System spawalniczy do stali konstrukcyjnej

Voortman Steel Machinery wprowadza na rynek maszynę Voortman Fabricator – system spawalniczy do stali konstrukcyjnej. Nowy produkt firmy może wytwarzać najbardziej popularne profile konstrukcyjne — blachy, kątowniki stalowe, rury, profile U-kształtne, konsole torów jezdnych suwnicy.

Voortman Fabricator jest pierwszym na świecie robotem spawalniczym, który jednocześnie pasuje i spawa. Robot umożliwia pełną automatyzację spawania i jest niezwykle przydatnym rozwiązaniem problemu braku spawaczy. Spawaczom można teraz powierzyć zadania wymagające bardziej zaawansowanych umiejętności. Proces spawania nie jest już przerywany, co pozwala na lepsze planowanie i utrzymanie stałej jakości.

Żeby jeszcze bardziej zoptymalizować produkcję, firma Voortman Steel Machinery wprowadziła również DIGI-WELD, czyli oprogramowanie, które w pełni automatyzuje proces przygotowania faz spawalniczych. To pozwala zaoszczędzić czas dzięki analizie i korekcie modeli 3D do spawania za pomocą jednego kliknięcia.

– Voortman Fabricator może pracować 24 godziny na dobę, utrzymując stałą jakość – mówi Henk Maassen van den Brink, Sales Director w Voortman Steel Machinery. – DIGI-WELD sprawia, że Fabricator jest najbardziej przystępnym systemem spawalniczym w przemyśle stalowym.

Fabricator można łatwo zintegrować w każdej hali produkcyjnej i nie zajmuje wiele miejsca, co czyni go optymalnym rozwiązaniem dla firm borykających się z niedoborem wykwalifikowanych spawaczy. Pozwala spawaczom skupić się na bardziej wymagających i zaawansowanych pracach spawalniczych, podczas gdy Fabricator wykonuje bardziej powtarzalne i intensywne czynności.

Wprowadzenie tej zaawansowanej technologii do produkcji stali konstrukcyjnej może zrewolucjonizować sposób, w jaki firmy realizują swoje projekty, zapewniając wyjątkowe wyniki za każdym razem. Maszyna zapewnia większą niezawodność w porównaniu z procesami wykonywanymi ręcznie, umożliwiając równoczesną realizację wielu zadań z zachowaniem najwyższej precyzji.

Źródło: Voortman Steel Machinery