Mobile Industrial Robots (MiR) uzyskał międzynarodowy certyfikat TüV w zakresie funkcji bezpieczeństwa

TüV Rheinland zatwierdził 13 funkcji bezpieczeństwa w autonomicznych robotach mobilnych (AMR) MiR600 i MiR1350 przeznaczonych do ciężkich ładunków, co stanowi ważny krok w kierunku budowania zaufania do bezpieczeństwa AMR i spełniania oczekiwań klientów na rozwijającym się rynku.

ODENSE, Dania, 15 czerwca 2023TüV Rheinland zatwierdził 13 różnych funkcji bezpieczeństwa w dwóch modelach autonomicznych robotów mobilnych MiR – MiR600 i MiR1350 – zgodnie z normą branżową ISO 13849-1. Certyfikat TüV zapewnia klientów duńskiego producenta, że zaimplementowane w robotach funkcje bezpieczeństwa spełniają międzynarodowe standardy.

Według prezesa MiR, Jean-Pierre’a Hathouta, certyfikaty są kluczem w budowie zaufania do AMR oraz samej marki MiR i jej produktów.

„Uzyskanie certyfikatów było naturalnym krokiem w procesie rozwoju bezpieczeństwa i jakości produktów” – powiedział Hathout. „Normy, dyplomy i zaświadczenia postrzegamy jako ważne narzędzia zapewniające niezawodne produkty, a dzięki walidacji TüV Rheinland wykazaliśmy, że nasze roboty spełniają najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa i jakości”.

Udokumentowane funkcje bezpieczeństwa

Przez 150 lat TÜV działa jako niezależna instytucja odpowiedzialna za kontrolę i badanie bezpieczeństwa technicznego oraz jakość. TÜV Rheinland pełni obecnie rolę partnera technicznego dla firm, organizacji i agencji rządowych, zapewniając kontrolę w praktycznie każdej dziedzinie działalności gospodarczej.

Certyfikaty TüV potwierdzają niezawodną jakość badanych funkcji bezpieczeństwa dla masowej produkcji MiR600 i MiR1350, zgodnie z wymogami normy branżowej ISO 13849-1.

„Bezpieczne środowisko pracy jest najwyższym priorytetem dla większości organizacji, a nasze urządzenia AMR są zaprojektowane do pracy razem z pracownikami na hali produkcyjnej” – powiedział Hathout.  „W rezultacie funkcje bezpieczeństwa były oczywistym miejscem do kontynuowania naszego procesu certyfikacji”.

Zwiększone zainteresowanie klientów certyfikatami

Wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i dokumentacji są normą, szczególnie wśród dużych globalnych przedsiębiorstw, które stanowią większość klientów MiR. W miarę rozrostu rynku AMR, Hathout przewiduje, że to zapotrzebowanie będzie rosło.

„W ciągu ostatnich 2-3 lat zaobserwowaliśmy wzrost liczby klientów, którzy oczekują odpowiednich certyfikatów zewnętrznych” – dodał Hathout. „W MiR jesteśmy zobowiązani do wykraczania poza podstawowe wymagania i do podnoszenia standardów w branży robotyki poprzez rozszerzanie stosowania tego typu certyfikatów”.

Fakty – certyfikowane funkcje bezpieczeństwa

Certyfikat TüV obejmuje następujące funkcje bezpieczeństwa dla modeli MiR600 i MiR1350:

 1. Wyłącznik bezpieczeństwa
 2. Nadmierna prędkość
 3. Zmiana podłoża
 4. Wykrywanie personelu
 5. Kontrola prędkości
 6. Bezpieczne zatrzymanie
 7. Ruch
 8. Przytrzymaj aby uruchomić
 9. Wybór trybu
 10. Monitorowanie położenia podnośnika palet
 11. System E-stop
 12. Monitorowanie położenia podnośnika półkowego
 13. Wykrywanie regałów.

O Mobile Industrial Robots:

MiR projektuje i produkuje jedną z najbardziej zaawansowanych w branży gamę autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które mogą szybko, łatwo i tanio zautomatyzować logistykę wewnętrzną i zoptymalizować obsługę materiałów. MiR oferuje jedną z najbardziej zaawansowanych flot robotów mobilnych wykorzystywanych zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i małych i średnich klientów w wielu branżach, od produkcji, przez logistykę, po opiekę zdrowotną. Założona w Danii w 2013 roku firma rozwinęła się do poziomu globalnego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. MiR został przejęty przez Teradyne w 2018 roku, a w 2022 roku połączony z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczać AMR w szerokiej gamie, od niskiej do wysokiej ładowności. Siedziba główna MiR znajduje się w Odense w Danii, a biura regionalne w Holbrook (NY), San Diego (CA), North Reading (MA), Georgetown (KY), Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mobile-industrial-robots.com.