Zimowe BHP – odzież, obuwie i rękawice ochronne

Odpowiednia odzież i produkty ochronne są kluczowe dla zapewnienia bezpiecznych warunków pracy w każdej branży. Kwestia ta nabiera szczególnej wagi w okresie niższych temperatur. Gdy istnieje ryzyko związane z występowaniem przykrych w skutkach sytuacji takich jak poślizgnięcie się, przemoczenie lub wychłodzenie organizmu, pracodawca zobowiązany jest wyposażyć swoich pracowników w dedykowaną odzież roboczą. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników, konieczne jest również przestrzeganie określonych procedur i wytycznych dotyczących BHP.

Praca związana z wykonywaniem obowiązków w warunkach takich jak mróz, opady deszczu czy śniegu wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. By było skuteczne, należy jednak uwzględnić indywidualne potrzeby stanowiska pracy oraz wymiarów pracownika. W przypadku wystąpienia możliwości przemoczenia odzież wierzchnia powinna być wykonana z materiału chroniącego przed wodą, a buty wyposażone w antypoślizgową podeszwę. Noszenie odpowiedniego ubrania, stosowanie rękawic i obuwia ochronnego, a także regularne sprawdzanie stanu narzędzi i maszyn to podstawowe działania, o które należy zadbać w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników.

Ponadto, pracodawcy powinni zapewnić regularne szkolenia dotyczące BHP w miejscu pracy, w tym zasad bezpiecznej eksploatacji sprzętu i narzędzi oraz symulacji zachowania w sytuacjach awaryjnych. – Ochrona przed szkodliwym działaniem czynników środowiska pracy, spoczywa na pracodawcy przez cały rok, jednak zimą powoduje powstanie dodatkowych wymagań. Szczególnie ważna jest w przypadku wykonywania obowiązków na zewnątrz i na otwartej przestrzeni, podczas prac budowlanych czy rozbiórkowych. Silny wiatr, niska temperatura i utrudniona przez opady deszczu, śniegu czy mgłę widoczność, wymagają stałego monitorowania i aktualizacji prac pod kątem warunków pogodowych oraz bieżącej kontroli sprzętu. Środki ochrony indywidualnej powinny zatem chronić przed zimowymi zagrożeniami, umożliwiać swobodę ruchów, zapewniać ciepło i widoczność w każdych warunkach oświetleniowych – mówi Ewa Paprocka, Product Manager Würth Polska.

Würth Polska podpowiada jakie produkty wybrać, by spełnić wymagania przepisów BHP w okresie zimowym.

Wytrzymała i wygodna – rękawica ochronna Tigerflex® Hi-Lite Cool

Rękawica ochronna TigerFlex® Hi-Lite Cool to wysokiej jakości produkt, stworzony z myślą o ochronie rąk podczas pracy oraz zachowaniu precyzji ruchów. Jest wykonana z trwałych i elastycznych materiałów, takich jak nylon i akryl, zapewniając doskonałe przyleganie i swobodę ruchów. Została wyposażona w wytrzymałą powłokę TIGER GRIP, która zapewnia dodatkową ochronę i doskonałą przyczepność. Rękawice są wygodne w noszeniu i posiadają elastyczne mankiety, które dopasowują się do dłoni. Jest idealna do różnego rodzaju zadań wykonywanych w niskich temperaturach, w tym montażu, prac remontowych i czynności związanych z użyciem narzędzi.

Art. nr: 0899403080

Rękawica do niskich temperatur – TigerFlex® Thermo

Rękawica ochronna TigerFlex® Thermo jest specjalnie zaprojektowana do ochrony dłoni podczas pracy w niskich temperaturach. Dzięki włóknom akrylowo-poliestrowym charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania. Elastyczny materiał umożliwia swobodne i precyzyjne wykonywanie różnego rodzaju czynności. Dodatkowo część chwytna dłoni została wykonana z pianki lateksowej z dodatkową warstwą lateksowego wzoru „Tiger”, zapewniając jeszcze lepszy chwyt.

