Nowa formuła targów Metal przyciąga kolejne firmy z branży odlewniczej!

Siłą „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce są bezpośrednie spotkania przedstawicieli firm odlewniczych. Tych nie zabraknie już 24 i 25 września w Targach Kielce. Do kilkudziesięciu firm, które potwierdziły obecność cały czas dołączają kolejne.

– To będzie bardzo dobra edycja „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce. Skrócenie targów do dwóch dni spotkało się z pozytywnym odbiorem firm biorących udział w wydarzeniu i zachęciło kolejne do udziału w targach Metal. Do Kielc zjadą światowe firmy z branży odlewniczej – mówi dyrektor projektu Piotr Pawelec. Wśród potwierdzonych wystawców znalazły się m.in. takie firmy jak: Agrati i Rtd Group z Włoch, Kanthal z Niemiec, Rath z Austrii, Inductotherm Europe z Wielkiej Brytanii, Ferrocore ze Słowenii, Eurotek, Wohr Pl, Genten Machines, Motul Baraldi, Heraeus, Petrofer, Kom-Odlew, Prec-Odlew, Foundry Service Agency, BB Technology, Noram, Guenther, Totalenergies, czy Amp. Ich obecność świadczy o randze organizowanego w Targach Kielce wydarzenia, które pozycjonuje się, jako trzecie pod względem wielkości tego typu wydarzenie w Europie, po największych, organizowanych w Dusseldorfie, targach GIFA i Euroguss w Norymberdze. Targi od lat stanowią idealną platformę wymiany doświadczeń, budowania relacji biznesowych i spotkań bezpośrednich, co podkreślają przedstawiciele firm. – Nic nie zastąpi bezpośrednich relacji, szczególnie tych biznesowych. Targi od lat są najlepszym miejscem spotkań Wystawców z Klientami. Ich uzupełnieniem są oczywiście indywidualne spotkania handlowców w siedzibie Klientów, lecz same targi, raz na dwa lata, są prawdziwym świętem, w tym przypadku, świętem odlewników – dodaje Piotr Pawelec.

SONY DSC
SONY DSC

Targi Kielce wzmacniają działania w Europie i podpisują kolejne umowy o współpracy!

– Nowe szanse dla naszych wystawców i zwiedzających na międzynarodowe kontakty i wchodzenie na nowe rynki stwarza współpraca z Polsko-Rumuńską Izbą Handlowo-Przemysłową – mówi prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. Kielecki ośrodek dołączył do izby, by docierać do większego grona potencjalnych wystawców i wzmacniać pozycję wartościowego partnera do współpracy na rynku europejskim. Jak zaznacza, współpraca z Polsko-Rumuńską Izbą Handlowo-Przemysłową została nawiązana przede wszystkim z myślą o targach odlewnictwa Metal. – W tym kraju rośnie potencjał produkcyjny. Powstają fabryki związane z sektorem odlewnictwa, stąd nasze przekonanie, że warto budować pozycję odpowiedniego partnera do współpracy i  zwiększać siłę dotarcia do nowych przedsiębiorstw – mówi o nowej współpracy dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Mam nadzieję, że już podczas najbliższych edycji tego wydarzenia będziemy gościć wielu uczestników z tego kraju, a przede wszystkim zwiedzających – podkreśla szef kieleckiego ośrodka wystawienniczego. Targi Kielce od lat współpracują z kilkunastoma izbami przemysłowo – handlowymi, stowarzyszeniami działającymi poza granicami Polski i ośrodkami targowymi na świecie.

SONY DSC

Dwa dni spotkań – maksimum możliwości!

Tegoroczna edycja targów Metal i towarzyszących im wystaw: Heat Treatment, Aluminium & Nonfermet, Control-Tech i Recykling odbędzie się w nowej odświeżonej formule. – Naszą rolą jest zaaranżowanie takiego formatu wydarzenia, który będzie interesujący dla zwiedzających. Jestem przekonany, że skrócenie targów do dwóch dni wpłynie pozytywnie zarówno na wystawców, szczególnie tych zagranicznych, którzy zredukują koszty, jak i na zwiedzających, którzy otrzymają ten sam program skondensowany do dwóch dni – mówi dyrektor projektu Piotr Pawelec z Targów Kielce. Decyzja o ich skróceniu to ukłon w kierunku wystawców i zwiedzających, którzy szczególnie teraz, w czasach odchodzenia Europy od tzw. „brudnego, ciężkiego przemysłu”, liczą każdą złotówkę, również tę wydawaną na targi. Podjęto ją w oparciu o analizę aktualnej sytuacji rynkowej branży odlewniczej oraz głosy wystawców związane z ograniczeniem kosztów związanych z przyjazdem do Kielc i udziałem w trwającym już blisko trzy dekady wydarzeniu. Aktualnie odlewnie tracą odbiorców w sektorze automotive, przechodząc na odlewy strukturalne i dla innych branż, ale nie zmienia to faktu, że proces zmniejszania produkcji odlewów na potrzeby sektora automotive jest bardzo odczuwalny.

Podwójna siła Foundry Goes Green

W tegorocznej edycji targów, ciesząca się popularnością  konferencja Foundry Goes Green, odbędzie się w dwudniowym wydaniu, czego oczekiwali goście wydarzenia. Po tym najlepiej widać, że mimo skrócenia targów, ich program wcale nie traci na wartości, a wręcz przeciwnie zyskuje i jest ukłonem w ich stronę. Seminarium poświęcone jest nowoczesnym technologicznym rozwiązaniom dla odlewni i dedykowane jest prezesom, dyrektorom odlewni oraz szefom działów rozwoju i technologii. Merytoryczne wystąpienia i prezentacje, odbywające się w jego ramach, pozwalają wprowadzić w odlewniach nowoczesne rozwiązania ekologiczne gwarantując zwiększenie konkurencyjności na rynku. – Naszych gości czekać będzie także wiele innych, bardzo interesujących wydarzeń towarzyszących, związanych chociażby z kwestią obliczania śladu węglowego, czy wprowadzania nowych technologii – dodaje Piotr Pawelec.

Targi Metal, Heat Treatment, Aluminium & Nonfermet, Control-Tech i Recykling dobędą się 24-25 września 2024 roku w Targach Kielce. Więcej informacji na stronie https://www.targikielce.pl/metal oraz na Profilu Linkedin: https://www.linkedin.com/showcase/metal-trade-fair