Lżejsza praca stolarza. Odciążysz plecy i ręce!

Zdrowszy kręgosłup, odciążone dłonie i oszczędzony czas. Tak może wyglądać wasza praca, gdy tylko zadbacie o odpowiednie rozwiązania. Podpowiadamy, jak sprawić, by montaż mebli był jeszcze szybszy, przyjemniejszy i przede wszystkim z korzyścią dla waszego zdrowia.

Wygoda to rzecz podstawowa w pracy każdego stolarza. Ergonomiczna pozycja chroniąca kręgosłup, produkty i rozwiązania, które pozwolą wam po prostu na szybszy montaż. To wszystko ma znaczenie, dlatego projektując meble i wybierając odpowiednie oświetlenie lub okucia, warto myśleć zarówno o funkcjonalności mebla, jego designie, ale również o własnym komforcie podczas pracy.

Oświetlenie – bez lutownicy i zbędnych przewodów

Planując oświetlenie, warto zdecydować się na rozwiązania, które cechuje dobra jakość oraz proste i trwałe połączenie. Tu z pomocą przychodzą systemy pozwalające na szybki i intuicyjny montaż bez potrzeby użycia lutownicy. – Nasze oświetlenie LED Loox 5 opiera się na systemie bardzo trwałych i jakościowych złączek. Można powiedzieć, że metoda montażu jest podobna do kloców Lego, a logiczne oznaczenia przyśpieszają pracę i zapobiegają błędom. Nie musimy się obawiać więc problemu zimnych lutów, które powstają w wyniku nieprawidłowego lutowania poszczególnych elementów – mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele.

Złącza w systemie Loox mają różne kolory i kształty, co pozwala na ich intuicyjne łączenie i przyspiesza znacząco pracę. Złącza 24 V to zielony kolor, a 12 V – są barwy źółto-pomarańczowej. – Czytelny system kształtów i kolorów pozwala na uniknięcie błędów i znacząco przyśpiesza pracę. Lutowanie przewodów to dłuższy proces, do tego nie dający gwarancji poprawnego podłączenia. Przy systemie Loox tego problemu nie ma – podkreśla Michał Kichler.

Dodatkowo liniowy system podłączenia w przypadku oświetlenia Loox 5 ogranicza do niezbędnego minimum liczbę przewodów.

Loox to nie tylko wygoda dla stolarza, ale także spektakularny efekt dla użytkownika końcowego. Dzięki możliwościom bezprzewodowego sterowania światłem – technologia

Bluetooth Mesh, pozwala zaprojektować i wykonać najbardziej skomplikowane układy oświetlenia czy też zainstalować światło w nietypowych miejscach – wyjaśnia Michał Kichler.

Montaż mebli – z korzyścią dla kręgosłupa

Regulacja mebli, a zwłaszcza szafek narożnych, to wyzwanie dla niejednego stolarza. Chyba, że akurat pod ręką mamy system Axilo, na który składają się stopki o wysokości już od 35 do 200 mm i klucz do regulacji. Axilo nie wymusza na nas niewygodnej pozycji. Wręcz przeciwnie, możemy w pojedynkę jednocześnie regulować meble i obserwować poziomicę dzięki użyciu dedykowanego klucza. Sam klucz możemy ustawić pod rożnym kątem, co dodatkowo ułatwia pracę – mówi Michał Kichler i dodaje, że przy Axilo oszczędzamy aż 50 procent czasu w porównaniu z konwencyjnymi stopkami. Montaż możemy przyśpieszyć, dodatkowo używając do klucza wkrętarki.

Ergonomia pracy jest ważna, dlatego warto wybierać szuflady regulowane od środka. Jest to przydatna funkcja zwłaszcza przy regulacji frontów szuflad przy ścianie czy w narożniku kuchni. Tu właśnie z pomocą stolarzowi przychodzi asortyment szuflad Häfele: Matrix S i nowość – Matrix S Slim, czyli cienkościenna szuflada o bokach do 13 mm.

Häfele, projektując produkty, łączy zarówno dobry design i najnowsze wnętrzarskie trendy z wygodą – zarówno w użytkowaniu jak i w montażu – podkreśla Michał Kichler.

Atutem szuflad Matrix S i S Slim są również identyczne wymiary dna i pleców szuflady, a także rozmieszczenie punktów montażowych. Pozwala to nie tylko przyśpieszyć montaż, ale również produkcję mebli.

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.