Praktyczne rozwiązania w obszarze obróbki drewna. HOMAG na targach HOLZ-HANDWERK 2022

W dniach 12–15 lipca na targach HOLZ-HANDWERK w Norymberdze firma HOMAG zaprezentuje innowacyjne rozwiązania dla małych, średnich i dużych zakładów produkcyjnych – od nowoczesnego zakładu produkcyjnego, zautomatyzowaną produkcję mebli, aż po produkcję elementów budowlanych. Dodatkowo zaprezentujemy rozwiązania cyfrowe w praktyce. Na żywo przekonać się będzie można, jakie korzyści wynikają z wykorzystania naszych rozwiązań w codziennej pracy.

Innowacyjne rozwiązania dla małych i średnich zakładów produkcyjnych.

productionManager: harmonia i porządek. Dzięki cyfrowej teczce zamówień.

Wiele zakładów produkcyjnych boryka się z przepełnionymi listami zamówień. Skutkuje to brakiem przejrzystości i porządku w obszarze danych. Nasuwa się więc pytanie: W jaki sposób zapanować nad bieżącymi informacjami? Rozwiązaniem jest cyfrowa teczka zamówień. Dzięki niej wszyscy w zakładzie produkcyjnym mają podgląd do wszystkich zamówień w czasie rzeczywistym.

Oprogramowanie woodCommander 5 do oklejarek EDGETEQ S-500: szybko, bezpiecznie i elastycznie

Aplikacja internetowa productionManager gromadzi informacje oraz dane dotyczące zamówień i w przejrzysty sposób udostępnia wszystkim zainteresowanym postęp pracy nad poszczególnymi elementami. Zalety bezpłatnego i skonfigurowanego oprogramowania: Nie jest konieczna kosztowna instalacja, jest ono zawsze w aktualnej wersji i może być stosowane przez dowolną liczbę pracowników mających urządzenia z dostępem do Internetu.

Aplikacja productionManager prezentowana była po raz pierwszy w dniu 5 kwietnia na stronie Live.HOMAG. Wydarzenie to nadal jest dostępne na stronie Live.HOMAG dla wszystkich zainteresowanych.

DRILLTEQ V-310 — niewielka powierzchnia, wielkie możliwości.

Jeszcze więcej wiercenia, frezowania i wykonywania rowków wpustowych niż dotychczas, a to wszystko dzięki nowemu centrum obróbczemu. Maszyna DRILLTEQ V-310 gwarantuje maksymalną wydajność na minimalnej przestrzeni. Z 11 m² powierzchni maszyny, tylko niecałe 7 m² stanowi powierzchnię roboczą, co umożliwia operatorowi wygodną i ergonomiczną obróbkę również drzwi.

Jedną z najnowszych innowacji firmy HOMAG jest oprogramowanie woodCommander 5. Od 2022 r

Jednocześnie wzrastają możliwości — do maks. 45 wrzecion wiertarskich, 2 pił do wykonywania rowków wpustowych, agregat do wiercenia i osadzania kołków oraz oś C z przyłączem agregatu. Dodatkowo system zacisków bez czasów zbrojenia i próżni. Dodatkowo oszczędność czasu zapewnia opatentowany, zintegrowany w drzwiach, magazynek liniowy na 8 narzędzi, otwierany z przodu.

Nowe pionowe centrum obróbcze zaprezentujemy po raz pierwszy na żywo właśnie na targach w Norymberdze. Wszystkich chętnych do obejrzenia prezentacji maszyny online zapraszamy na Live.HOMAG. Światowa premiera tej maszyny odbyła się 26 kwietnia.

Praktyczne strony nowego oprogramowania.

woodWOP 8: Nowe funkcje. Nowe możliwości.

W nowej wersji oprogramowania HOMAG CNC znajduje się innowacyjny, duży obszar graficzny, w którym obrabiany element jest wyświetlany w trzech wymiarach. Frezowania, wiercenia lub cięcia są szybko i łatwo programowane poprzez wprowadzenie parametrów obróbki oraz realistycznie odzwierciedlane na grafice. Ułatwia to zdecydowanie praktyczną obróbkę.

