Szybsze i wydajniejsze – Festool przedstawia nową generację tarcz pilarskich

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych zagłębiarek TSC 55 K i TS 55 F, Festool przedstawia nową generację tarcz pilarskich do wszystkich popularnych zastosowań i materiałów. Dzięki nowym tarczom cięcie jest teraz dwukrotnie szybsze, a żywotność tarcz dłuższa. W przypadku zagłębiarki akumulatorowej TSC 55 K na jednym ładowaniu akumulatora można przeciąć do 50 procent więcej metrów bieżących materiału w stosunku do poprzedniego modelu.

Festool oferuje sześć nowych tarcz pilarskich do swoich zagłębiarek, które zapewniają optymalne wyniki pracy. Nowy kształt tarcz pilarskich w połączeniu z nowymi kształtami zębów tarcz z węglika zapewniają szybszą i dłuższą pracę, lepszą wydajność cięcia i dłuższą żywotność przy zachowaniu stałej jakości cięcia

Nowości wśród tarcz pilarskich

Nowy kształt tarcz i ich zębów, które zostały wykonane z węglika spiekanego zapewnia doskonałe wyniki pracy. W porównaniu z poprzednią generacją, Festool zmniejszył szerokość cięcia tarcz pilarskich z 2,2 mm do 1,8 mm. Nowe tarcze pozwalają nie tylko szybciej pracować, ale także wymagają mniejszego nacisku i nakładu sił. Dzięki mniejszym naprężeniom mechanicznym można przeciąć o wiele więcej metrów bieżących materiału na jednym ładowaniu akumulatora. Ponadto, dzięki mniejszemu zużyciu, zwiększa się żywotność tarcz, a Ty możesz pracować bardziej wydajnie i zmniejszać koszty.

Oznaczenie kolorystyczne ułatwia wybór właściwej tarczy

Przy użyciu zagłębiarek i pilarek ręcznych można poddawać obróbce najróżniejsze materiały. Festool oferuje sześć różnych tarcz pilarskich o nowym wzorze, z oznaczeniem kolorystycznym do wszystkich popularnych zastosowań i materiałów. Tarcze umożliwiają bardziej wydajną i ekonomiczną obróbkę wysokiej jakości. Kolor żółty zawsze oznacza drewno, czerwony – laminat i HPL, niebieski – aluminium i plastik, a zielony – materiały abrazyjne.

Odpowiednia tarcza do każdego zastosowania

Kształt tarcz i rozmieszczenie zębów z węglika spiekanego lub diamentu jest dostosowane do konkretnych zastosowań i materiałów.

Do precyzyjnego cięcia poprzecznego w drewnie litym, płytach powlekanych lub fornirowanych oraz szkle akrylowym, Festool opracował tarczę WOOD FINE CUT z 42 zębami przemiennymi i dachowymi. Zęby dachowe odciążają zęby przemienne i zapewniają spokojne prowadzenie oraz długą żywotność. Takie rozmieszczenie zębów gwarantuje również bardzo wysoką jakość cięcia.

Tarcza WOOD FINE CUT z 42 zębami przemiennymi i dachowymi została opracowana do precyzyjnego cięcia poprzecznego w drewnie litym, płytach powlekanych lub fornirowanych oraz szkle akrylowym.

Tarcza WOOD UNIVERSAL z 28 zębami przemiennymi jest idealna do wszystkich gatunków drewna i materiałów drewnopochodnych, jak również do płyt budowlanych i miękkich tworzyw sztucznych.

Tarcza WOOD RIP CUT jest idealna do cięć wzdłużnych w drewnie litym. Ponadto, duże przestrzenie na wióry oraz ich korzystny kąt nachylenia umożliwiają szybki postęp pracy bez zmęczenia.

Tarcza LAMINATE/HPL jest optymalna do cięcia laminatu i płyt wiązanych żywicą melaminową. Zęby trapezowe i zęby płaskie tarczy rozmieszczone są na przemian. Wytrzymałe zęby gwarantują długą żywotność tarczy.

Szczególnie wymagające podczas obróbki są płyty i profile aluminiowe, jak również tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem oraz twarde tworzywa sztuczne. Do ich optymalnej obróbki Festool oferuje tarczę ALUMINIUM/PLASTICS. Zęby tej tarczy to zęby płaskie z przemiennym fazowaniem. Dzięki temu można ją prowadzić bez wysiłku i bez zacinania.

Płaskie zęby tarcz ALUMINIUM/PLASTICS są skośne po lewej i prawej stronie i tną na zmianę. Dzięki temu pojedyncze zęby zostają odciążone. Pozwala to osiągnąć równomierną jakość i wysoką trwałość.

Do obróbki płyt wiórowych i pilśniowych wiązanych cementem, Festool opracował tarczę pilarską ABRASIVE MATERIALS. Cztery zęby tej specjalnej tarczy są pokryte polikrystalicznym diamentem.

Tarcza ABRASIVE MATERIALS jest optymalna do obróbki płyt wiórowych i pilśniowych, wiązanych cementem. Cztery zęby tej specjalnej tarczy są pokryte polikrystalicznym diamentem.

Więcej informacji na temat nowej oferty tarcz pilarskich można uzyskać u Autoryzowanych Partnerów Handlowych Festool oraz  na stronie www.festool.pl/tarcza-pilarska

___________________________________

Dodatkowe informacje na temat kształtu i rozmieszczenia zębów


Ząb przemienny: zęby są szlifowane skośnie z lewej oraz z prawej strony i tną na przemian. Zmniejsza to obciążenie poszczególnych zębów. Dzięki temu zapewnione jest płynne działanie i wysoka trwałość tarczy pilarskiej. Taki rodzaj uzębienia gwarantuje doskonałą jakość cięcia.

Ząb przemienny – ząb dachowy: oprócz zębów przemiennych stosowany jest tzw. ząb dachowy. Odciąża on zęby przemienne i zapewnia wysoką i równomierną płynność pracy oraz długą trwałość. Również w tym przypadku osiągana jest doskonała jakość cięcia.


Ząb trapezowy – ząb płaski: zęby trapezowe i zęby płaskie rozmieszczone są na przemian. Ząb trapezowy odpowiada za postęp cięcia, natomiast ząb płaski zapewnia czyste krawędzie cięcia. Solidne uzębienie zapewnia wysoką trwałość tarczy pilarskiej.

Ząb płaski z naprzemienną fazą: zęby płaskie są szlifowane skośnie z lewej oraz z prawej strony i tną na przemian, co umożliwia odciążenie poszczególnych zębów. Pozwala to osiągnąć równomierną jakość i wysoką trwałość.

Ząb płaski: krawędzie tnące zębów są proste. Dzięki temu uzębienie jest bardzo wytrzymałe. Każdy ząb tnie jednakowo i dlatego jest stosowany do twardych materiałów, takich jak stal i materiały abrazyjne.

 

Źródło zdjęć: Festool GmbH