Infotec Engineering Patronem Fabryki Mebli na Żywo – DREMA DZIECIOM !

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasze linie produkcyjne mogą wziąć udział w charytatywnej inicjatywie jaką jest Drema Dzieciom. W tym roku pokazowa fabryka będzie działała pod hasłem DREMA DZIECIOM dla Ukrainy. Meble wyprodukowane podczas czterech dni targów DREMA trafią do Lwowskiego Centrum Rehabilitacji i Edukacji DREAM, w którym przebywają obecnie dzieci z Domów Dziecka w Ługańsku i Doniecku.

FABRYKA MEBLI NA ŻYWO to projekt  Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupy MTP. Marka INFOTEC jest Partnerem akcji, a jej dział Infotec Engineering został Patronem Fabryki Mebli na Żywo.

Plan produkcyjny zakłada wytworzenie trzydziestu zestawów mebli do pokoju dziecięcego – choć Infotec planuje podbić stawkę wyprodukowanych zestawów do nawet stu sztuk!

Cała idea Fabryki Mebli na Żywo to przedstawienie zwiedzającym jak w łatwy i szybki sposób można pracować z wykorzystaniem maszyn cnc i robotów ułożonych w logiczny proces produkcyjny.

Podczas pokazów zaprezentujemy strefy odpowiedzialne za wykonanie kolejnych etapów produkcji

Strefa frezowania i wiercenia płyt meblowych, czyli Cyfrowa stolarnia na 200m2 Infotec

To rozwiązanie to prawdziwa cyfrowa rewolucja w produkcji mebli na zamówienie.

Zastosowanie systemu, który zostanie przedstawiony na stoisku INFOTEC daje możliwość kompletnie nowego spojrzenia na produkcję mebli skrzyniowych. System umożliwia wybór spośród setek gotowych modeli szafek, zmiany ich rozmiaru lub budowy mebli według własnych upodobań, a następnie błyskawicznego zlecenia ich na produkcje.

Stolarnia 200m2 to idealne rozwiązanie w szybko zmieniających się warunkach rynkowych, pomysł na wyjście z utartej ścieżki i odpowiedź na potrzeby klientów końcowych stolarni. Wszyscy w tej chwili walczymy o szybkie terminy realizacji, to problem zarówno firm jak i klientów.

Cyfrowa stolarnia składa się z następujących elementów.

  • System Infocam Cabinet – innowacyjna platforma do projektowania mebli oparta o metodę „screen to machnie”, generująca listy materiałowe niezbędne do procesu produkcji, pliki wykonawcze na maszynę, etykiety z kodem kreskowym, informację na temat okleinowania, schematy montażowe, wycenę projektu wraz z ofertą dla klienta
  • Cyfrowy Magazyn płyt – eliminujący pomyłki w wyborze płyty do produkcji inteligentny magazyn, który zmieści się w każdym małym zakładzie produkcyjnym
  • Wózek Manutec, – mobilny transporter płyty ułatwiający załadunek materiału na maszynę CNC
  • Rewolucyjna maszyna nestingowa Evo Go, – pierwsze w świecie urządzenie, które w pełni automatycznie bez udziału operatora pozwala rozkroić płytę na formatki oraz wykonać otwory pod okucia meblowe zarówno w pionie jak i poziomie w jednym nieprzerwanym cyklu produkcyjnym.
  • Okleiniarka Basic 550 z nawrotem – nowoczesna okleiniarka do prostych płaszczyzn połączona z automatycznym nawrotem, który znacząco przyspiesza proces oklejania formatek meblowych.
  • Regał Sortec – mobilny regał na formatki, który zapamiętuje to co się w nim umieści sprawi że już nigdy się nie pomylisz, a meble zostaną złożone zgodnie z projektem
  • Stół Montec – wygodne miejsce, w którym monter złoży wycięty mebel, a intuicyjny system informatyczny wyświetli mu instrukcje montażu.

