Mobile Industrial Robots (MiR) i Logitrans nawiązują współpracę strategiczną w celu zbudowania autonomicznego wózka paletowego

Nowe rozwiązania, które mają wypełnić lukę w obszarze naziemnego przemieszczania palet, powstaną w oparciu o wiedzę ekspercką MiR w dziedzinie nawigacji i oprogramowania autonomicznych robotów mobilnych oraz wieloletnie doświadczenie Logitrans w zakresie transportu wewnętrznego

ODENSE/RIBE, Dania 6 grudnia 2021 roku — Lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR) – Mobile Industrial Robots A/S (MiR) i duży producent sprzętu do transportu wewnętrznego, firma Logitrans A/S, nawiązały współpracę strategiczną, której celem jest produkcja autonomicznych wózków paletowych. Mają one wypełnić występujący na rynku brak urządzeń pozwalających bezpiecznie, wydajnie i autonomicznie podejmować palety bezpośrednio z ziemi. Autonomiczny wózek do palet będzie rezultatem połączenia wiedzy eksperckiej MiR w dziedzinie nawigacji i oprogramowania z funkcjonalnością elektrycznych wózków paletowych wypracowaną przez Logitrans na przestrzeni ostatnich 80 lat.

Firmy przyjęły, że opracują nową gamę autonomicznych wózków paletowych, które uzupełnią aktualnie produkowane przez MiR roboty mobilne o dużym udźwigu, transportujące palety oraz towary sprawnie i bezpiecznie wśród ludzi i innych urządzeń transportowych w dynamicznie zmieniających się otoczeniach. Obecne roboty MiR mogą podejmować palety ze specjalnych podstaw paletowych, ale wielu klientów zgłasza zapotrzebowanie na roboty AMR zdolne podnosić i dostarczać palety bezpośrednio z podłoża. Współpraca pozwoli firmom MiR i Logitrans sprostać potrzebom użytkowników, jednocześnie stwarzając nowe okazje biznesowe na rynku o ogromnym potencjale.

„Naszą misją od zawsze było przekształcanie logistyki wewnętrznej w firmach, by mogły być bardziej wydajne i konkurencyjne — zaś ta nowa inicjatywa to kolejny ważny krok w tym kierunku. Połączenie naszych kompetencji programistycznych z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem Logitrans w dziedzinie sprzętu pomoże nam szybko zapełnić tę lukę i wspierać klientów w całym łańcuchu wartości” – mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR.

Gdy z jednej strony firma MiR dostrzegła zapotrzebowanie klientów, Logitrans również zaobserwował zwiększający się popyt na automatyzację aktualnych procesów transportu palet. „Wiemy, że branża transportu wewnętrznego stawia na automatyzację. Od zawsze dążymy do bycia na czele w rozwoju produktów z naszych obszarów działalności. Możliwość zautomatyzowania wózków pomoże nam utrzymać pozycję lidera. Współpraca z MiR bardzo nam odpowiada, ponieważ sami nie dysponowaliśmy możliwościami stworzenia takiego rozwiązania” – mówi Gitte Kirkegaard, CEO Logitrans.

Nowe rozwiązanie rozszerza możliwości AMR i wózków paletowych w stopniu pozwalającym realizować większość potrzeb intralogistycznych

Firmy MiR i Logitrans planują produkcję w pełni automatycznego i półautomatycznego autonomicznego wózka paletowego zaspokajającego różne potrzeby procesów logistycznych. Ta długofalowa i strategiczna inicjatywa utworzenia nowych obszarów działalności i produktów zarówno dla MiR, jak i Logitrans opiera się na wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu Logitrans w połączeniu z tymi samymi zaawansowanymi technikami nawigacji i złożonym oprogramowaniem zarządzania flotą, co stosowane w tradycyjnych AMR firmy MiR.

„Gdy takie wózki paletowe AMR trafią na rynek, firmy będą mogły polegać na MiR jako dostawcy rozwiązań obsługujących większość ich potrzeb intralogistycznych” – dodaje Nielsen. „Współpraca z Logitrans pomoże nam zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na takie systemy jeszcze szybciej, co z kolei wesprze naszych klientów w realizacji ich celów biznesowych”.

„Przy połączeniu doskonałych kompetencji MiR w robotyce z szeroką gamą produktów Logitrans wraz z możliwościami ich indywidualizacji, mamy przed oczami przyszłość, w której klienci mogą uzyskiwać rozwiązania AMR dokładnie spełniające ich potrzeby” – mówi Gitte Kirkegaard.

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.

O firmie Logitrans A/S

Logitrans A/S opracowuje, produkuje i sprzedaje urządzenia obsługi transportu wewnętrznego i jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie indywidualizowanych ergonomicznych rozwiązań obsługowych, wózków wysokiego podnoszenia oraz osprzętu ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i farmaceutycznej. Logitrans zatrudnia 75 osób w Danii, 55 w Chinach i 5 w USA, a ponad 95% produkcji sprzedaje przez dystrybutorów w ponad 55 krajach. W Danii są produkowane w szczególności wyroby ze stali nierdzewnej, wyroby tworzone pod zamówienia indywidualne i wyroby małoseryjne. Wyroby wytwarzane w dłuższych seriach i mniej skomplikowane są produkowane w Chinach. Po dodatkowe informacje zapraszamy na stronę http://www.logitrans.com/