Plastpol w Targach Kielce z najnowszą technologią dla branży. Czas zarejestrować swój udział!

Najnowocześniejsze wtryskarki i wytłaczarki, najnowsze surowce i usługi z całego świata, dyskusje o wyzwaniach czekających branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto już teraz zarejestrować swój udział, kupić bilet na stronie plastpol.com i poznać rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować prace przedsiębiorstw. 

Targi Plastpol to na jedno z największych w Europie wydarzeń dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. – Kilkaset firm z całego świata, przede wszystkim z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu zaprezentuje imponujące rozwiązania dla branży – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce. Tysiące maszyn, przede wszystkim wysokotechnologiczne wytłaczarki, wtryskarki do granulatu polietylenowego i polipropylenowego, całe linie produkcyjne, systemy zarządzania produkcją, urządzenia do recyklingu tworzyw sztucznych zwiedzający poznają w pracy na żywo. Siedem hal Targów Kielce zamieni się ponownie w pracującą fabrykę. – Wyjątkowe tempo rozwoju przemysłu 4.0 sprawia, że możemy się spodziewać wysypu prezentacji technologii  z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. One otwierają nowe możliwości dla producentów, zwiększając efektywność i jakość wyrobów, co jest szczególnie istotne mając na uwadze konieczność stosowania recyklatów. Te rozwiązania nie tylko rewolucjonizują branżę, ale także wpisują się w dążenie do zrównoważonego rozwój – podkreśla Kamil Perz.

Najnowsze generacje optymalnych rozwiązań zmierzają ku obniżeniu kosztów produkcji, precyzji prac i odpowiedzi na wyzwania stawiane przez regulacje prawne. Prezentacje maszyn uzupełnia oferta narzędzi, form, surowców, barwników, recyklatów. Stoiska zajmą także firmy oferujące usługi i rozwiązania dla branży, jak logistyka i transport. – Warto być z nami od 21 do 24 maja i poznać odpowiedzi na wyzwania branży – zaprasza Kamil Perz.

By wziąć udział w Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol, które potrwają od 21 do 24 maja, warto już teraz zarejestrować się na wydarzenie na stronie plastpol.com i kupić bilet. Do wyboru jest bilet na jeden dzień bądź na wszystkie cztery dni. Opcja kupna online przed rozpoczęciem wydarzenia jest znacznie tańsza niż zakup w kasie w dni targów.

Wiedza, konferencje, dyskusje w czasie targów Plastpol 

Cztery dni w Targach Kielce to przede wszystkim czas poznawania najnowszych technologii, nawiązywania kontaktów i zawierania porozumień, a także zdobywania potrzebnej wiedzy. Po raz kolejny Targi Kielce we współpracy z serwisem internetowym tworzywa.pl zorganizują Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Fundacja PlasticsEurope Polska ponownie przygotuje konferencję, podczas której podejmie kluczowe zagadnienia dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Kolejne branżowe spotkanie w czasie targów Plastpol zostanie przeprowadzone pod hasłem „Zrównoważone podejście do zielonej transformacji w materiałach polimerowych”. Na tę konferencję przygotowywaną przez przedsiębiorstwo TMBK Partners obowiązuje rejestracja. Niezmiennie targom towarzyszy konkurs Omniplast, który ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Jest skierowany do wszystkich firm będących wystawcami 28. edycji targów PLASTPOL i ich przedstawicieli. Do końca marca trwa pierwszy etap, w ramach którego można się zgłosić do udziału.

Targi Plastpol potrwają od 21 do 24 maja 2024. Wszystkie informacje oraz rejestracja dla wystawców na https://www.targikielce.pl/plastpol