Szybka i kompleksowa obsługa Dwa autoryzowane punkty serwisowe zaciskarek firmy Viega

Zaciskarki z serii Pressgun to wydajne i niezawodne urządzenia, przeznaczone do wykonywania połączeń we wszystkich systemach zaprasowywanych firmy Viega. Warunkiem bezpiecznej eksploatacji maszyn jest przestrzeganie terminów przeglądów określonych przez producenta. Viega zapewnia kompleksową obsługę klienta bezpośrednio przez swoich partnerów serwisowych, co gwarantuje krótki czas reakcji na zgłoszenie i skraca do minimum ewentualne przestoje w pracy instalatora.

Viega oferuje obecnie na polskim rynku trzy modele zaciskarek z najnowszej serii. Na zdjęciu od lewej: Pressgun 6B, standardowy Pressgun 6 i kompaktowy Pressgun Picco 6. Każdy z nich musi być poddawany okresowym przeglądom, zgodnie z określoną specyfikacją.

Coraz więcej instalatorów wykorzystuje w swojej pracy oszczędzającą czas technikę zaprasowywania na zimno. Podstawowe ich narzędzie to oczywiście zaciskarka, która musi być niezawodna, wydajna i gwarantować wysoki komfort obsługi. Firma Viega oferuje obecnie na polskim rynku trzy urządzenia z najnowszej serii: standardowy Pressgun 6, kompaktowy Pressgun Picco 6 oraz Pressgun 6B, świetnie sprawdzający się podczas pracy w bardzo niskich temperaturach. Każdą z tych zaciskarek należy poddawać okresowym przeglądom, zgodnie z określoną specyfikacją. W przypadku Pressgun Picco 6 i Pressgun 6 przeglądu dokonujemy co 4 lata lub po wykonaniu 30 000 zaprasowań. Po przekroczeniu 32 000 zaprasowań urządzenie automatycznie się wyłączy ze względów bezpieczeństwa. Model Pressgun 6B poddajemy przeglądowi co dwa lata, bez ograniczenia liczby zaprasowań.

Przeglądami zaciskarek firmy Viega zajmują się dwa autoryzowane punkty:

Despol Techniki Montażowe

ul. Podgórska 3, 02-921 Warszawa

Kontakt: 22 642 85 70 wew. 215 lub 607 377 011

Promot

ul. Metalowa 9, 87-800  Włocławek

Kontakt: 54 235 55 00 lub 504 338 276

Szczegółowy wykaz konkretnych modeli zaciskarek serwisowanych w obu punktach można znaleźć na stronie internetowej: https://www.viega.pl/serwismaszyn

Wysoka wydajność i komfort pracy

Zaciskarki Pressgun 6 i Pressgun Picco 6 wyposażone są w akumulatory 18 V o ulepszonej technologii ogniw, dzięki czemu uzyskano o 25% większą pojemność niż w modelach poprzedniej generacji, przy tej samej wielkości. Pozwala to instalatorowi wykonać zdecydowanie większą liczbę zaprasowań na jednym ładowaniu. Głowica do mocowania szczęk zaciskowych obraca się o 270°, co ułatwia montaż w miejscach, takich jak wąskie szachty instalacyjne.

Pressgun 6 zapewnia siłę zacisku 32 kN, wystarczającą w przypadku wszystkich złączek Profipress, Sanpress, Sanpress Inox i Prestabo o średnicach od 12 do 108 mm, stalowych kształtek Megapress o wymiarach od 3/8 do 2 cali oraz systemów tworzywowych (12 do 63 mm).

Kompaktowy model Pressgun Picco 6 o sile zacisku 24 kN to poręczne i wydajne narzędzie, które doskonale się sprawdza przy montażu mniejszych instalacji. Przeznaczony jest do złączek o średnicach od 12 do 35 mm (Profipress, Sanpress, Sanpress Inox, Prestabo), od 3/8 do 3/4 cala (Megapress) i od 12 do 40 mm (systemy z tworzywa sztucznego).

Odporny na trudne warunki

Przeznaczony do pracy z zasilaniem sieciowym model Pressgun 6 B posiada niezwykle wytrzymały mechanizm, co umożliwia wydajną i bezpieczną pracę nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Urządzenie waży jedynie 3 kg, ale dzięki sile nacisku 32 kN proces zaprasowywania złączki trwa zaledwie 5 sekund. Możliwe jest zamontowanie szczęk zaciskowych pasujących do wszystkich metalowych systemów firmy Viega w zakresie średnic od 12 do 108 mm, systemów z tworzyw sztucznych (od 12 do 63 mm) oraz złączek Megapress i Megapresss XL o wymiarach od 3/8 do 2 cali. Również w tym modelu zastosowano obracane (o 180°) mocowanie szczęk zaciskowych.

Ergonomiczna konstrukcja zaciskarek Viega oraz obracane mocowanie szczęk zaciskowych ułatwiają montaż instalacji w trudno dostępnych miejscach (na zdjęciu model Pressgun 6B).

Informacje o firmie

Viega jest ekspertem w dziedzinie rozwiązań systemowych, zapewniających najwyższą jakość wody użytkowej i jednym ze światowych liderów rynku technologii instalacyjnych. To przedsiębiorstwo rodzinne, dla którego absolutny priorytet stanowi jakość oferowanych produktów. Firma Viega ma ponad 125 lat doświadczenia w branży instalacyjnej i zatrudnia obecnie ponad 5000 pracowników na całym świecie. Główne kompetencje firmy to technologie związane z poprawą poziomu higieny wody użytkowej, efektywności energetycznej oraz komfortu i bezpieczeństwa w budynkach. W dziesięciu lokalizacjach na całym świecie Grupa Viega rozwija i wytwarza ponad 17 000 produktów.