Precyzja na każdej budowie – Würth Polska wprowadza nowe lasery

Jednym z najważniejszych zadań w trakcie budowy jest prawidłowa realizacja projektu. Nieocenioną pomocą są przy tym lasery, które ułatwiają wyznaczanie płaszczyzn, a w konsekwencji działanie zgodnie z przyjętymi założeniami. Würth Polska wprowadził do swojej oferty cztery nowe produkty, które usprawnią pracę profesjonalistom.

Wysokiej jakości lasery cechują się dużą dokładnością i długim zasięgiem. Ich rodzaj powinno się dobierać według zadań, które stoją przed fachowcami. Do zwykłych prac odpowiednie są lasery liniowe, natomiast te obrotowe pozwalają działać w sytuacjach, gdzie potrzebny jest największy zasięg i precyzja. Würth Polska rozszerzył swoją ofertę o cztery nowe urządzenia, które sprawdzają się w różnych warunkach.

Laser do płytek FLL 13

Nowy produkt ułatwia równe i efektywne układanie płytek podłogowych. Obsługuje się go za pomocą jednego przycisku, który pozwala na aktywowanie aż pięciu linii laserowych (dwóch pod kątem 90° i jednej pod kątem 45° z przodu oraz dwóch pod kątem 90° z tyłu). Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości libelle, które umożliwiają precyzyjne wypoziomowanie produktu. Wiązki emitowane przez urządzenie mogą pulsować, więc są widoczne nawet przy dużym nasłonecznieniu.

Klasa lasera

2M

Dokładność pomiarowa poziomicy (+/- na długość)

1,0 mm/1 m

Dokładność wyznaczenia kąta (+/-)

2,5 mm/10 m

Samopoziomowanie (+/-)

Zasięg bez odbiornika

10 m

Zasięg z odbiornikiem

40 m

Min. temp. pracy

-10°C

Maks. temp. pracy

40°C

Długość

115 mm

Szerokość

76 mm

Wysokość

108 mm

Stopień ochrony

IP 55

Zasilanie

3 baterie 1,5 AA

Akumulator/żywotność baterii

do 20 godz.

Nr art. 5 709 300 030

 

Lasery liniowe MLPR22 i MLPG22

To samopoziomujące lasery z 3 dobrze widocznymi wiązkami 360° (MLPR22 – czerwona, MLPG22 – zielona). Urządzenia można przymocować do profili sufitowych za pomocą uniwersalnego uchwytu ściennego lub do statywu z gwintem 1/4 lub 5/8 cala. Mocny system magnesów pozwala również na przytwierdzenie ich do powierzchni magnetycznych. Lasery odznaczają się łatwością w użyciu, a ich głowica poziomuje się w ciągu kilku sekund. Linie włącza się i wyłącza za pomocą przycisku zasilania. Jasność wiązki może być regulowana w celu zmniejszenia zużycia energii. MLPR22 i MLPG22 są wyposażone w akumulator, który pozwala na ładowanie urządzenia przed, w trakcie lub po pracy. W sytuacjach awaryjnych produkt można zasilać za pomocą baterii i dołączonego adaptera. Urządzenia monitorują poziom – w przypadku, gdy zakres samopoziomowania zostanie przekroczony, linie lasera zaczną migać.

Klasa lasera

2

Dokładność poziomowania

2 mm/10 m

Zakres poziomowania (+/-)

Zasięg bez detektora (promień)

MLPR22 – 25 m, MLPG22 – 35 m

Zasięg z detektorem (promień)

70 m

Min. temperatura pracy

-10°C 

Maks. temperatura pracy

+40°C

Dł. x szer. x wys.

120 x 110 x 160 mm

Stopień ochrony

IP 54

Rodzaj akumulatora

Li-lon

Żywotność akumulatora

do 28 godz.

Nr art. 5 709 300 115 – czerwona wiązka

Nr art. 5 709 300 116 – zielona wiązka

Zdjęcie produktu (5 709 300 116):

 

Laser obrotowy RL1-18

Nadaje się do prac w poziomie zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Kompozytowa obudowa wzmocniona włóknem szklanym gwarantuje bezpieczne korzystanie z produktu nawet w najtrudniejszych warunkach na placu budowy. Urządzenie jest odporne na kurz i chronione przed pryskająca wodą (IP 55). Wiązka lasera RL1-18 może być ręcznie pochylana, a jego alarm wysokości zapobiega błędom poziomowania spowodowanym wiatrem, uderzeniami w statyw czy miękkim podłożem. Produkt sprawdza się np. przy przenoszeniu wysokości, monitorowaniu wykopów budowlanych czy podwieszaniu sufitów. Instrument dostarczany jest w komplecie z akumulatorem i ładowarką.

Klasa lasera

2

Zasięg z detektorem (średnica)

400 m

Dokładność pomiarowa

0.75 mm/10 m

Zakres samopoziomowania (+/-)

Stopień ochrony IP

IP 55

Typ akumulatora

Li-lon

Liczba akumulatorów

1 szt.

Min./maks. temperatura przechowywania

-20 do 70°C

Min. temperatura pracy

-10°C

Maks. temperatura pracy

45°C

Żywotność akumulatora

do 30 godz.

Nr art. 5 709 300 301

 

O Würth Polska

Würth Polska jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecnym na polskim rynku już 32 lata. To nowoczesna firma i wiarygodny, stabilny pracodawca, który zatrudnia ponad 700 pracowników, z czego ponad 500 w Dziale Sprzedaży podzielonym na 7 obszarów – Auto, Cargo (w tym Agro), Drewno, Budownictwo, Metal, Instalacje i Budownictwo Inwestycje. Würth Polska posiada 42 sklepy stacjonarne oraz rozbudowany sklep internetowy, który zapewnia możliwość zakupów 24h na dobę bez wychodzenia z domu. Centrala firmy i nowoczesne centrum logistyczne znajdują się w Warszawie. Koncern prowadzi sprzedaż wyłącznie firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Więcej informacji o Würth Polska pod linkiem.

 

O grupie Würth

Grupa Würth została założona w 1945 r. w Niemczech. Obecnie składa się z ponad 400 samodzielnych firm, rozmieszczonych w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach. Zatrudnia ponad 81 tys. osób, z czego ponad 33 tys. to przedstawiciele handlowi. Würth to również ponad 3,7 mln klientów. Zgodnie z rocznym sprawozdaniem finansowym, w 2020 r. Grupa Würth osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie 14,41 mld EUR.