Universal Robots wzmocnił zespół w Polsce

Warszawa, 20 kwietnia 2022Universal Robots (UR), czołowy producent robotów współpracujących, wzmocnił kadrę w Polsce. Do zespołu dołączył Grzegorz Będkowski, który objął stanowisko Business Development Managera.

Grzegorz Będkowski będzie odpowiadać za rozwój biznesu UR w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem południowej części naszego kraju. Do jego zadań należą także wsparcie klientów planujących wdrożenie cobotów, budowanie świadomości przedsiębiorców w obszarze robotyzacji oraz koordynacja projektów realizowanych wspólnie z partnerami.

„Polski rynek ma ogromny potencjał. Charakteryzuje się stosunkowo niskim zagęszczeniem robotów przemysłowych w porównaniu do innych krajów w regionie. Jednocześnie lokalne przedsiębiorstwa, w tym z sektora MŚP, coraz częściej dostrzegają potrzebę robotyzacji. Dzięki niej mogą podnosić wydajność i konkurencyjność pomimo trudnej sytuacji na rynku pracy oraz innych wyzwań, związanych np. z łańcuchami dostaw” – mówi Grzegorz Będkowski, Business Development Manager, Universal Robots. „Obecnie skupiamy się na wdrażaniu robotów współpracujących do obsługi maszyn, spawania oraz paletyzacji. W tych procesach występuje największe zapotrzebowanie na robotyzację” – dodaje.

Grzegorz Będkowski od 10 lat jest związany z automatyką przemysłową, a w ostatnich latach z robotyką. Ma szerokie doświadczenie i umiejętności w obszarze sprzedaży, rozwoju biznesu oraz budowania relacji. Ukończył Politechnikę Śląską na kierunku Mechatronika oraz studia magisterskie Zarządzanie przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Bankowej w Katowicach. Prywatnie pasjonat nowych technologii, motocykli off road, narciarstwa oraz podróży.

Profil LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/grzegorz-b%C4%99dkowski-a1561a132/

O Universal Robots

Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.

Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego ekonomicznie opłacalnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinął portfolio obejmujące UR3e, UR5e, UR10e i UR16e, o różnym udźwigu i zasięgu roboczym. Każdy model jest wspierany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach oraz wdrażane do wielu różnych zadań.

Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech.

Universal Robots zainstalował ponad 50 000 cobotów na całym świecie.