Targi LIGNA 2023 okazały się wielkim sukcesem!

Wypełniona hala wystawiennicza i entuzjastyczni goście! Obecność firmy HOMAG na targach LIGNA 2023 była spektakularnym wydarzeniem, które zainspirowało wszystkich odwiedzających innowacyjnymi rozwiązaniami i imponującymi prezentacjami. Wraz ze swoimi partnerami – WEINMANN, Kallesoe i System TM – HOMAG stworzył koncepcję składającą się z trzech stoisk, które wprowadziły uczestników w fascynujący świat możliwości obróbki drewna. Z ponad 7500 odwiedzających, firma może pochwalić się udanym tygodniem na targach.

Ramię w ramię w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju i wydajności produkcji

Oprócz innowacji produktowych, w tym roku firma HOMAG przedstawiła również kluczowe tematy, które mają kluczowe znaczenie dla branży obróbki drewna. Jednym z tych tematów był zrównoważony rozwój, który odgrywa kluczową rolę obok stale rosnących kosztów i odpowiedzialności za nasze środowisko. Firma HOMAG imponująco pokazała, jak zrównoważony rozwój i wydajność produkcji mogą iść w parze, aby zmniejszyć wpływ na środowisko i obniżyć koszty.

HOMAG CARES — Wspólne zaangażowanie w szczytną sprawę

Wyjątkową atrakcją było kompleksowe rozszerzenie programu HOMAG CARES, który wcześniej skupiał się przede wszystkim na aspektach społecznych. Wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju zostały teraz połączone w ramach tej inicjatywy, aby jak najszybciej osiągnąć cele klimatyczne HOMAG: 70% mniej emisji z HOMAG i 15% mniej z ich maszyn. Targi LIGNA 2023 były znaczącym postępem jako najbardziej zrównoważony występ targowy w historii firmy HOMAG.
Na szczególną uwagę zasługuje projekt „HOMAG CARES about Transformation”. We współpracy z klientem MECAKIM i firmą projektową CARDUMEN firma HOMAG zaangażowała się w kompleksową renowację placu zabaw szkoły Llevant w Badalonie w Hiszpanii. Ta szkoła zapewnia edukację i wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych. Odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, kupując produkty firmy HOMAG i próbki detali w zamian za darowiznę.

Pokazy na żywo i innowacje w maszynach: technologia z pierwszej ręki

Kolejną atrakcją były codzienne pokazy na żywo w Event Lounge firmy HOMAG. Tutaj wszyscy odwiedzający mogli osobiście przekonać się, jak działają najnowsze technologie i maszyny w akcji. Pokazy oferowały zróżnicowany program, od demonstracji technicznych po treści cyfrowe.
W tym roku nowy jednoosiowy podajnik STORETEQ F-100 był jedną z nowości maszynowych w obszarze pilarek do formatowania płyt. Ten automatyczny podajnik płyt, specjalnie zoptymalizowany pod kątem pilarki do paneli SAWTEQ S-200, umożliwia w pełni automatyczną produkcję, nawet w przypadku serii podstawowych. Dzięki intuicyjnej obsłudze za pomocą woodStore 8 i doskonałej synchronizacji z pilarką firma HOMAG wyznacza nowe standardy w obróbce drewna.
DRILLTEQ V-310 imponuje w dziedzinie obróbki CNC bogatym wyposażeniem i dużą elastycznością. Zajmuje mało miejsca i jest wydajny, zapewniając produkcję oszczędzającą zasoby przy zerowym czasie konfiguracji. Dzięki intuicyjnej obsłudze dzięki systemowi wspomagania operatora intelliGuide i ergonomicznym funkcjom DRILLTEQ V-310 wyznacza nowe standardy precyzji i komfortu.
Nowością ze świata okleiniarek była okleiniarka do wąskich elementów EDGETEQ S-500, która została zaprezentowana obok innych innowacyjnych produktów. Umożliwia produkcję wąskich detali, takich jak fronty szuflad i jest w stanie obrabiać różne profile z maksymalną precyzją.

Wydajność i wartość dodana dzięki VALYOU

Oczywiście na targach LIGNA nie zapomniano o serwisie firmy HOMAG. Firma Life Cycle Services była reprezentowana przez VALYOU i wiele innych atrakcji. Wszyscy odwiedzający mieli okazję przekonać się na własnej skórze, jak działa VALYOU, a także wziąć udział w losowaniu nagród, w którym mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród w postaci bonów na części zamienne, naprawy czy umowy serwisowe.

Solution Hub: Poznaj świat produkcji mebli w rozmiarze 1

HOMAG Solution Hub był kolejną imponującą atrakcją targów. W tej innowacyjnej koncepcji firma HOMAG przedstawiła cały wachlarz możliwości produkcji mebli w serii 1. Odwiedzający zostali przeniesieni do wirtualnego świata, w którym mogli doświadczyć różnych klas wydajności i koncepcji. Wspólnie z ekspertami technicznymi firmy HOMAG byli w stanie opracować dostosowane do potrzeb rozwiązania, które można było zobaczyć i przetestować na miejscu. HOMAG Solution Hub oferowało wszystkim odwiedzającym niepowtarzalną okazję poznania przyszłości indywidualnej produkcji mebli i osobistego przekonania się o wydajności rozwiązań HOMAG.

Zanurz się w świecie innowacji

Kolejną atrakcją targowego wyglądu było Centrum Innowacji HOMAG, które umożliwiło odwiedzającym ekskluzywny wgląd w przyszłość obróbki drewna. Zaprezentowano tam nadchodzące wynalazki i innowacje produktowe, w tym technologie maszynowe, systemy samoregulujące oraz efektywne pod względem zasobów rozwiązania produkcyjne. Odwiedzający mogli osobiście przekonać się, jak firma HOMAG przesuwa granice obróbki drewna coraz bardziej.
Intensywny dialog i cenne kontakty.
Targi były doskonałą platformą do nawiązywania cennych kontaktów i wymiany myśli ze wszystkimi zwiedzającymi w bezpośrednim dialogu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się bezpośrednie usługi doradcze ze strony ekspertów firmy HOMAG.
Udane targi to zawsze praca zespołowa wszystkich działów w oparciu o produkty zorientowane na rynek. Pozytywne opinie klientów są dla wszystkich pracowników firmy HOMAG wielką motywacją i zachętą na przyszłość!