Portalowe centrum obróbcze CNC CENTATEQ N-510

woodStore 8: Przejrzysty przepływ informacji i materiałów.

O ile trawersę ze ssawkami możemy nazwać sercem magazynu HOMAG, to woodStore zdecydowanie jest jej mózgiem. Oprogramowanie łączy system zamówień z obróbką zleceń, zarządza materiałami aż po reszty, analizuje ruchy, steruje i optymalizuje  przepływ materiału. Nowa wersja zawiera wiele praktycznych funkcji, które wpływają korzystnie na proces obróbki.

woodCommander 5: szybki, bezpieczny i bardziej elastyczny.

Nowa generacja oprogramowania przeznaczonego dla oklejarek firmy HOMAG służy do wyboru programów obróbczych i materiału obrzeża, umożliwia bezpieczne i szybkie rejestrowanie parametrów produkcyjnych oraz tworzy programy zorientowane na obrabiany element.

Koncepcja nr 1: Zoptymalizowany zakład produkcyjny

Połączenie pilarki, oklejarki i kompaktowego centrum obróbczego to wstęp do nowoczesnej produkcji. Podczas targów HOLZ-HANDWERK pokażemy, że poszczególne komponenty lub cała koncepcja mogą być modułowo i elastycznie zintegrowane w każdym zakładzie produkcyjnym.

Optymalne zestawienie pilarki, oklejarki i centrum obróbczego.

Pilarka SAWTEQ B-130 to gwarancja większej elastyczności i przepływu materiału. W połączeniu z Power Concept tworzy niezły duet zapewniając jeszcze większą wydajność. Dzięki temu możliwa jest obróbka większej ilości planów rozkroju. Zwiększa się przepustowość i bez problemu można sobie poradzić ze natłokiem procesów obróbczych.

Wysokiej jakości zaawansowane funkcje programu woodWOP do programowania ukierunkowanego na obrabiany element.

Oklejarka EDGETEQ S-30 zapewnia małym i średnim zakładom produkcyjnym ogromną przewagę nad konkurencją, zwłaszcza przy często zmieniających się grubościach obrzeży. Technologia 2-profilowa to nowość na skalę światową: zapewnia większą elastyczność przy obróbce poprzez szybką i dokładną zmianę za pomocą dotyku w systemie sterowania. Czasy zbrojenia i długość maszyny zostały skrócone a obsługa znacznie uproszczona.

W przypadku obróbki CNC małe i średnie zakłady produkcyjne mogą liczyć na wydajną i wszechstronną moc centrum obróbczego CENTATEQ P-110. Nowa koncepcja maszyny opiera się na kompaktowej technologii, zredukowanej powierzchni ustawienia – między innymi dzięki usunięciu ogrodzeń ochronnych i mat ochronnych oraz obsłudze w pobliżu maszyny.

Koncepcja nr 2: Jeszcze bardziej wydajna produkcja mebli.

Wysoka wydajność i elastyczność to tylko dwie z głównych cech naszej drugiej koncepcji prezentowanej na targach HOLZ-HANDWERK. Częściowo zautomatyzowany za pomocą pilarki lub maszyny do nestingu rozkrój, wysokiej jakości, wydajna obróbka obrzeży oraz innowacyjna, zautomatyzowana technologia CNC, umożliwiają wydajną produkcję pojedynczych elementów.

Innowacyjne rozwiązania CNC.