Wersja zimowa jest idealna do pracy na zewnątrz przy niskich temperaturach, między innymi w budownictwie, drogownictwie, zaopatrzeniu, przy utylizacji odpadów, w chłodniach i składach magazynowych. Natomiast dla dłoni wymagających ochrony nie tylko przed zimnem, ale również przed wilgocią dostępna jest wodoodporna wersja rękawic – TigerFlex® Thermo Dry.

Art. nr: 0899404030

Art. nr: 0899402530

Stylowe zimowe obuwie ochronne zgodne z normą ISO

Skórzane buty zimowe z klasą ochrony S3 od Würth Polska to obuwie przeznaczone do pracy w wymagających warunkach i niskich temperaturach. Zapewnią osłonę przed wodą, śniegiem, błotem oraz optymalny komfort użytkowania i łatwość pielęgnacji. Wykonane z wysokiej jakości skóry, odpornej na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne sprawdzą się zarówno podczas pracy na placu budowy, jak i w przydomowym warsztacie. Dla zachowania większego komfortu, wnętrze obuwia zostało wyściełane podszewką z miękkiego polaru. Buty wyposażono w wysokiej jakości antypoślizgową podeszwę zewnętrzną SRC, a w celu dodatkowego zabezpieczenia użytkownika zostały wzmocnione stalowymi podnoskami ochronnymi i zabezpieczeniem antyprzebiciowym.

Produkt spełnia wymagania europejskiej normy bezpieczeństwa obuwia ochronnego, o czym świadczy oznaczenie kategorią S3.

Art. nr: M022080041

Maksymalne bezpieczeństwo w odblaskowej kurtce od Würth Polska

Zimowa kurtka odblaskowa 4w1 w kolorze żółtym to funkcjonalna i wielofunkcyjna odzież, która może być używana w różnych warunkach pogodowych. Zapewnia ochronę przed zimnem, wiatrem i deszczem, a także doskonałą widoczność w ciemności dzięki odblaskowym elementom. Dzięki zastosowaniu wyjątkowej 2 warstwowej konstrukcji kurtka może być stosowana na kilka sposobów. Wewnętrzna część posiada odpinane rękawy i polarowe ocieplenie. Ta kurtka jest idealnym rozwiązaniem dla fachowców, dla których widoczność podczas pracy w zimie to podstawowa kwestia bezpieczeństwa.

Art. nr: 5997570917

Zimowe produkty ochronne są dostępne w e-sklepie: www.wurth.pl, sklepach stacjonarnych oraz u przedstawicieli handlowych Würth Polska.

O Würth Polska

Würth Polska jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecnym na polskim rynku już 32 lata. To nowoczesna firma i wiarygodny, stabilny pracodawca, który zatrudnia ponad 750 pracowników, z czego ponad 500 w Dziale Sprzedaży podzielonym na 7 obszarów – Auto, Cargo (w tym Agro), Drewno, Budownictwo, Metal, Instalacje i Budownictwo Inwestycje. Würth Polska posiada 44 sklepy stacjonarne oraz rozbudowany sklep internetowy, który zapewnia możliwość zakupów 24h na dobę bez wychodzenia z domu. Centrala firmy i nowoczesne centrum logistyczne znajdują się w Warszawie. Koncern prowadzi sprzedaż wyłącznie firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Więcej informacji o Würth Polska pod linkiem.

 

O grupie Würth

Grupa Würth została założona w 1945 r. w Niemczech. Obecnie składa się z ponad 400 samodzielnych firm, rozmieszczonych w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach. Zatrudnia ponad 83 tys. osób, z czego ponad 33 tys. to przedstawiciele handlowi. Würth to również ponad 3,7 mln klientów. Zgodnie z rocznym sprawozdaniem finansowym, w 2022 r. Grupa Würth osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie 19,95 mld EUR.