Lubisz majsterkować? 3 grudnia jest twoim świętem!

3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Majsterkowicza. To święto wszystkich, którzy samodzielnie naprawiają czy tworzą nowe rzeczy i sprawiają, że świat staje się lepszy. I nie ważne czy potrafisz zrobić „coś z niczego”, czy dopiero zaczynasz przygodę z narzędziami – zapewniamy, majsterkowanie jest dla każdego!

Polacy lubią majsterkować. Prawie 55 procent wykonuje w domu lub ogrodzie prace, które mogliby zlecić specjalistom. Najchętniej malujemy ściany, ale próbujemy samodzielnie naprawiać elektrykę, kładziemy parkiety, czy też po prostu majsterkujemy dla przyjemności. Nie dziwi więc, że to właśnie w Polsce narodziła się inicjatywa ustanowienia Święta Majsterkowicza. Dzień 3 grudnia został wybrany nieprzypadkowo – to urodziny Adama Słodowego, który przez ponad 20 lat prowadził w telewizji program „Zrób to sam”. Choć w zeszłym roku ze smutkiem pożegnaliśmy naszego mistrza, to łącznie powstało ponad 500 odcinków programu, na których wychował się niejeden majsterkowicz. Adam Słodowy nauczył nas jak zrobić drewniany samolot czy windę działającą na magnesy. Obecnie wiele z nich można nadal obejrzeć na YouTube, na przykład na kanale Castoramy.

Narzędzia dla majsterkowicza

Każdy majsterkowicz wie, że podstawą są odpowiednie narzędzia. Niezależnie od twoich umiejętności w Castoramie znajdziesz coś dla siebie. W ofercie dostępne są zarówno narzędzia dla początkujących, jak i zaawansowane technologicznie dla osób, dla których majsterkowanie jest najważniejszym hobby. Wybór jest ogromny – podczas ostatecznej decyzji, co wybrać, liczy się wielkość, waga, kształt, cena, ilość dostępnych funkcji w ramach jednego sprzętu, trwałość i średni czas użytkowania. Nie bez znaczenia jest wysoka jakość wykonania i łatwy dostęp do części zamiennych. Zestaw elektronarzędzi może opierać się o przedmioty zasilane bezprzewodowo takie jak zestaw wkrętarki i zakrętarki Erbauer 18 V lub za pomocą kabla np. młotowiertarka Erbauer SDS + 750 W – to podstawowy podział, który już na początku stawia przed nami decydujący moment wyboru. Elektronarzędzia akumulatorowe mają tę niewątpliwą przewagę, że można ich używać wszędzie – w parku, ogrodzie, podczas wykańczania domu, który nie ma jeszcze podpięcia prądu, zabierzemy je ze sobą w podróż i będziemy mogli bezpiecznie używać przy niewielkim deszczu oraz w utrudnionych warunkach atmosferycznych. Jeżeli zdecydujemy się na zestaw sprzętów tej samej firmy, wystarczy jeden akumulator do obsłużenia wszystkich elementów zestawu. Zajmują mniej miejsca, niż te zasilane przewodem, łatwiej schować je do plecaka lub torby i ekspresowo przygotować do dalszej pracy. Takie rozwiązania proponuje np. marka Erbauer.

Zajęcie dla każdego

Majsterkowanie może być świetnym zajęciem dla wszystkich członków rodziny. Wspólne budowanie na przykład domku dla ptaków czy przydatnych do domu drobiazgów pozwala zaangażować zarówno młodszych, jak i starszych. Dla dzieci to doskonałe ćwiczenie udoskonalające koordynację ręka-oko, a przy okazji dobry pakiet startowy na przyszłość. Każdej dziewczynce czy chłopcu będzie łatwiej w życiu, jeśli będą potrafili samodzielnie skręcić szafki czy zamontować półki na ścianie. Z szerokiej oferty można wybrać lżejsze narzędzia, które będą w stanie utrzymać dziecięce rączki np. poziomica czy miarka zwijana marki Magnusson. W ofercie Castoramy znajdziemy wiele produktów do DYI. Najpopularniejszym wyborem jest pistolet na gorący klej. Przydaje się on nie tylko w rękodziele, ale i wielu codziennych pracach. Wykorzystamy go do szybkiego naprawienia pękniętych płytek, wypełnienia ubytków w niemal dowolnych przedmiotach i sklejenia rozerwanych kabli. Obszar zastosowania kleju na gorąco jest równie duży, jeśli nawet nie większy, niż popularnej szarej taśmy. Warto wykorzystać jego potencjał. Szczególnie w perspektywie tworzenia świątecznych dekoracji.

Majsterkowo bawiąc, uczy

Od wielu lat Castorama zachęca dzieci w wieku szkolnym do udziału w warsztatach „Majsterkowo”. Są to bezpłatne, cykliczne zajęcia dla dzieci, których celem jest nauka poprzez doświadczenie, rozbudzanie kreatywności oraz rozwijanie zdolności manualnych. To świetna alternatywa dla gier komputerowych i idealny odpoczynek po zdalnym nauczaniu. Więcej informacji na temat warsztatów znajdziecie tutaj.

Jeśli sami dopiero zaczynamy przygodę z samodzielnym naprawianiem czy wykonywaniem od podstaw różnych przedmiotów, a nie wiemy, jakie produkty wybrać, doradcy klienta z Castoramy chętnie podpowiedzą, co będzie dla nas na danym etapie odpowiednie.

Informacje o spółce Castorama:

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 83 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia ponad 12 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej ponad 1300 sklepów w 8 krajach Europy. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę www.castorama.pl oraz www.kingfisher.com.