OnRobot Expo poświęcone automatyzacji współpracującej – światowej skali wydarzenie z udziałem producentów, specjalistów i liderów branży

Ruszyła rejestracja na targi OnRobot Expo – prezentacje na żywo i interaktywne panele dyskusyjne na temat aplikacji współpracujących. Wydarzenie w formie online odbędzie się w dniach 2–3 grudnia i obejmie strefy czasowe Europy, obu Ameryk oraz regionu Azji i Pacyfiku.

OnRobot uruchomił rejestrację na OnRobot Expo – globalne, interaktywne wydarzenie poświęcone robotyce – ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji i aplikacji współpracujących. OnRobot Expo odbędzie się online w dniach 2–3 grudnia. Podczas targów wystąpi między innymi Camilo Buscaron, szef działu Cloud Robotics Open Source Technology & Strategy w Amazon Web Service. Odbędzie się również panel dyskusyjny na temat automatyzacji współpracującej, w którym udział weźmie inwestor i twórca programu telewizyjnego Shark Tank, Mark Cuban. W agendzie jest także wystąpienie Sue Keay, prezes Queensland AI Hub.

Dzięki transmisji online do krajów Europy, obu Ameryk i regionu Azji i Pacyfiku uczestnicy OnRobot Expo będą mogli obejrzeć 30-minutowe prezentacje prowadzone przez ekspertów na różnorodne tematy: od lean manufacturing i aplikacji współpracujących w procesach pakowania, po szybki załadunek maszyn CNC oraz obniżenie barier w zakresie wdrażania systemów wizyjnych. Pełna agenda i rejestracja znajdują się na stronie: https://expo.onrobot.com/

Sesje szkoleniowe na temat najpopularniejszych aplikacji

Opracowane z myślą o wsparciu małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, podczas OnRobot Expo zaprezentowane zostaną kompletne materiały demonstracyjne pokazujące zastosowanie poszczególnych rozwiązań ze stale poszerzającej się gamy OnRobot – od chwytaków po narzędzia do szlifowania. Sesje szkoleniowe pozwolą uczestnikom poznać łatwe sposoby wdrożenia i maksymalizowania wartości stanowiska zrobotyzowanego. Szczególną uwagę eksperci poświęcą aplikacjom współpracującym w obszarze obsługi elementów metalowych i obróbki metali oraz pakowania, przetwarzania żywności, obróbki tworzyw sztucznych, a także w farmaceutyce i logistyce.

„Poważne wyzwania 2020 roku skłoniły wielu producentów, małych i dużych, do wdrażania aplikacji współpracujących celem zachowania konkurencyjności i zbudowania odporności na różne czynniki. Podjęliśmy decyzję o organizacji OnRobot Expo, by producenci mogli lepiej poznać zagadnienia aplikacji współpracujących i automatyzacji dzięki wiedzy ekspertów działających w branży i autorytetów z kręgów biznesowych i akademickich” – mówi Enrico Krog Iversen.

Wyjątkowa szansa zdobycia cennej wiedzy

Uczestnicy targów będą także mieli możliwość zapoznania się z gamą narzędzi i komponentów OnRobot za pośrednictwem unikalnego, interaktywnego, cyfrowego środowiska, które stworzono z myślą o tym wydarzeniu. Cała platforma OnRobot Expo będzie dostępna w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, japońskim, koreańskim i chińskim.

„Aplikacje współpracujące umożliwiają firmom zabezpieczenie swojej działalności na przyszłość. OnRobot Expo to wyjątkowa okazja, dzięki której producenci mogą spotkać się z ekspertami ds. produktów i dokładnie poznać możliwości elastycznych, łatwych w użyciu rozwiązań z zakresu automatyzacji” – dodaje Enrico Krog Iversen.

Wystąpienia prelegentów i praktyczne porady

Camilo Buscaron – w swoim wystąpieniu na temat opracowywania, testowania i wdrażania robotów przez Amazon – omówi wykorzystanie rozwiązań opartych o chmurę w upraszczaniu projektowania i wdrażania aplikacji zrobotyzowanych. Przedstawi także zagadnienia związane z Robot Operating System (ROS) i AWS RoboMaker – usługę w chmurze, która pomaga klientom projektować aplikacje robotyczne, zarządzać nimi, a także tworzyć symulacje z ich udziałem.

Uczestnicy OnRobot Expo będą mogli także obejrzeć nagranie panelu dyskusyjnego, podczas którego przedsiębiorca inwestujący w robotykę, Mark Cuban, wraz z prezesem OnRobot, Enrico Krogiem Iversenem, i prezesem Hirebotics, Robem Goldiezem, omawiają znaczenie aplikacji współpracujących dla przyszłości produkcji w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Sesja specjalistyczna obejmie między innymi wystąpienie „Fat Profits with LEAN Manufacturing”, w którym dyrektor generalny Technicon, Casper Hansen, omówi podstawy działania rozwiązań z zakresu automatyzacji metodą LEAN i korzyści płynące z ich wdrożenia. Przedstawiciel Plus Pack poprowadzi szkolenie „Plus Pack, OnRobot & Worker-Friendly Automation”, w trakcie którego podzieli się doświadczeniami z pracy z chwytakami OnRobot, na które firma zdecydowała się, aby podnieść efektywność wysoko zróżnicowanej i niskonakładowej produkcji na liniach do pakowania żywności oraz odciążyć pracowników od powtarzalnych i nieergonomicznych zadań ręcznego pakowania.

„OnRobot Expo dostarczy każdemu uczestnikowi potężną dawkę przydatnych informacji niezależnie od tego, czy dana osoba to ekspert w dziedzinie robotyki przemysłowej, który szuka sposobów optymalizacji istniejącej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej, czy reprezentuje małą firmę produkcyjną badającą dopiero możliwości automatyzacji opartej na aplikacjach współpracujących. Zaproszony zespół prelegentów omówi także podstawowe tematy biznesowe, takie jak zwrot z inwestycji, sposoby reagowania na zmieniające się wymagania rynku oraz przygotowania się na zmiany, które w produkcji dopiero nadejdą” – dodaje Enrico Krog Iversen.

Wszystkie informacje o OnRobot Expo znajdują się na stronie: https://expo.onrobot.com/

O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, szlifierki oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: https://onrobot.com/pl