W naszym zautomatyzowanym procesie produkcji wykorzystujemy kilka centrów obróbczych: między innymi CENTATEQ P-210 z agregatem easyEdge i stołem A-Flex do automatycznego i elastycznego obłożenia.Prawdziwą nowością na skalę światową jest CENTATEQ N-510 — nowe centrum do nestingu zapewniającej efektywną i maksymalną elastyczność. Światowa premiera tej właśnie maszyny odbędzie się w dniu 31 maja na Live.HOMAG, gdzie będzie można uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

Idealnym uzupełnieniem obróbki CNC jest maszyna DRILLTEQ D-510 służąca do obróbki części czołowej i krawędzi elementów. Dodatkowo zaprezentujemy model DRILLTEQ V-500. W pionowym centrum obróbczym 6-osiowy robot FEEDBOT D-300 na niewielkiej przestrzeni automatycznie przenosi elementy.

Pilarka i oklejarka — na miarę Twoich potrzeb.

SAWTEQ B-300 jest wyposażony w liczne dodatki, takie jak materialManager Advanced, Power Concept Premium, dustEx oraz Abstapelmodul Advanced, które zapewniają wysoką przepustowość i ergonomię. Skoordynowane rozwiązania umożliwiają elastyczny i prosty przebieg procesu oraz produkcję większej liczby elementów dziennie.

Elastyczność to słowo klucz także w przypadku obróbki obrzeży. Oklejarka EDGETEQ S-500 o prędkości posuwu 16–25 m/min, jest niezwykle elastyczna, wysoce zautomatyzowana i dzięki woodCommander 5 wyposażone w najnowsze oprogramowanie. Dzięki połączeniu z asystentem obrzeża firmy HOMAG kierownicy produkcji mają kompletny pogląd obrzeża.

Ważny kwestia: prasowanie i pakowanie korpusów.

Coraz więcej zakładów produkcyjnych inwestuje w prasy do korpusów. Prasa do montażu korpusów CABTEQ S-250 jest prosta w obsłudze nawet dla niewykwalifikowanego personelu. Maksymalny czas montażu standardowego korpusu wynosi zaledwie od 1 do 2 minut. Następnie każdy produkt zasługuje na odpowiednie opakowanie. Pomoże nam w tym maszyna do nacinania kartonów PAQTEQ C-250, która gwarantuje minimalne koszty jednostkowe.

productionManager – „Cyfrowa teczka zamówień” umożliwia natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji dotyczących zamówienia w czasie rzeczywistym zarówno na etapie przygotowania produkcji, samej produkcji jak i bezpośrednio w trakcie montażu u klienta

Wszystkie rozwiązania zaprezentujemy na targach w Norymberdze.

Produkcja pojedynczych elementów, bądź całych serii — z nami będziesz gotowy na wszystko. Poza wysoce wydajnymi maszynami oferujemy także innowacyjne rozwiązania cyfrowe które ułatwiają codzienną pracę — od przygotowania procesu, aż po montaż.

Koncepcja nr 3: Efektywna obróbka drewna litego.

Niezależnie od tego, czy produkujesz okna, czy zajmujesz się produkcją schodów: Maszyna CENTATEQ E-510 to idealne rozwiązanie zarówno do produkcji okien, drzwi i schodów — od pojedynczych rozwiązań po zautomatyzowane gniazda produkcyjne. Wyposażona w agregat powerEdge Pro Duo do oklejania elementów krzywoliniowych oraz krawędzi skośnych umożliwia wielu zakładom kolejny krok.

Teoria w praktyce: zastosowanie aplikacji w procesie produkcji.

Jeden kierunek, 5 zakresów tematycznych, nieskończenie wiele możliwości — cyfryzacja w praktyce. Na poszczególnych etapach zwiedzania jest możliwość przetestowania naszych rozwiązań cyfrowych: w obszarze rejestracji konta, tworzenia danych, organizacji zakładu produkcyjnego, optymalizacji rozkroju i wsparcia technicznego. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie rozwiązania.

Czekamy właśnie na Ciebie.

Nie możemy się już doczekać rozpoczęcia HOLZ-HANDWERK. Jeśli mają Państwo takie same odczucia, polecamy Live.HOMAG. Tam dostępne są wszystkie nasze wydarzenia online.

Źródło: https://www.homag.com/pl/