ABB rozszerza ofertę robotów SCARA

Views: 57

ABB rozszerza swoją ofertę robotów SCARA, wprowadzając na rynek model IRB 920T. Został on zaprojektowany, by spełnić wymagania przemysłu elektronicznego w zakresie szybkiej produkcji w coraz bardziej złożonych procesach produkcyjnych. IRB 920T zapewnia najwyższy poziom szybkości, dokładności i powtarzalności w zadaniach montażu, kompletacji i przenoszenia. Robot IRB 920T SCARA jest dostępny w sprzedaży na całym świecie od 20 września.

 Konieczność szybkiego reagowania firm na zmieniające się wymagania konsumentów sprawia, że roboty SCARA są popularnym wyborem dla linii produkcyjnych, gdzie szybkie i dokładne działanie jest kluczem do zapewnienia maksymalnej jakości produktu – powiedział Antti Matinlauri, szef działu zarządzania produktem w Robotyce ABB. – Wraz z kontrolerem ABB OmniCore IRB 920T jest częścią nowej generacji zrobotyzowanych rozwiązań ABB, które pomagają producentom być o krok przed zmieniającymi się wymaganiami rynku.

Z czasem cyklu 0,29 sekundy IRB 920T jest szybszy niż inne roboty SCARA w tej klasie i do 14% szybszy niż obecny robot SCARA IRB 910SC firmy ABB, umożliwiając produkcję większej liczby wyrobów w ciągu godziny. Dzięki maksymalnej ładowności w zakresie 6 kg i dostępności w różnych wariantach o zasięgu 450, 550 i 650 mm, może być instalowany na liniach produkcyjnych do obsługi różnych elementów, od pojedynczych komponentów po zmontowane produkty.

Kluczem do wydajności IRB 920T jest jego powtarzalność. Oferując wiodącą w swojej klasie spójność, IRB 920T może pracować szybko bez ryzyka wystąpienia błędów, umożliwiając osiągnięcie najwyższego poziomu jakości produkcji przy minimalnych lub zerowych stratach. Elastyczność ta jest dodatkowo wspierana przez lekką i oszczędzającą miejsce konstrukcję. Ważący zaledwie 24 kg IRB 920T jest o 10% lżejszy od innych robotów SCARA w swojej klasie, co pozwala na obniżenie kosztów projektowania ogniw dzięki wyeliminowaniu konieczności stosowania dodatkowych materiałów do podtrzymywania robota. Dzięki wewnętrznemu prowadzeniu wszystkich kabli w celu wyeliminowania zakłóceń urządzenie oferuje również kompaktowe wymiary, umożliwiając optymalizację dostępnej przestrzeni produkcyjnej.

Źródło: ABB