KANSAI HELIOS przejmuje niemieckiego producenta powłok CWS

KANSAI HELIOS podpisał umowę zakupu udziałów w celu nabycia CWS Lackfabrik GmbH, producenta farb proszkowych oraz ciekłych i żywic syntetycznych z siedzibą w Düren (Niemcy). Po spełnieniu warunków zamknięcia, stanie się nowym właścicielem CWS i jej spółek zależnych w Niemczech, USA, Danii i Polsce. Transakcja ta pozwoli KANSAI HELIOS w szczególności na rozszerzenie swojej obecności na europejskim rynku lakierów proszkowych.

KANSAI HELIOS opracowuje, produkuje i dystrybuuje m.in. rozwiązania w zakresie powłok przemysłowych, wysokiej jakości żywice, farby architektoniczne i powłoki renowacyjne. Dzięki tej umowie firma znacząco rozszerza swoją strategiczną pozycję w segmencie lakierowania proszkowego, zyskując dodatkowe know-how i kanały dystrybucji, a także zwiększoną zdolność produkcyjną i magazynową, która jeszcze bardziej wzmocni jej obecność w Europie.

− To przejęcie jest kamieniem milowym − stwierdził Bastian Krauss, dyrektor wykonawczy grupy KANSAI HELIOS. − Z CWS znaleźliśmy doskonałe uzupełnienie i rozszerzenie naszych własnych kompetencji w zakresie farb proszkowych i żywic syntetycznych, jak również istniejącego biznesu lakierowania ciekłego, co wzmacnia naszą strategię dostawcy systemowego, ponieważ dzielimy nie tylko tę samą filozofię, ale również te same wartości.

Założona w 1864 roku firma CWS jest rodzinnym przedsiębiorstwem zatrudniającym około 250 pracowników specjalizujących się w rozwoju, produkcji i marketingu technicznie wyrafinowanych i dostosowanych do potrzeb klienta farb proszkowych, osiągającym obrót w wysokości około 100 milionów euro i wielkość produkcji około 18 tys. ton farb proszkowych.

− CWS rozwinął się w silne i stabilne przedsiębiorstwo, które stało się znane daleko poza granicami Niemiec − dodał Hans-Helmuth Schmidt, prezes zarządu CWS Lackfabrik GmbH. − Jesteśmy na kursie sukcesu, a firma jest w najlepszej formie jeśli chodzi o przychody, zyski, potencjał rozwoju i udziały w rynku. Ale nadal jesteśmy średniej wielkości firmą bez zalet dużej grupy korporacyjnej w otoczeniu rynkowym, które staje się coraz bardziej wymagające dla małych i średnich firm. Sprzedaż mojej firmy jest wielką szansą na długoterminowy rozwój dla CWS, a także dla KANSAI HELIOS.