OnRobot przedstawia VGC10 – kompaktowy, elektryczny chwytak podciśnieniowy z szerokimi możliwościami konfiguracji

Nowy chwytak świetnie sprawdzi się w małej przestrzeni roboczej, a jego moc i elastyczność pozwalają na pracę w praktycznie każdej aplikacji

OnRobot, najszybciej rozwijający się duński producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (EoAT, End-of-Arm Tooling), wprowadził na rynek VGC10 – kompaktowy, elektryczny chwytak podciśnieniowy, stanowiący odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na mały lecz mocny i wysoce konfigurowalny chwytak dla szerokiego zakresu aplikacji. VGC10 został stworzony na bazie projektu zwycięzcy wielu nagród – elektrycznego chwytaka podciśnieniowego VG10; ma ten sam imponujący udźwig – 15kg, jest jednak mniejszy i lżejszy. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się w ograniczonej przestrzeni roboczej i we współpracy z mniejszymi ramionami robotycznymi. VGC10 może być stosowany od razu po wyjęciu go z opakowania. Jest wyposażony w wymienne przyssawki, a jego ramiona mogą być dowolnie dodawane lub zmieniane celem przystosowania go do specyfiki aplikacji. Z uwagi na możliwości konfiguracji, VGC10 może chwytać i przemieszczać małe i ciężkie przedmioty o niestandardowych kształtach nawet we współpracy z ramieniem robotycznym o mniejszym udźwigu.
VGC10 jest wyposażony w dwa niezależnie sterowane kanały powietrzne, które pozwalają na jednoczesne wykonywanie czynności podnoszenia i zwalniania – zwiększa to dodatkowo wydajność pracy i skraca czas trwania cyklu. Chwytak może także wykorzystywać jeden kanał powietrza, gdy potrzebny jest mocniejszy chwyt.


VGC10 nie wymaga zasilania zewnętrznym źródłem powietrza. Dzięki temu eliminowane są dodatkowe koszty, hałas i przestrzeń związane z wytwarzaniem skompresowanego powietrza. VGC10 jest ponadto łatwy we wdrożeniu i przenoszeniu do nowych procesów. W pełni zintegrowane programowanie bazujące na jednosystemowym rozwiązaniu OnRobot sprawia, że chwytak można szybko zamontować na praktycznie każdym robocie współpracującym i lekkim robocie przemysłowym.
„Nasi klienci byli zachwyceni funkcjonalnościami VG10, jednak zgłaszali zapotrzebowanie na wersję kompaktową z możliwością konfiguracji. Spełniliśmy to życzenie. VGC10 to kolejny krok przybliżający nas do bycia One-Stop-Shop w obszarze innowacyjnych, współpracujących narzędzi do robotów, które pozwalają producentom skoncentrować się na ich aplikacji, nie zaś funkcjach robota” – mówi Enrico Krog Iversen, CEO, OnRobot.


Funkcje VGC10
• Kompaktowy, lekki i z dużą mocą
• Wymienialne, personalizowane ramiona
• Konfigurowalne przyssawki
• Udźwig do 15 kg, masa 0,814 kg
• Obrys 100 mm x 100 mm
• 2 niezależne kanały powietrza umożliwiające wykorzystywanie funkcji podwójnego chwytania
• Wbudowana elektryczna przyssawka
• Brak konieczności zasilania zewnętrznym źródłem powietrza
• Zintegrowane oprogramowanie
• Klasa IP54 – przystosowany do pracy w trudnych warunków

_________________________________________________________________________________________

O OnRobot
Założona w 2015 roku firma OnRobot w 2018 roku połączyła się z Perception Robotics oraz OptoForce, a kilka miesięcy później nabyła także Purple Robotics. W kwietniu 2019 roku OnRobot wszedł w posiadanie własności intelektualnej należącej do Blue Workforce, duńskiej firmy produkującej chwytaki i system wizyjny. Obecnie oferta OnRobot obejmuje szeroki wybór narzędzi montowanych na końcu ramienia robota, w tym chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu obrotowego, chwytak podciśnieniowy, zwycięzcę wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów OnRobot sprawia, że automatyzacja zadań takich jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż i wykańczanie powierzchni, staje się prostsza i szybsza. OnRobot planuje dalszy rozwój poprzez nabywanie kolejnych firm w najbliższych latach. OnRobot ma siedzibę w duńskim Odense, a biura regionalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Anyang, Singapurze oraz Budapeszcie. Więcej informacji na stronie https://onrobot.com/pl.