 Strefa Zrobotyzowanego zbijania stelaży 

Podstawą udanego wdrożenia robotów w procesach produkcji mebli tapicerowanych jest doświadczenie, wiedza oraz umiejętność analizy potrzeb klienta. Marka INFOTEC jest liderem w zakresie dostawy zautomatyzowanych gniazd produkcyjnych do zbijana stelaży. Roboty marki INFOTEC może uruchomić każdy, nawet bez wcześniejszego wdrożenia, czy doświadczenia w programowaniu. Dzięki intuicyjnej obsłudze średni czas potrzebny naszym klientom na rozpoczęcie pracy z linią zrobotyzowaną to kilka godzin od chwili montażu. Trudne w programowaniu tradycyjne roboty wykonujące jedną i tę samą czynność przez cały czas, drogi osprzęt, ciężkie formy to przeszłość. Dzięki elastyczności w podejściu do procesu wdrożenia oraz zastosowaniu Innowacyjnych technologii, które uwzględniają specyfikę materiału jakim jest „żywe” drewno marka INFOTEC opracowała wyjątkowe – pierwsze na świecie – stanowisko do zbijania stelaży meblowych skrojone na miarę potrzeb zarówno małych jak i dużych firm z sektora produkcji mebli tapicerowanych.

Stanowisko zrobotyzowane składa się z:

• 4 stanowisk montażowych ram drewnianych przystosowanych do szybkiego przezbrojenia i zmiany typu wykonywanego stelaża

• Robota przemysłowy umiejscowionego na torach jezdnych wyposażonego w dwa rodzaje automatycznych przemysłowych zszywaczy z funkcja autonomicznego uzupełniana zszywek

• Pulpitu operatorskiego podłączonego do systemu Cyfrowej fabryki mebli.

Kompletne stanowisko przeznaczone jest do w pełni zautomatyzowanych procesów produkcji ram i konstrukcji z materiałów drewnianych i drewnopochodnych. Zapewnia prostą obsługę i wysokie wydajności montażu z zachowaniem idealnej powtarzalności procesu.

• zwiększenie dokładności i powtarzalności

• zwiększenie wydajność produkcji.

• podniesienie konkurencyjność przedsiębiorstwa.

• redukcja ilość wyrobów wadliwych.

Automatyczna linia do nanoszenia kleju na stelaż meblowy 

Jednym z procesów produkcji mebli tapicerowanych w ramach Fabryki Mebli na żywo będzie natryskiwanie kleju na stelaż meblowy oraz przyklejenie w miejsce natrysku uprzednio wyciętej kształtki z pianki elastycznej.

INFOTEC w ramach Cyfrowej fabryki mebli tapicerowanych (TAPICERNIA 4.0) przedstawi zwiedzającym zautomatyzowane stanowisko do natryskiwania kleju na stelaż meblowy.

Rozwiązanie to jest unikatowe i ma na celu eliminacje ludzi z pracochłonnego procesu nakładania kleju na powierzchnie stelaża. W trakcie ręcznego aplikowania kleju dochodzi często do jego marnotrawstwa, lub w wyniku zaniedbania klej nie trafia na wszystkie niezbędne powierzchnie – powoduje to stratę kleju, lub konieczność ponownego nanoszenia go przez pracownika co znacząco wydłuża proces i powoduje dodatkowe koszty.

Stanowisko składa się:

• robota przemysłowego wyposażonego w pompę oraz dysze z klejem

• innowacyjny system nakładania kleju oparty o dwuskładnikowym klej wodny

• transporter z napędem do przygotowania załadunku stelaży,

• transporter z napędem sterowany przez robota podczas klejenia efektywnie zwiększający zakres klejenia

• transporter z napędem do montażu i rozładunku,

• układ zabezpieczania pasów transportowych transportera, na którym odbywa się klejenie,

• układ sterowania z pulpitem operatora z możliwością łatwego przywołania programów

• skaner kodów w celu szybkiego wywołania programów.

W pełni automatyczna linia do cięcia bloków na arkusze i arkuszy na kontury ACL 4.0

ACL 4.0 to odpowiedź na problemy klientów związane z atomizacją zamówień na meble i związanymi z tym kłopotami w prawidłowej organizacji procesu cięcia panki.

