OnRobot przestawia kompletny, inteligentny wkrętak typu Plug-and-Play do szybkiego, łatwego i elastycznego wdrożenia

Nowy wkrętak OnRobot Screwdriver może zostać wdrożony i przeniesiony do innych zastosowań w krótkim czasie i oferuje inteligentne funkcje, obejmujące precyzyjną kontrolę nad momentem obrotowym i zintegrowaną oś, które ułatwiają programowanie oraz poprawiają wydajność, jakość i ROI

Warszawa, 2 lipca 2020 r.: OnRobot, producent narzędzi do zastosowań współpracujących, wprowadził na rynek inteligentny, przygotowany do pracy od razu po wyjęciu z opakowania wkrętak Screwdriver, który pozwala firmom na szybką, łatwą i elastyczną automatyzację wielu procesów montażowych. Nowe rozwiązanie wspiera producentów, którzy chcą zautomatyzować powtarzalne, nieergonomiczne i często niespójne procesy wkręcania ręcznego, ale mają trudności z integracją i zaprogramowaniem typowych częściowych systemów wkręcania.

Łatwość programowania wkrętaka OnRobot Screwdriver przejawia się w tym, że wystarczy wprowadzić odpowiednią długość wkrętu i wartość momentu do interfejsu użytkownika zintegrowanego z panelem uczenia każdego robota wiodącej marki. Dzięki precyzyjnej kontroli momentu i wbudowanej osi, wkrętak OnRobot Screwdriver automatycznie oblicza prędkość i moc wymaganą do stałego, dokładnego wkręcania. Wkrętak może wykrywać nieprawidłowe długości wkrętów, co pozwala na poprawę ogólnej jakości i zmniejszenie odpadów poprodukcyjnych. Dzięki specjalnej “osi z” wkrętaka, wkręty są chowane wewnątrz narzędzia i wkręcane automatycznie po ustawieniu ramienia robota w pozycji, co prowadzi do zmniejszenia ruchu ramienia robota i eliminuje konieczność dodatkowego programowania. Podczas przesuwania wkrętak może całkowicie schować wkręty o długości do 35 mm aż do momentu bezpiecznego rozpoczęcia procesu wkręcania, co zwiększa jego możliwości współpracujące.

Wkrętak obsługuje wiele rozmiarów i długości wkrętów – od M1.6 do M6, o długości do 50 mm. Dzięki prostemu programowaniu i systemowi końcówek umożliwiającemu ich łatwą wymianę, wkrętak można w krótkim czasie przystosować do innego rozmiaru i długości wkręta lub przenieść na inną linię produktów. Minimalizuje to czas przestoju i poprawia wydajność.

„Jest to jeden z naszych najbardziej zaawansowanych produktów do tej pory” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot. „Opracowaliśmy zautomatyzowane narzędzie do wkręcania, które upraszcza wysoce złożony proces i sprawia, że staje się on opłacalny, a producenci mogą szybko odczuć rezultaty w postaci dłuższego czasu pracy, wyższej wydajności, zgodności i jakości”.

Wkrętak posiada następujące intuicyjne funkcje:

  • Wbudowana oś gwarantująca dokładność i łatwe programowanie
  • Precyzyjna kontrola momentu w zakresie 0,15 – 5 Nm
  • Rozmiary wkrętów od M1.6 do M6, o długości do 50 mm
  • Dostępne podajniki wkrętów
  • Ochrona układów elektronicznych przed wyładowaniami elektrostatycznymi
  • Mocowanie za pomocą zmieniarki OnRobot Quick Changer

Wkrętak jest kompatybilny z wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniem One System Solution firmy OnRobot, czyli platformą zapewniającą ujednolicony interfejs mechaniczny i elektryczny między ramionami robotów wiodących marek a dowolnym produktem OnRobot. Rozwiązanie One System Solution zostało niedawno rozbudowane i obecnie oferuje również integrację z robotami firm ABB Robotics i Hanwha Precision Machinery. Użytkownicy tych robotów mogą teraz skorzystać z ujednoliconego interfejsu mechanicznego i elektrycznego każdego produktu OnRobot, co ułatwia integrację i gwarantuje szybszy ROI.

O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl