Piękna aranżacja to nie wszystko! Zabezpiecz swój ogród i balkon przed zimą

Chcąc długo cieszyć się meblami ogrodowymi, warto o nie odpowiednio zadbać. Szczególnie, gdy są wystawione na działanie warunków atmosferycznych przez cały rok. Wtedy koniecznie, przynajmniej raz do roku nanieś na nie powłokę ochronną!

W naszym poradniku pokazujemy, jak dbać o drewniane meble ogrodowe, a także dajemy kilka przydatnych wskazówek dotyczących konserwacji drewna.

Jak przygotować się do malowania drewnianych mebli ogrodowych?

Po pierwsze, znajdź odpowiednie miejsce do swojej pracy. Następnie, pod malowanymi meblami zamieść folię/karton ochronny, aby nie pobrudzić podłoża.

Aby impregnat głębiej wnikał w drewno i na dłużej chronił je przed działaniem czynników atmosferycznych, drewniane meble ogrodowe należy zawsze wyszlifować. Możesz to zrobić w sposób tradycyjny, lub użyć elektrycznej szlifierki, co przyspieszy Twoją pracę.

Jeśli meble zostały odpowiednio przygotowane, a podłoże zabezpieczone, teraz przygotuj swój pistolet malarski. Wlej materiał do zbiornika (pamiętaj, aby użyć odpowiedniej głowicy do drewna i metalu), wykonaj test natrysku i jeśli to konieczne rozcieńcz materiał lub wyreguluj strumień natrysku.

Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie, podczas malowania natryskowego zawsze noś maskę ochronną.

Jak poprawnie pomalować meble metodą natryskową?

Rozpylaj środek do konserwacji ze stałą szybkością i odległością.

Podczas natrysku stosuj zakładkę ok 30%, aby upewnić się, że powłoka jest dobrze pokryta.

Zalety malowania natryskowego są ogromne. Oprócz frajdy z użytkowania innowacyjnego sprzętu, nasze drewno jest znacznie lepiej chronione!

Kiedy nakładasz impregnat do drewna za pomocą pędzla, tworzysz pociągnięcia, w których może zbierać się woda i brud. Z kolei za pomocą strumienia natrysku farby niezwykle łatwo jest równomiernie nałożyć materiał i wprowadzić go w każdą szczelinę. Warstwy konserwujące wychodzą gładko i bez bruzd. W rezultacie, natryskiwana powłoka jest bardziej wytrzymała i znacznie dłużej chroni meble.

Po pomalowaniu wszystkich elementów, nadszedł czas, aby meble ogrodowe dobrze wyschły.

Po rekomendowanym czasie schnięcia przez producenta materiału, przenieś swoje meble w pożądane miejsce. Teraz możesz w pełni odetchnąć z ulgą!

Do swojego projektu możesz wybrać uniwersalny pistolet malarski W 590, którym pomalujesz zarówno farby ścienne, jak lakiery, bejce i oleje.