Rewolucja w suchej zabudowie Nowa szlifierka przegubowa PLANEX LHS 2 225 EQI Festool

Od października 2020 roku w sprzedaży będzie dostępna nowa szlifierka przegubowa Festool. Nowa szlifierka przegubowa PLANEX zrewolucjonizuje szlifowanie ścian i sufitów. Pierścień LED ujawnia nierówności już podczas szlifowania i tym samym zapobiega konieczności wykonywania kosztownych poprawek. Również czasochłonne ustawianie i przenoszenie źródeł światła nie jest już konieczne. Mimośrodowy ruch szlifierski zapewnia doskonałą jakość powierzchni bez wyżłobień. Ergonomiczna praca na ścianach i sufitach była głównym celem podczas opracowywania produktu. Wprowadzono regulowane zasysanie, zmienną długością roboczą oraz inteligentny uchwyt T. Rezultat: Praca bez zmęczenia i wygodna obsługa, również przy długim używaniu.

Od października 2020 roku malarze, wykonawcy suchej zabudowy, tynkarze i wszyscy inni rzemieślnicy z branży renowacyjnej mogą stosować nową szlifierkę przegubową PLANEX. Jest ona idealna do szlifowania fug i płaskich powierzchni w suchej zabudowie, do obróbki i wyrównywania różnych systemów izolacji termicznej oraz do zeszlifowywania pozostałości tapet.

Szlifowanie z wbudowanym pierścieniem LED

Przełomową innowacją w tym segmencie produktów jest nowy pierścień LED.  – Rzemieślnicy proszenie przez nas o opinię często wymieniali te same trudności: wyżłobienia pozostające po szlifowaniu i słabo widoczne nierówności, które zostają zauważone dopiero po fakcie. Pierścień LED wbudowany w nową szlifierkę przegubową doskonale oświetla powierzchnię w odległości 50 centymetrów od głowicy szlifującej. Pozwala to na uniknięcie konieczności uciążliwych, czasochłonnych i tym samym kosztownych poprawek już podczas szlifowania. Już podczas fazy testowej rzemieślnicy byli zachwyceni tym, jak dobrze pierścień LED oświetla powierzchnię szlifowaną, działając jak reflektor.

 

Ruch mimośrodowy dla perfekcyjnej powierzchni

Wymagania stawiane przez klientów dotyczące jakości powierzchni ścian i sufitów stale rosną, a efekty szlifowania muszą być perfekcyjne. Jednocześnie, stosowane masy szpachlowe stają się coraz bardziej miękkie, co utrudnia uzyskanie wysokiej jakości powierzchni. Ruch mimośrodowy nowej szlifierki PLANEX sprawia, że jest to zdecydowanie łatwiejsze. Dzięki ruchowi mimośrodowemu w krótkim czasie można uzyskać doskonałe powierzchnie bez wyżłobień i nierówności.

Odciążenie dzięki pracy bezpiecznej dla zdrowia

Dla Festool praca bezpieczna dla zdrowia zawsze była priorytetem. Dlatego nowy PLANEX Festool jest wyposażony w ulepszony, regulowany system zasysania. Pozwala on na utrzymanie ciężaru narzędzia na ścianie i suficie i odciążenie ramion i pleców, zwłaszcza podczas długiej pracy. – W poprzedniej szlifierce PLANEX idealna regulacja zasysania nie była całkowicie intuicyjna. Nowy PLANEX LHS 2 opracowany jest tak, aby zasysanie do powierzchni było mocniejsze i regulowane za pomocą jednego przełącznika. Ułatwia to codzienną pracę.

Ponadto, PLANEX można indywidualnie dopasować do wysokości roboczej, dzięki możliwości zwiększenia długości roboczej do 2,1 metra. Oznacza to, że nową szlifierkę PLANEX można stosować do szlifowania nawet wysokich ścian oraz sufitów. Dodatkowo, inteligentny uchwyt T zapewnia większy zasięg i ułatwia pracę. Ogólnie, Festool opracował bardzo łatwą i intuicyjną obsługę PLANEXa, a nowy Systainer³ XXL zapewnia oszczędność miejsca i bezpieczny transport .

Perfekcyjnie dopasowany system

Podczas szlifowania płyt gipsowo-kartonowych i mas szpachlowych do montażu suchego powstają duże ilości szkodliwego dla zdrowia pyłu. W połączeniu z odkurzaczem mobilnym CTM 36 E AC PLANEX oraz materiałem ściernym Granat, szlifierka Festool stanowi dopasowany do siebie system, który zapewnia perfekcyjną jakość powierzchni oraz bezpyłową i przyjazną dla zdrowia pracę. Nowy układ otworów talerza szlifierskiego i materiału ściernego zapewnia idealne rezultaty szlifowania oraz odsysanie na całej powierzchni.

Bezawaryjność i długa żywotność

Festool wyposażył swoją nową szlifierkę przegubową PLANEX w bezszczotkowy silnik EC nowej generacji. Oznacza to brak konieczności wymiany szczotek węglowych. Dzięki temu szlifierka przegubowa jest trwała i bezawaryjna.

Cyfrowe rozszerzenie z aplikacją Festool Work

Nowy PLANEX Festool jest w pełni kompatybilny z aplikacją. Połączenie z bezpłatną aplikacją Festool Work daje dostęp do dodatkowych funkcji:

Sterowanie oświetleniem (obsługa, przyciemnianie i indywidualna konfiguracja)

Aktualny stan (np. godziny pracy i temperatura)

Tutoriale na temat obsługi urządzenia

Wskazówki dotyczące zastosowań

Powiadomienia push o błędach maszyny

Zalecenia dotyczące odpowiedniego odkurzacza

Zgłoszenie maszyny do gwarancji

Dzięki szerokiemu zakresowi zastosowań i dodatkowym funkcjom nowa szlifierka przegubowa PLANEX LHS 2 225 EQI rewolucjonizuje codzienną pracę przy szlifowaniu ścian i sufitów. 1 październik 2020 roku w sklepach specjalistycznych będzie dostępna nowy PLANEX w nowym Systainerze³ XXL oraz w zestawie z pasującym odkurzaczem mobilnym Festool CTL/CTM 36 E AC PLANEX (wraz z wężem PLANEX i nową powierzchnią do odkładania narzędzia). Więcej informacji znajduje się na stronie www.festool.pl ___________________________________

Dane techniczne – szlifierka przegubowa PLANEX LHS 2 225 EQI

Pobór mocy 400 W

Ruchy mimośrodowe 5000 -8500 min-1

Suw szlifujący 4 mm

Wymienny talerz szlifierski Ø 220 mm

Materiał ścierny ø 225 mm

Długość 1,2/1,65 M

Przyłącze do odsysania pyłu Ø 36/27 mm

Ciężar (długość 1,20 m) 4,0 kg

Ciężar (długość 1,65 m) 4,8 kg

Dalsze informacje na temat pierścienia LED

Oświetlenie obszaru roboczego w odległości 50 cm od głowicy szlifującej

Liczba wysokiej jakości diod LED 56 sztuk

Natężenie światła 900 lumenów

Barwa światła 5000 K