OFERTA FIRMY BOSKY OPTYMALIZUJE PROCESY ERGONOMICZNE I WSPOMAGAJĄCE

Wózki manipulacyjne z funkcją przechylania dedykowane do obsługi wiader, małych beczek i kanistrów

Firma BOSKY w sierpniu br. do swojej oferty wprowadziła dwa nowe modele wózków manipulacyjnych wiodącego na świecie duńskiego producenta Hovmand: podnośnik do wiader i małych beczek z ręcznym przechylaniem oraz mobilny podnośnik
do kanistrów – urządzenia zapewniające bezpieczną i wydajną pracę w produkcji wielu firm.

Rozwinięcie portfolio produktowego w zakresie ergonomii i wspomagania umożliwia bezpieczny transport oraz przeładunek towarów sypkich i płynów bez konieczności zmian w istniejącej infrastrukturze zakładu. Niezależnie od wagi, jedna osoba bez problemu poradzi sobie sama z podnoszeniem i przechylaniem, a to oznacza, że przenoszenie ciężkich kanistrów i tym podobnych pojemników wpłynie znacząco na bezpieczeństwo i zdrowie pracownika zwłaszcza w okresie wzmożonego reżimu sanitarnego wywołanego wirusem COVID 19

W przemyśle spożywczym lub chemicznym proszek, granulki i towary sypkie w wiadrach lub małych beczkach, a także płyny z kanistrów często muszą być transportowane z jednego miejsca na drugie i przelewane lub przesypywane do innych pojemników. W odpowiedzi na te oczekiwania rynku firma BOSKY oferuje ergonomiczne rozwiązania umożliwiające wykonywanie tych czynności bez wysiłku fizycznego. To dzięki nowym urządzeniom można podnosić, przechylać i bezpiecznie transportować zawartość angażując w tym procesie tylko jedną osobę.


” Wózki manipulacyjne to nie tylko rozwiązanie zapewniające większą produktywność w procesie napełniania, ale także przynoszące korzyści pod względem bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników. Podobnie jakw przypadku narzędzi elektrycznych, obsługa jest intuicyjna ‘”mówi Søren Hovmand, dyrektor zarządzający firmy Hovmand. Monika Majcher w BOSKY cieszy się z nowych rozwiązań, bo „pomogą wszędzie tam, gdzie pracownicy muszą prosić o pomoc drugą osobę, by przenieść lub opróżnić beczkę na wysokości ramion. To nie jest proste, nawet jeśli pojemnik waży poniżej 10 kg”

Podnośnik do wiader i małych beczek

W przypadku tego podnośnika pojemniki są spinane pasem. Ten podnośnik działa na zasadzie samochodowego pasa bezpieczeństwa. To oznacza, że można go mocno naciągnąć i automatycznie zwijać po zwolnieniu. Przy ponownym zamocowaniu dwie rolki nośne, do których dociskany jest kontener, zabezpieczają go przed upadkiem. Obsługiwane ręcznie urządzenie obrotowe umożliwia przechylanie pojemnika na boki, a to pozwala precyzyjnie przelać zawartość do innego pojemnika.

Mobilna pomoc do przenoszenia kanistrów

Mobilny podnośnik do przenoszenia kanistrów wykorzystuje system profili z uchwytem haka z bezpiecznym mocowaniem za pomocą zamka i dwóch ramion nośnych. Całość konstrukcji umożliwia podnoszenie i transport kanistrów. Ręczne urządzenie obrotowe pozwala również precyzyjne przelać zawartość do innego pojemnika poprzez przechylenie kanistra na bok.

Więcej informacji e-mail maszyny@bosky.pl

O BOSKY
Grupa BOSKY od 25 lat doskonali swoją ofertę w zakresie automatyzacji procesów pakowania. Firma dostarcza pojedyncze maszyny, wdraża kompletne linie pakujące, zapewnia profesjonalne projektowanie, odpowiadające indywidualnym potrzebom klienta. Strategia BOSKY wynika
z dążenia do budowania rynkowej partnerskiej relacji, opartej na zaufaniu i służącej długotrwałej współpracy. .Poprzez BOSKY+ spółka reaguje na wyzwania przyszłości związane z koniecznością stosowania rozwiązań wspomagających i ergonomicznych. Gama najwyższej klasy maszyn, cobotów, akcesoriów dostępna w BOSKY+ jest przeznaczona dla wszystkich klientów w Polsce – niezależnie od branży i wielkości. Urządzenia takie jak ErgoPack, Palomat, Hovmand i Universal Robots cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ergonomiczne zastosowanie oraz wysoką jakość, łatwość obsługi i szybki zwrot z inwestycji.

O HOVMAND
Hovmand to wiodący na świecie producent przenośnych, zasilanych bateryjnie, wykonanych ze stali nierdzewnej i aluminium wózków manipulacyjnych, które znacząco wspierają ergonomiczną pracę na produkcji, magazynie i logistyce. Duńska firma rodzinna z siedzibą
w Monachium rozwija, produkuje i sprzedaje rozwiązania do podnoszenia i transportu od ponad 45 lat. Mobilne podnośniki z systemem modułowym ułatwiają codzienną obsługę ciężkich ładunków w postaci skrzyń, beczek lub wiader. Hovmand zaopatruje firmy z branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej i kosmetycznej oraz przemysłowej.