Ta PRZEMYSŁOWA WIOSNA przejdzie do historii!

Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce, w 2024 roku odbywała się w dość nietypowym czasie. Przemysł powoli wychodzący z marazmu, rolnicze strajki w tle – mogło nie udać się nic, a udało się wszystko. Wystawę odwiedziło o 1000 zwiedzających więcej niż w zeszłym roku.

fot. TARGI KIELCE

Kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odwiedziło w tym roku 20 000 zwiedzających. Dodatkowo na korzyść branżowych zwiedzających zmniejszyła się liczba uczniów szkół technicznych odwiedzających targi – w tym roku było ich zaledwie 1500, w zeszłym 2500. Wypowiedzi wystawców nie pozostawiają złudzeń, to były naprawdę dobre targi.

fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE

– Wróciliśmy do Kielc w ubiegłym roku, nie było nas tutaj w czasie pandemii. Wystawiamy się od wielu lat, bo uważamy, że ta impreza organizowana w Kielcach jest najważniejszą w całej Polsce dla naszej branży. Zdecydowanie warto tu przyjeżdżać. Udział w targach daje nam rozpoznawalność marki, która nigdy nie jest za duża. Mimo że nasza marka jest znana wśród klientów, to zawsze pojawiają się nowi. To też jest szansa na pokazanie nowych produktów. Zwykle pierwszy dzień targów, jest takim dniem na rozpędzenie się, tymczasem tym razem już pierwszego dnia było tak dużo osób, jak zwykle w czasie drugiego dnia targów. Pojawiły się osoby, które znamy, były rozmowy, które stały się kontynuacją już rozpoczętych kontaktów. To co mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z podpisów, które pojawiły się na pewnych dokumentach – tak udział w Przemysłowej Wiośnie 2024 podsumował Jakub Szyndlar, Technolog ds. Rozwoju Klienta Abplanalp.

fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE

Bardzo bogata oferta

Niemal 600 wystawców prezentowało dokładnie to, o co w wydarzeniu takim jak Przemysłowa Wiosna chodzi – pracujące maszyny. Z roku na rok coraz liczniejszą grupę stanowią roboty, także w tym roku można było liczyć na wiele dynamicznych prezentacji całych linii zrobotyzowanych. Nie zabrakło narzędzi skrawających, licznie reprezentowana była branża poświęcona technologii szlifowania.  Obrabiarki królowały w hali E. Na wiele wrażeń mogli liczyć także miłośnicy druku 3D. Sporą część wystawy stanowiły także urządzenia pomiarowe.

Merytorycznie o technologiach

Na szczególną uwagę zasługują również merytoryczne spotkania, które odbyły się podczas Przemysłowej Wiosny. Konferencja specjalistyczna organizowana przez znane w branżowym środowisku wydawnictwo ELAMED prezentowała najnowszych rozwiązania technologicznne na rynku obróbki stali. Z kolei Seminarium „INNOWACJE i NOWE TECHNOLOGIE” było doskonałą okazją, aby zaprezentować pakiet informacji dotyczących firmy, technologii lub produktu. Coroczne Seminarium Obróbki Laserowej tradycyjnie już było uzupełnieniem merytorycznym targów STOM-Laser, a swoją tematyką obejmowało wszystkie rodzaje technologii laserowych powszechnie wykorzystywanych w przemyśle. Seminarium „Szybkie prototypowanie materiałów metalowych” było niezwykle ciekawą propozycją przedstawicieli Sieci Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny.

fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE
fot. TARGI KIELCE

Medale i wyróżnienia tradycyjnie

Podczas uroczystej gali, która odbyła się drugiego dnia targów, nagrodzono najlepsze z nich. O przyznaniu nagród decydowały Komisje konkursowe powołane do każdej z wystaw. W skład jury weszli czołowi, branżowi specjaliści. W czasie uroczystości wręczono także wyróżnienia i nagrody Top Design za oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej. Specjalnymi statuetkami od Zarządu Targów Kielce zostały również wyróżnione firmy, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze.

Zapraszamy na kolejną edycję Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce, która odbędzie się  od 25 do 28 marca 2025.