Koch Industries współpracuje z Mobile Industrial Robots w zakresie autonomicznych robotów mobilnych

Odense, Dania – Maj, 2021: Mobile Industrial Robots, światowy lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), ogłosił globalną współpracę strategiczną z Koch Industries, jedną z największych firm na świecie.

Współpraca pomiędzy MiR i Guardian Industries rozpoczęła się w 2020 roku. Guardian Industries, filia Koch Industries, przetestował różne rozwiązania z obszaru automatyzacji transportu wewnętrznego, mające na celu optymalizację produktywności i wewnętrznych przepływów pracy. Przekrojowe działania prowadzone przez zespół ds. transformacji produkcji umożliwiły wdrożenie robotów MiR w dwóch lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych w roli projektów pilotażowych. Sukces tych projektów zaowocował porozumieniem Koch Industries i MiR, aby dokonać globalnej ewaluacji technologii. 

„Po prawie każdym projekcie pilotażowym MiR, klienci zamawiali kolejne autonomiczne roboty mobilne. Spośród wielu powodów wyróżniają się dwa: (1) dodając niedrogie regały i akcesoria do przenoszenia materiałów, przedsiębiorstwa wciąż znajdują nowe aplikacje dla tych wszechstronnych robotów mobilnych, oraz (2) oprogramowanie nawigacyjne, flotowe i obsługujące operacje przenoszenia jest łatwe do zainstalowania, aktywowania i zapewnia ciągły zwrot z inwestycji. MiR koncentruje się na płasko-powierzchniowych zastosowaniach, które są obecne w prawie wszystkich operacjach produkcyjnych i logistycznych na świecie. Rozumiem, dlaczego Koch i inne innowacyjne konglomeraty wielobranżowe są zainteresowane MiR. To idealne dopasowanie potrzeby i produktu”, mówi Frank Tobe, analityk branży robotycznej.

“Zawarliśmy strategiczną umowę z MiR, ponieważ posiada on zdolności i szeroką wiedzę, aby wspierać nas w usprawnianiu i optymalizacji naszych operacji logistycznych”, mówi Antonio Blanco, Global Category Manager w Guardian Industries. „MiR oferuje elastyczne rozwiązania automatyzacyjne, które możemy dostosować do naszych bieżących i przyszłych potrzeb. Wdrażamy tę technologię w wielu obiektach, ponieważ postrzegamy MiR jako długoterminowego partnera, z doświadczeniem i możliwościami, które mogą nam pomóc w osiąganiu celów w zakresie produktywności”.

Oferując pięć różnych robotów mobilnych, MiR ma najszerszą gamę AMR na rynku do wykonywania różnych zadań transportowych, od przenoszenia mniejszych części po ciężkie ładunki o masie do 1000 kg. Roboty MiR posiadają także umiejętność automatycznego podnoszenia, transportowania i dostarczania palet. MiR produkuje współpracujące i autonomiczne roboty, które są zaprojektowane tak, aby móc pracować obok ludzi, wyręczać ich w fizycznie uciążliwych zadaniach; w zamian umożliwiając im pracę przy bardziej wartościowych procesach. 

Roboty MiR mogą być uzupełniane o różne górne moduły w zależności od potrzeb klientów. Różnorodność robotów jest kolejnym z kluczowych elementów, z powodu których Guardian Industries zdecydował się na współpracę z MiR, a inne firmy należące do Koch również rozważają potencjalne wdrożenia.

Ny MIR-robot

Guardian Industries ma zamiar zwiększyć skalę tej technologii w całej organizacji. “Wdrożymy roboty w kilku zakładach, różniących się pod względem rozkładu i produktów. Dlatego ważne jest, abyśmy mieli rozwiązanie logistyczne, które można wpasować w różne środowiska i łatwo dostosować do nowych zadań – dokładnie to oferuje MiR”, dodał Peter Westrick, Material Handling Engineering Manager w Guardian Industries.

