Würth Polska przedstawia swoją glazurniczą drużynę na EuroSkills Gdańsk 2023

Już od 5 do 9 września uczniowie szkół branżowych, studenci kierunków technicznych oraz początkujący fachowcy będą  mieli okazję spróbować swoich sił w podczas EuroSkills Gdańsk 2023. Wydarzenie obejmuje 43 branże m.in. glazurnictwo, stolarstwo, meblarstwo czy mechanikę samochodową, a jednym z jego diamentowych partnerów jest firma Würth Polska. W rywalizacji oprócz fachowców wezmą udział także narzędzia przeznaczone dla profesjonalistów. Oto jak wygląda glazurnicza drużyna narzędziowa  od Würth Polska.

Würth Polska od lat aktywnie wspiera młode talenty w rozwoju umiejętności specjalistycznych. W tym roku firma udostępni uczestnikom narzędzia, które posłużą im do wykonania zadań konkursowych w kategoriach tj.: glazurnictwo, ciesielstwo, mechanika samochodowa, blacharstwo, malowanie i dekoracja, meblarstwo oraz elektronika. Wśród przekazanych produktów znajdą się również produkty BHP.

Wiemy, jak ważne są odpowiednie narzędzia do rozwoju pasji i umiejętności, dlatego zależy nam na wspieraniu młodych osób i takich inicjatyw jak EuroSkills 2023. Chcemy, aby przebieg konkursu był komfortowy i przede wszystkim bezpieczny, a to zapewniają odpowiednie, profesjonalne narzędzia i produkty ochronne – podsumowuje Robert Karolak, Dyrektor Marketingu Würth Polska.

Glazurnicza drużyna Würth Polska

Odpowiedni sprzęt ułatwia nie tylko wykonanie wielu prac w sposób bezpieczny i ergonomiczny, ale pomaga zachować precyzję wykonywanych czynności. Oto wybrane produkty firmy Würth Polska, które będą wspierać zawodników startujących podczas EuroSkills 2023 w kategorii układanie płytek i podłóg.

  • Zestaw elektronarzędzi M-CUBE power tool set ABS-1 – zawiera szlifierkę kątową AWS 18-125 P COMPACT, wkrętarkę akumulatorową ABS 18 COMPACT, młotowiertarkę akumulatorową ABH 18 COMPACT, akumulatory litowo-jonowe 18 V, ładowarkę ALG 18 V oraz praktyczną torbę. Narzędzia zawarte w zestawie są kompaktowe, ergonomiczne i lekkie, dlatego z powodzeniem sprawdzą się podczas prac wykonywanych bardzo często lub w niewygodnej pozycji. Sprzęty zasilane są napięciem 18 V, co czyni je bardziej wydajnymi.
  • Wkrętak z grzechotką z uchwytem pistoletowym, z magazynkiem na bity w uchwycie – wkrętak ma zamontowaną latarkę LED. Kształt rękojeści można zmieniać z prostego na pistoletowy. Bity można zamocować na przedłużeniu 70 mm i 150 mm, na magnetycznym uchwycie do bitu 150 mm, na elastycznym uchwycie do bitu 175 mm oraz magnesem wysuwanym 105-485 mm. W skład zestawu wchodzi również 12 nasadek oraz 18 bitów.
  • Dwukomponentowy nóż do cięcia z suwakiem – produkt odznacza się doskonałą ergonomią dzięki wysokiej jakości dwukomponentowemu uchwytowi oraz automatycznej blokadzie ostrza. Wytrzymała i stabilna prowadnica ostrza wykonana została ze stali nierdzewnej zapewnia precyzję cięcia. 
  • Suwmiarki noniuszowe z rolką obsługiwaną kciukiem, śrubą ustalającą i wskaźnikiem głębokości – są wyposażone w dwa ramiona pomiarowe po obu stronach, które umożliwiają określanie wymiarów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Suwmiarki posiadają również wskaźnik głębokości używany np. do pomiaru głębokości otworów. Natomiast na ich odwrocie znajduje się tabela gwintów umożliwiająca sprawdzenie średnicy otworów prowadzących podczas wycinania gwintów.

O Würth Polska

Würth Polska jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecnym na polskim rynku ponad 32 lata. To nowoczesna firma i wiarygodny, stabilny pracodawca, który zatrudnia ponad 750 pracowników, z czego ponad 500 w Dziale Sprzedaży podzielonym na 7 obszarów – Auto, Cargo (w tym Agro), Drewno, Budownictwo, Metal, Instalacje i Budownictwo Inwestycje. Würth Polska posiada 47 sklepów stacjonarnych oraz rozbudowany sklep internetowy, który zapewnia możliwość zakupów 24h na dobę bez wychodzenia z domu. Centrala firmy i nowoczesne centrum logistyczne znajdują się w Warszawie. Koncern prowadzi sprzedaż wyłącznie firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Więcej informacji o Würth Polska.

O grupie Würth

Grupa Würth została założona w 1945 r. w Niemczech. Obecnie składa się z ponad 400 samodzielnych firm, rozmieszczonych w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach. Zatrudnia ponad 83 tys. osób, z czego ponad 33 tys. to przedstawiciele handlowi. Würth to również ponad 3,7 mln klientów. Zgodnie z rocznym sprawozdaniem finansowym, w 2022 r. Grupa Würth osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie 19,95 mld EUR.