N-Pol Cutting Tools z siedzibą w Mazańcowicach na południu Polski to firma rodzinna, która rozpoczynała działalność od produkcji i sprzedaży lokalnej, aby siedem lat temu podjąć działalność eksportową. Obecnie przedsiębiorstwo sprzedaje narzędzia na wszystkich kontynentach, a jego portfolio obejmuje zarówno narzędzia standardowe, jak i specjalne – wykonywane na zamówienie klienta.

N-Pol wytwarza narzędzia do obróbki drewna z litego węglika oraz frezy i noże profilowe, które stanowią około 60% jej produkcji. Kilka lat temu rozpoczęła również produkcję narzędzi do obróbki innych materiałów – Alu Plus i Plex oraz narzędzi do obróbki materiałów kompozytowych.

– Korzystamy z półfabrykatów wytwarzanych przez certyfikowanych producentów europejskich, dzięki czemu ograniczyliśmy liczbę problemów w procesie produkcyjnym oraz możemy zagwarantować najwyższą jakość. Wytwarzane z różnych gatunków węglika, nasze narzędzia charakteryzują się również długim okresem eksploatacji – mówi Agnieszka Białek, dyrektor generalna firmy N-Pol.

Polska to jeden z największych rynków produkcji mebli i obróbki drewna. Obie branże stanowiły głównego odbiorcę lokalnego w początkowym okresie działalności firmy N-Pol. W miarę rozwoju przedsiębiorstwa zwiększyły się również jego możliwości produkcyjne, a siedem lat temu podjęto decyzję o rozpoczęciu eksportu narzędzi.

– Dzięki naszej 25 letniej obecności na rynku mamy doskonałą wiedzę techniczną. Przed rozpoczęciem produkcji narzędzi świadczyliśmy usługi, co pozwoliło nam zyskać ogromne doświadczenie – wyjaśnia Agnieszka Białek.

Źródło: magazynprzemyslowy.pl