowywać się do nowych przepływów pracy i środowisk. AMR produkowane przez MiR są bardzo elastyczne i mogą być wdrażane z różnymi górnymi modułami do niestandardowych aplikacji.

Wiele firm szuka konfigurowalnych platform robotycznych, inne potrzebują gotowych rozwiązań, które można wykorzystać w wielu procesach lub w różnych obiektach. Aby ułatwić wdrożenie, MiR oferuje gamę górnych modułów podnośnikowych dla MiR600 i MiR1350. Górne moduły umożliwiają AMR odbieranie i odkładanie palet oraz wózków, zapewniając łatwą integrację i skalowalność w całym łańcuchu wartości.

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.