DMG MORI automatyzuje obróbkę 5-osiową na najmniejszej przestrzeni

Minimalna powierzchnia zabudowy i kompaktowa automatyzacja – DMP 35 wyznacza nowe standardy w wysokowydajnej obróbce od aluminium po tytan.

Z powierzchnią podstawy 3,15 m² i minimalną wysokością demontażu 2090 mm, DMP 35 optymalnie wykorzystuje nawet ciasne obszary produkcyjne.

Najbardziej kompaktowe frezowanie na powierzchni zaledwie 3,15 m² i szerokości tylko 1285 mm Opcjonalna 5-osiowa obróbka symultaniczna z najwyższą wydajnością frezowania i swobodnym opadaniem wiórów dzięki odchylonej osi A WH 3 Cell: rozwiązanie automatyzacji z dodatkową powierzchnią tylko 1,15 m² Optymalny dostęp do miejsca pracy bez ograniczeń Wysokiej jakości komponenty DMG MORI: Wrzeciono inline z 15 000 min-1 (opcjonalnie 24 000 min-1) Magazyn narzędzi na 15 miejsc (opcjonalnie 25 miejsc).

DMG MORI uzupełnia segment wysokoobrotowych kompaktowych centrów obróbkowych o nowe DMP 35. Bazuje na tych samych sprawdzonych komponentach jakościowych, co DMP 70, dzięki czemu DMG MORI może produkować złożone detale z szerokiej gamy materiałów, od aluminium po tytan. sprawnie, niezawodnie i precyzyjnie – i to na możliwie najmniejszej powierzchni. Z powierzchnią podstawy 3,15 m² i minimalną wysokością demontażu 2280 mm, DMP 35 optymalnie wykorzystuje nawet ciasne obszary produkcyjne. „W szczególności użytkownicy w konkurencyjnych branżach, takich jak produkcja i technologia medyczna, korzystają z przestrzennej wartości dodanej DMP 35”, podkreśla Fabian Suckert, dyrektor zarządzający DECKEL MAHO Seebach. Ścieżki przejazdu o wymiarach 350 x 420 x 380 mm są imponujące przy szerokości zaledwie 1285 mm. Jednocześnie DMG MORI wyposażyło DMP 35 już w wersji standardowej tak bezkompromisowo, że zawsze spełnia wymagania wymagającej produkcji: wrzeciono inline o prędkości obrotowej 15 000 obr./min, systemy bezpośredniego pomiaru ścieżki absolutnej we wszystkich osiach oraz magazyn narzędzi z 15 miejscami na narzędzia o długości do 150 mm. Opcjonalnie możliwe jest 25 miejsc na narzędzia, co tylko nieznacznie zwiększa szerokość DMP 35 do 1410 mm. System modułowy obejmuje również wrzeciono o prędkości 24 000 min-1 oraz interfejs HSK-A40 lub SK 30.

Wysoka elastyczność dzięki opcjonalnej 5-osiowej obróbce symultanicznej

Wyposażenie DMP 35 obejmuje wrzeciono inline o prędkości 15 000 min-1, systemy bezpośredniego pomiaru drogi absolutnej we wszystkich osiach oraz magazyn narzędzi z 15 miejscami na narzędzia o długości do 150 mm.

DMP 35 staje się prawdziwie wszechstronnym dzięki zintegrowanemu stołowi do 5-osiowej obróbki symultanicznej, który jest również dostępny. Wysoce stabilna konstrukcja kompaktowego centrum obróbkowego zapewnia bezwibracyjne i bardzo dokładne frezowanie w zastosowaniach o najwyższych wymaganiach jakościowych ze swobodnym opadaniem wiórów. DMG MORI oferuje również wewnętrzne doprowadzenie chłodziwa o ciśnieniu 40 bar oraz transporter wiórów o wydajności do 1000 cm³/min. To i drzwi wewnętrzne zapewniają wysoką niezawodność procesu w produkcji.

WH 3: Kompaktowa automatyzacja dla jeszcze większej produktywności


DMP 35 umożliwia wysoce wydajną, niezawodną i precyzyjną produkcję złożonych detali wykonanych z szerokiej gamy materiałów, od aluminium po tytan.

Z zaledwie 1,15 m² dodatkowej powierzchni, WH 3 na DMP 35 jest najbardziej kompaktowym rozwiązaniem automatyzacji od DMG MORI. Użytkownicy w ten sposób wielokrotnie zwiększają swoją produktywność. DMP 35 samodzielnie wytwarza w pełni zautomatyzowane komponenty z krótkimi czasami przezbrajania w najwyższej jakości. Klienci DMG MORI korzystają teraz z innowacyjnego programowania. Dzięki nowemu programowaniu wejścia w WH 3 proces konfiguracji można znacznie uprościć i skrócić. W ten sposób nawet niedoświadczeni programiści mogą szybko i łatwo skonfigurować komponenty. W połączeniu z WH 3 i odpowiednią technologią, DMP 35 staje się właściwym rozwiązaniem produkcyjnym. Na DMG MORI DIGITAL EVENT zainteresowani mogą osobiście zobaczyć wydajność kompaktowego centrum obróbczego na przykładzie 6-stronnej obróbki kompletnej.

Źródło: https://pl.dmgmori.com/