Nowość w ofercie Würth Polska – odzież dla osób pracujących w wysokich temperaturach

Lato w pełni, a w wielu miastach temperatury osiągają ponad 30 stopni. Praca w takich warunkach jest szczególnie uciążliwa dla fachowców, którzy muszą wykonywać swoje obowiązki na zewnątrz lub w wysokich temperaturach. Efektem takiej pracy jest nie tylko zmęczenie, ale też groźne dla zdrowia i życia przegrzanie organizmu oraz zwiększone ryzyko wypadków. Aby uniknąć takich sytuacji warto zaopatrzyć się w odzież chłodzącą.

Pracownicy fizyczni często wykonują obowiązki zawodowe w trudnych warunkach atmosferycznych. Szczególnie uciążliwa i niebezpieczna jest praca w upalnym słońcu, ponieważ przegrzany organizm nie jest zdolny do efektywnego wykonywania zadań. W wyniku hipertermii spada efektywność fizyczna, człowiek szybciej się męczy, pogarsza się jego samopoczucie i sprawność mentalna. Może to prowadzić do udaru cieplnego, ale też grozić wypadkiem przy pracy. Pomocne mogą być specjalne ubrania, które posiadają właściwości chłodzące. Właśnie dlatego Würth Polska, wiodący dostawca produktów dla profesjonalistów, dodał do swojej oferty odzież i akcesoria, które sprawiają, że praca w wysokich temperaturach jest  bardziej komfortowa.

Bezpieczna praca w warunkach podwyższonej temperatury

Odzież o właściwościach chłodzących sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia nawet kilkugodzinnego chłodzenia organizmu, zarówno w zastosowaniu profesjonalnym, jak i w codziennych czynnościach. Technologia wykorzystywana w tego typu produktach pozwala na ograniczenie niebezpieczeństwa przegrzania organizmu podczas intensywnego wysiłku fizycznego, utrzymując temperaturę ciała na odpowiednim poziomie i zapewniając użytkownikowi uczucie chłodu.

Odzież chłodząca to produkty specjalne, powstające z tkanin ograniczających przegrzewanie się organizmu. Zapewniają one nawet kilkugodzinne chłodzenie wszystkim tym, którzy pracują lub przebywają przez długi czas w warunkach podwyższonej temperatury, gdy uczucie gorąca staje się uciążliwe, a nawet niebezpieczne dla zdrowia – wyjaśnia Ewa Paprocka, Product Manager Würth Polska.

Wielogodzinny komfort dzięki technologii INUTEQ®️ H2O®️

W produktach Würth Polska została zastosowana unikalna technologia INUTEQ®️ H2O®️. Opiera się ona na super absorpcyjnej tkaninie chłodzącej, zapewniającej wysoki standard ochrony termicznej. Produkty INUTEQ®️ H2O®️ aktywuje się poprzez namaczanie ich w wodzie. Nadmiar wody należy delikatnie wycisnąć i odzież jest gotowa do użytku. W zależności od wilgotności i cyrkulacji powietrza, produkty chłodzą przez 2 do 8 godzin, do maksymalnie 15°C poniżej temperatury otoczenia i działają w temperaturze do 55°C.

W gamie odzieży i akcesoriów chłodzących Würth Polska znajdują się m.in.: kamizelka chłodząca plecy i klatkę piersiową w czasie pracy w wysokich temperaturach oraz osłona na kark, która zapobiega oparzeniom słonecznym. Natomiast z myślą o pracownikach potrzebujących ochrony głowy, w ofercie dostępna jest lekka, chłodząca czapka z daszkiem umożliwiająca obniżenie temperatury na długi czas.

Odzież i akcesoria chłodzące zapewnią ulgę i jednocześnie ochronę, dzięki której można uniknąć przegrzania i poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dodatkowo takie produkty charakteryzuje niezwykła łatwość użycia – wystarczy je zmoczyć w wodzie i wycisnąć, dzięki temu możemy zapewnić sobie kilkugodzinny komfort pracy nawet w bardzo wysokich temperaturach – podsumowuje Ewa Paprocka, Product Manager Würth Polska.