Lampa garażowa – jak oświetlić garaż?

Oświetlenie garażowe to temat bardzo ważny dla każdego z nas. Jest to rodzaj oświetlenia, który pozwoli nam swobodnie zaparkować auto w naszym garażu, ale także dosyć sprawnie znaleźć w nim potrzebne narzędzia oraz akcesoria. Lampa garażowa – jak oświetlić garaż? Do oświetlenia garażu idealnie nadadzą się np. lampy liniowe posiadające zintegrowane źródło światła. W garażu należy zadbać o odpowiednie natężenie, które nie powinno być mniejsze niż 200 luksów. Wybierając lampy garażowe, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, w jaki sposób z tego rodzaju wnętrza będziemy korzystać, oraz jak mocnego oświetlenia będziemy potrzebować. Jest wiele możliwości wyboru oświetlenia od zwykłych świetlówek LED, opraw kanałowych do hermetycznych lamp przemysłowych. Oświetlenie garażu gdy spędzamy dużo czasu jest ważne i jeśli szukasz takiego oświetlania zapraszam do nas na sklep lub zadzwoń do naszego specjalisty!

Lampy garażowe – jakie wybrać

Aranżując swój garaż jednym z najważniejszych przedmiotów, które muszą się w nim znaleźć są lampy garażowe – jakie wybrać? Idealnie sprawdzą się lampy LED, bez względu na wielkość pomieszczenia. Nasze oświetlenie garażu LED może składać z opraw o długości 60, 90, 120 lub nawet 150 cm. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania światła oraz wielkości wnętrza. Obecnie na rynku dostępna jest lampa garażowa LED w wielu rodzajach i odmianach. Do oświetlenia garażu dziś możemy użyć zarówno opraw ze świetlówkami, liniowych lamp ze zintegrowanym źródłem światła, czy popularnych już naświetlaczy LED. W wysokich obiektach spotkamy także lampy przemysłowe o wąskim, lecz długim strumieniu światła. Wszystko zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji i rodzaju zapotrzebowania.

Oprawa świetlówkowa to chyba najczęściej wybierany zestaw do oświetlenia garażu. Może nie imponuje ona swoim wyglądem, ale jest niezwykle funkcjonalna i wystarczająca do ogólnego oświetlenia nawet dużych powierzchni. Oprawa jarzeniowa posiada także ogromną zaletę, jaką jest wymienne źródło światła. W momencie, kiedy będziemy chcieli zmienić jej moc, barwę światła, czy po prostu wymienić starą świetlówkę na nową, wystarczy zakup nowej tuby LED, zamiast wymiany całej lampy. Obecnie świetlówki LED dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki czemu taka wymiana nie będzie zbyt kosztowna, ani trudna do wykonania. Lampy oświetleniowe garażowe w postaci świetlówek LED są także dostępne w wielu rozmiarach, dlatego nie ogranicza nas tutaj także ich wielkość.

Pamiętaj, że…

Posiadając już tradycyjne oprawy świetlówkowe nie możemy do nich podłączyć świetlówek diodiowych. Tuby ledowe pracują pod napięciem 230V, a do swojej pracy nie potrzebują żadnych dodatkowych starterów, czy stateczników. Dlatego też chcąc wymienić swoje stare jarzeniówki na te wykonane w technologii LED, powinniśmy odpowiednio przerobić całą oprawę, usuwając z niej wszystkie dodatkowe akcesoria, tak aby nasza nowa świetlówka LED była podłączona bezpośrednio pod napięcie 230V. Nie jest to zbyt trudne, ale czasem warto zadać sobie pytanie „Czy warto?”.

Obecnie belki do świetlówek dostępne są w bardzo niskich cenach, a decydując się na zakup nowej oprawy, otrzymujemy również nowe gniazda T8, które w większości przypadków i tak musielibyśmy zmienić.

W naszej ofercie znajdziesz produkty takie jak: oprawa kanałowalampy przemysłoweświetlówka LED,  oprawy świetlówkowe!

Lampy garażowe – jakie wybrać

Lampa liniowa to kolejna oprawa garażowa, która w tym przypadku posiada zintegrowane źródło światła. Oznacza to, że kupując tego rodzaju lampę, decydujemy się na gotowy produkt, który wystarczy podłączyć do zasilania, aby zaczął swoją pracę. Jej montaż, jak i zasada działania jest bardzo podobna do oprawy świetlówkowej, tylko w tym przypadku zamiast dwóch świecących tub LED, nasza lampa wyposażona jest w PCB diodowe, ukryte pod rozpraszającym kloszem. Oprawy liniowe LED wyglądają znacznie lepiej od opraw ze świetlówkami, co jest ich wielką zaletą. Zintegrowane źródło światła to również wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy dobierać świetlówek do naszej lampy. Wiąże się to również z nieco z wyższymi kosztami, ponieważ po pewnym okresie użytkowania będziemy musieli wymienić całą lampę, a nie samą świetlówkę.

Lampy garażowe – jakie wybrać

Często nasi klienci nie mogą zdecydować się czy lampy, które zamontują w garażu, powinny być wodoszczelne. Wszystko tak naprawdę zależy od warunków w nich panujących. Jeśli jest to typowy zewnętrzny garaż, w którym panuje wysoka wilgotność to radzimy zastosowanie lamp o klasie szczelności minimum IP65. W przypadku kiedy nasz garaż jest połączony z domem, a warunki w nim panujące są podobne do tych w naszym wnętrzu, wtedy możemy pokusić się o zwykłe lampy, bez dodatkowej ochrony.

Dalsza część artykułu na: https://www.smd-led.pl/blog/lampa-garazowa-jak-oswietlic-garaz/