Nasza linia stanowi remedium na w/w problemy gwarantując dużą wydajność procesu w mało seryjnej produkcji mebla tapicerowanego

Elementy składowe linii:

Przenośniki taśmowe,

Zautomatyzowana maszyna do poziomego cięcia bloków  na arkusze  z Systemem przygotowywania stosów

Pionowa maszyną do cięcia konturowego

System zarządzania linią  – IMANS Industry 4.0

Koncepcja linii:

Dzięki automatycznemu rozładunkowi i automatycznemu odkładaniu każdego arkusza po cięciu powstaje stos płyt, który jest następnie szybko i łatwo transportowany do maszyny konturowej pionowej , gdzie jest cięty na elementy krzywoliniowe.

Zastosowanie:

Przemysł tapicerski i meblarski, przemysł motoryzacyjny, przemysł opakowaniowy.

Obrabiane Materiały:

Pianki PUR i pianki reaktywne PUR, PE, EVA, pianki siatkowe, pianki melaminowe, guma gąbkowa,

Narzędzia tnące:

Maszyna pozioma z windą: ostrzony  szeroki nóż taśmowy 60 mm x 0,6 mm,  Maszyna konturowa pionowa: mikro-zębaty nóż taśmowy 3,6 x 0,6 mm

IMANS Industry 4.0

Wszystkie elementy linii podłączone  są do nadrzędnego systemu zarządzania zadaniami IMANS (INFOTEC MANAGMENT and NESTING SYSTEM)  który zarządza całym procesem cięcia i optymalizuje wykorzystanie materiału.

IMANS integruje się z systemem informatycznym klienta, zapewniając płynną wymianę danych

Nasze oprogramowanie jest cyfrowym ogniwem w łańcuchu informatycznego klienta, umożliwiając zarządzanie linią do cięcia pianki i optymalizację produkcji w jego firmie na podstawie informacji dostarczonych przez systemy zarządzania produkcją i oprogramowanie CAD.

IMANS jest otwartym środowiskiem, w którym wymiana danych z innymi systemami informatycznymi odbywa się w prosty sposób.

Nasz system gwarantuje, nieograniczone możliwości dostosowania do organizacji klienta, całkowicie bezpieczna wymiana danych.

Zalety

Jednoczesne, równoległe i całkowicie automatyczne przetwarzanie zadań na obu maszynach do cięcia pianki w celu uzyskania bardzo dużej wydajności

Połączenie obu maszyn tnących systemem transporterów w jedną w pełni zautomatyzowaną linie,

Bardzo wysoka wydajność produkcyjna dzięki wysokiej prędkości cięcia konturowego i poziomego,

Elastyczne dostosowanie systemu do różnych warunków występujących u klienta – obie maszyny do cięcia pianki mogą być ustawione w linii lub równolegle,

Obie maszyny w każdej chwili mogą być używane oddzielnie,

Zyski:

Oszczędność czasu

Znaczny wzrost wydajności produkcji

Optymalizację zatrudnienia w zakładzie

Powtarzalność i dokładność wycinanych elementów

Pełną kontrolę nad procesem cięcia

Znaczną oszczędność materiału

 Cyfrową linie do montażu mebli zintegrowaną z systemami informatycznymi

Jednym z etapów w procesie produkcji mebla jest złożenie uprzednio wyprodukowanych elementów w kompletny gotowy do użycia mebel.

Na tym stanowisku marka INFOTEC pokaże zwiedzającym jak w łatwy sposób dzięki zastosowaniu stołów montażowych oraz wyświetlaczy podłączonych do systemu TAPICERNIA 4.0 monterzy bez większego doświadczenia – w tym przypadku studenci biorący udział w projekcie DREMA DZIECIOM poskładają łóżka z materacami oraz szafy dla dzieci z Ukrainy.

Stanowisko wyposażone będzie w stabilne stoły montażowe wyposażone w komplet połączeń elektrycznych oraz niezbędnych narzędzi do szybkiej oraz sprawnej pracy monterskiej. Dzięki cyfrowej łatwej i intuicyjnej instrukcji montażu ,wyświetlanej na monitorze, studenci będą wiedzieć co dokładnie robić i jakich elementów powinien użyć by składanie mebla zakończyło się sukcesem.

Marka INFOTEC zaprasza więc wszystkich praktyków z branży do aktywnego udziału w DREMIE 2022 i odwiedzenia jej stoiska, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

ZAPRASZAMY NA HALĘ nr 6