Autonomiczne roboty mobilne rosną w siłę

Najnowsze dane MiR pokazują, że Guardian Industries i Koch Industries nie są jedynymi firmami, które chcą zoptymalizować wewnętrzne przepływy transportu. Mobile Industrial Robots ogłosił ostatnio wzrost sprzedaży AMR o 55% w pierwszym kwartale 2021 roku, co czyni go najlepszym pierwszym kwartałem w historii MiR. 

MIRs produktion

„Jest nam miło rozpocząć współpracę i wesprzeć Guardian w zakresie osiągania celów związanych z produktywnością poprzez wdrożenie naszych elastycznych, współpracujących i bezpiecznych robotów mobilnych”, powiedział Christian Clausen, dyrektor sprzedaży w MiR. „Widzimy duży potencjał w różnych branżach w kwestii optymalizacji przepływów wewnętrznej logistyki, od przychodzącej i wychodzącej logistyki do obsługi materiałów w zakładach produkcyjnych. Nasze roboty przemysłowe mogą być wdrożone bezpośrednio w te różne przepływy pracy”.

„Dzisiejsze układy zakładów są bardzo zwinne i dynamiczne, a ludzie, sprzęt, palety i inne przeszkody mogą pojawiać się w miejscach, które wcześniej były korytarzami”, dodał Clausen. „Nasze roboty mobilne bardzo dobrze pasują do tych stale  zmieniających się środowisk. Dzięki współpracującej, autonomicznej nawigacji robotów, zautomatyzowany transport materiałów staje się elastyczny i łatwy do dostosowania bez dodatkowych kosztów lub zakłóceń w procesach”.

Mobile Industrial Robots posiada globalną sieć dystrybucji w 58 krajach i lokalne biura w Odense, Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju.

O Guardian Industries

Guardian Industries, globalna firma z siedzibą w Auburn Hills w stanie Michigan, obsługuje zakłady w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Firmy Guardian zatrudniają 15 000 osób i produkują wysokowydajne szkło float; produkty ze szkła powlekanego i prefabrykowanego do zastosowań architektonicznych, mieszkalnych, wewnętrznych, transportowych i technicznych; oraz wysokiej jakości chromowane i lakierowane elementy z tworzywa sztucznego dla przemysłu samochodowego i samochodów ciężarowych. Wizją Guardian jest bycie preferowanym partnerem dla klientów, dostawców, pracowników i społeczności w oparciu o podstawę wzajemnych korzyści. To sprawia, że firma nieustannie koncentruje się na poprawianiu życia ludzi poprzez dostarczanie produktów i usług, które cenią sobie bardziej niż ich alternatywy, i robi to w sposób odpowiedzialny, zużywając mniej zasobów. Guardian jest spółką zależną w całości należącą do Koch Industries, Inc. Więcej informacji: www.guardian.com.

O Koch Industries

Koch Industries, Inc. z siedzibą w Wichita w stanie Kansas, jest jedną z największych prywatnych firm w Ameryce, której roczne przychody szacowane są na 115 miliardów dolarów, według „Forbesa”. Jest właścicielem zróżnicowanej grupy firm zajmujących się rafinacją, chemikaliami i biopaliwami; produktami leśnymi i konsumenckimi; nawozami; polimerami i włóknami; systemami kontroli procesów i zanieczyszczeń; elektroniką, oprogramowaniem i analityką danych; minerałami; szkłem; komponentami samochodowymi; hodowlą; wymianą towarów i inwestycjami. Od 2003 roku firmy Koch zainwestowały prawie 133 miliardy dolarów w rozwój i udoskonalenia. Obecne w ponad 70 krajach, firmy Koch zatrudniają 122 000 osób na całym świecie, w tym około 62 000 w Stanach Zjednoczonych. Od stycznia 2009 do chwili obecnej firmy Koch zdobyły ponad 1300 nagród za bezpieczeństwo, doskonałość środowiskową, zarządzanie społecznością, innowacje i obsługę klienta. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.KOCHind.com.

O Mobile Industrial Robots: 

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR rozwija się szybko, a sprzedaż rośnie znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.