Moc, bezpieczeństwo, szybkość i bezprzewodowe zasilanie Nowa akumulatorowa piła szablasta RSC 18 od Festool

Views: 3

Nowa akumulatorowa piła szablasta RSC 18 jest niezwykle mocna, szybka, precyzyjna i wyjątkowo wytrzymała. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC, możliwości regulacji skoku wahadłowego i niskim wibracjom jest łatwa do prowadzenia i stanowi doskonałą pomoc we wszystkich pracach związanych z przebudową lub rozbiórką.

Nie ma znaczenia, czy chodzi o cięcie drewnianych belek i łat dachowych, wycinanie ram okiennych i drzwiowych czy wykonywanie otworów w dachach i ścianach w materiale płytowym. Nowa RSC 18 to uniwersalna piła szablasta, która jest niezastąpionym pomocnikiem dla rzemieślników zajmujących się ciesielstwem, stolarstwem, czy produkcją lub wymianą okien. Niezbędną moc zapewnia wydajny silnik bezszczotkowy EC-TEC, a możliwość włączenia skoku wahadłowego (0-3 mm) gwarantuje wymagany postęp pracy. Siła skoku wahadłowego jest płynnie regulowana za pomocą łatwo dostępnego przełącznika. Przy aktywowanym skoku wahadłowym uzyskiwany jest lepszy postęp pracy dzięki wyższym prędkościom cięcia w przypadku cięć w miękkich i średnio twardych materiałach. Z kolei bez aktywowanego skoku wahadłowego możliwa jest obróbka cienkich lub twardych materiałów z jednoczesnym ograniczeniem powstawania wyrw w materiale. RSC 18 oferuje możliwość dwustopniowej regulacji: liczbę skoków roboczych można dostosować do danego materiału.

Jedno elektronarzędzie – wiele przemyślanych detali

Nowa akumulatorowa pilarka szablasta RSC 18 wyróżnia się znakomitą wydajnością cięcia w niemal wszystkich materiałach, w tym w materiałach kompozytowych. Ta niezwykle mocna pilarka jest przy tym wyjątkowo łatwa w eksploatacji: dzięki dużemu przełącznikowi, łagodny rozruch i perfekcyjna kontrola liczby skoków nie stanowią żadnego problemu. Komfortowa obsługa jest w znacznym stopniu zasługą przekładni antywibracyjnej. W praktyce możliwe jest zmniejszenie wibracji nawet o 40%. Rezultatem jest zauważalnie mniejsze obciążenie ramion, ścięgien i stawów, a także dłuższa żywotność maszyny, ponieważ mniejsza energia udaru wpływa na stan przekładni i łożysk. Pozytywnym efektem ubocznym jest szybszy postęp pracy, ponieważ traci się mniej energii.

Dzięki specjalnemu uchwytowi wysuwanie brzeszczotu przebiega bardzo szybko i nie ma ryzyka poparzenia palców lub dłoni. Zamocowany brzeszczot można dodatkowo obrócić o 180 stopni, tak aby zęby były skierowane do góry. Ta opcja umożliwia wykonywanie cięć pilarką w określonych położeniach aż do samej ściany, sufitu lub podłogi.

Bezpieczeństwo i zdrowie podczas cięcia

Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów Festool, również przy projektowaniu tego urządzenia główną rolę odgrywało bezpieczeństwo pracy. W związku z tym, że podczas pracy z  piłami szablastymi powstaje zwykle miejscowo dużo pyłu, firma Festool opracowała dla RSC 18 inteligentne rozwiązanie. Dzięki  niemu złącze do odsysania można bez problemu podłączyć do odkurzacza. Wąż leży stabilnie na złączce systemowej i jest zabezpieczony przed niezamierzonym ześlizgnięciem się. Akumulator Bluetooth umożliwia również automatyczne włączanie i wyłączanie odkurzacza za pomocą funkcji Bluetooth. Dodatkowym udogodnieniem jest zintegrowane oświetlenie LED, które doskonale oświetla obszar roboczy. Dzięki stołowi pilarskiemu, który można zablokować na kilku poziomach, możliwe są również zmienne głębokości zagłębiania przy jednoczesnym utrzymaniu idealnego naprężenia brzeszczotu. Ponadto RSC 18 można bezpiecznie zawiesić na haku do rusztowań – włącznik blokujący zapobiega niezamierzonemu włączeniu maszyny.

Nowa akumulatorowa piła szablasta RSC 18 będzie dostępna w sklepach od maja 2023 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.festool.pl

To zdecydowanie coś więcej niż tylko moc: zapraszamy do świata akumulatorów firmy Festool

„Technologia akumulatorowa i urządzenia zasilane akumulatorowo to ważny trend na rynku narzędzi. Również nasza firma odpowiednio dostosowała strategię działania i nieustannie rozszerza swoją ofertę w tym zakresie. Nie kierujemy się jednak ślepo hasłem “akumulator za wszelką cenę”, lecz wybieramy sposób, który najlepiej pasuje do danego zastosowania. Ważny jest dla nas optymalny rezultat, tak aby narzędzia funkcjonowały perfekcyjnie, a jednocześnie czyniły pracę rzemieślnika łatwiejszą, bezpieczniejszą i lepszą – mówi Sascha Menges, CEO Festool GmbH.

Potwierdzeniem realizacji tych założeń są nowe rozwiązania w systemie 18 V firmy Festool. Dotyczy to zwłaszcza nowej akumulatorowej stołowej pilarki tarczowej CSC SYS 50, zagłębiarki TSC 55 KEB, akumulatorowej wkrętarki udarowej QUADRIVE TPC 18 oraz egzoszkieletu ExoActive, którego program testowy rusza 1 marca 2023 roku.