Które ściernice tarczowe najlepiej nadają się do zdzierania?

W ofercie marki Pferd znajdziesz nowoczesne akcesoria, które ułatwiają codzienną pracę i sprawiają, że staje się ona przyjemniejsza. Te wyróżniające się wysoką jakością produkty to m.in. ściernice tarczowe dedykowane do cięcia i zdzierania. Czym się one charakteryzują? I jakie są korzyści ich zastosowania?

Czym wyróżniają się ściernice tarczowe?

Ściernice tarczowe to nowoczesne elementy dedykowane do cięcia, zdzierania i szlifowania powierzchni. Można je wykorzystać również do odgratowywania oraz do fazowania i obróbki spawów.

Dzięki swojej budowie świetnie sprawdzają się w przypadku różnych materiałów, takich jak m.in. stal, stal nierdzewna, metale nieżelazne, kamienie, beton, a nawet tworzywa sztuczne.

O ich przydatności decyduje m.in. zróżnicowany stopień twardości, który można dopasować do indywidualnych potrzeb. Dla przykładu ściernice miękkie sprawdzają się do szybkiej, wygodnej obróbki, a ściernice o wysokiej twardości są niezastąpione w przypadku wymagających materiałów.

Co ważne, w przypadku zdzierania najlepszym wyborem są ściernice o średniej lub dużej twardości.

Ściernice tarczowe dopasowane do potrzeb

Pierwszym krokiem do wybrania profesjonalnej ściernicy tarczowej jest więc ustalenie potrzeb i oczekiwań. W zależności od preferencji można wybrać element o odmiennej charakterystyce.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • ściernice Duodisc doskonałe do prac odgratowujących, wyróżniają się ergonomicznym kształtem,
  • ściernice Polifan Sg Co doskonałe do obróbki wysokostopowych stali, stopów niklu i tytanu,
  • ściernice Polifan-Strong o długiej żywotności i wysokim stopniu efektywności,
  • ściernice Polifan-Curve o kształcie radialnym i specjalnym ułożeniu listków ściernych,
  • ściernice Sg-Elastic, które służą do obróbki aluminium i metali nieżelaznych.