Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Firma przyspiesza swoje zaangażowanie w “automatyzację dla każdego i wszędzie”, wspierając wymagania globalnych firm w zakresie automatyzacji.

fot. Universal Robots

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy interfejs poleceń) w swoim oprogramowaniu. UR jest dumny z tego, że jest jednym z pierwszych producentów cobotów oferujących tę funkcjonalność.

SRCI to nowy standard dla producentów robotyki, który ma na celu stworzenie jednego interfejsu między sterownikami PLC a robotami. Pełna integracja SRCI z oprogramowaniem UR zwiększy możliwości łączności cobotów UR i zapewni klientom bezproblemową integrację ze sterownikami PLC Siemens (Programmable Logic Controllers). Siemens jest pierwszym – i obecnie jedynym – dostawcą sterowników PLC wspierającym SRCI na rynku automatyki.

– Dzięki bezproblemowemu połączeniu naszych cobotów z globalnym liderem branży, jakim jest Siemens, możemy teraz zaoferować naszym partnerom i klientom, zarówno obecnym, jak i potencjalnym, szybszą integrację i większą łatwość użytkowania – mówi Daniel Friedman, Globalny Dyrektor Partnerstw Strategicznych w Universal Robots. – Staramy się, aby automatyzacja cobotami była jak najprostsza, a to kolejny krok w naszym dążeniu do zapewnienia automatyzacji dla każdego i wszędzie.

Jednolity interfejs danych SRCI między producentami sprawia, że implementacja robotów jest interoperacyjna, a ponadto standaryzuje on definicje i polecenia między cobotami UR i sterownikami PLC Siemens. Pozwala to na łatwiejszą i szybszą konfigurację oraz upraszcza wdrażanie robotów UR na istniejących i nowych liniach produkcyjnych opartych na ekosystemie Siemens.

– Cieszymy się, że coboty Universal Robots mogą być teraz sterowane za pośrednictwem SRCI i mogą być programowane przez użytkowników Simatic – mówi Rolf Heinsohn, Senior Vice President, Factory Automation Segment Control w Siemens. – Chcemy przyspieszyć automatyzację fabryk i zwiększyć skalę wykorzystania robotów w przemyśle, czyniąc je prostymi i dostępnymi dla wszystkich pracowników naszych klientów. Możliwość łatwej integracji i wykorzystania cobotów UR wraz ze sterownikami PLC Siemens w produkcji to ogromna zaleta.

SRCI jest dostępny dla cobotów UR serii e oraz cobotów nowej generacji UR20 i UR30. Można go zainstalować i aktywować z PolyScope w wersji 5.15 lub nowszej za pomocą dodatkowego oprogramowania URcap.

Więcej informacji: https://www.universal-robots.com/plus/products/universal-robots/srci-standard-robot-command-interface/