Jak stosować taśmy montażowe na zewnątrz?

Taśmy montażowe doskonale sprawdzają się w trakcie remontu. Dzięki nim można szybko zamocować na ścianie obraz lub lustro. Specjalne taśmy montażowe bez problemu utrzymają też takie obiekty jak tabliczkę z numerem domu lub skrzynkę pocztową na zewnątrz budynku.

Aby szyld, skrzynka pocztowa lub inny tego rodzaju obiekt dobrze trzymał się ściany lub ogrodzenia, wystarczy stosować się do kilku prostych zasad. Jak prawidłowo zamocować przedmiot przy pomocy taśmy montażowej, tłumaczymy na przykładzie niezwykle praktycznego produktu, jakim jest taśma samoprzylepna tesa® PRO Mounting Outdoor. Dzięki niej przytwierdzenie przedmiotu jest całkowicie bezinwazyjne, a także znacznie szybsze, niż przy użyciu gwoździ, śrub czy kołków.

Zastosowanie taśmy montażowej na zewnątrz – o czym warto pamiętać?

Główną zaletą taśmy do zastosowania na zewnątrz jest fakt, że nie musimy używać wiertarki, a także gwoździ czy wkrętów. To też doskonała alternatywa, jeżeli nie chcemy bądź nie możemy używać tradycyjnych narzędzi. Trwałość tego rodzaju taśm gwarantuje też, że obiekt będzie się doskonale trzymał, niezależnie od warunków pogodowych.

Przypuśćmy, że naszym zadaniem jest umieszczenie skrzynki pocztowej na ścianie domu. Zanim przystąpimy do naklejania taśmy i mocowania skrzynki, należy oczyścić z kurzu, brudu i tłuszczu zarówno skrzynkę, jak i powierzchnię mocowania. Następnie odcinamy kawałek taśmy o odpowiedniej długości. Zasada jest taka, że pasek o długości 10 cm utrzyma ciężar do 1 kg.

Teraz możemy przystąpić do przyklejenia taśmy. Warto pamiętać, aby zacząć od bardziej chropowatej powierzchni. Jeżeli w naszym przypadku bardziej chropowata jest ściana, zacznijmy właśnie od niej. Paski taśmy naklejamy pionowo, na całej długości powierzchni mocowania.

Po przyklejeniu taśmy należy ją mocno dociskać przez co najmniej pięć sekund – dzięki temu siła klejenia będzie maksymalnie wysoka. Następnie ostrożnie usuńmy z taśmy folię ochronną. Pamiętajmy, aby nie dotykać wyeksponowanej powierzchni klejącej taśmy!

W ostatnim kroku wystarczy już tylko przytwierdzić do taśmy skrzynkę. Tak jak przy przyklejaniu taśmy do ściany, mocno dociskajmy krzynkę przez co najmniej pięć sekund.

Jeżeli po jakimś czasie zajdzie potrzeba usunięcia skrzynki ze ściany, warto pamiętać, że po jej zdjęciu na jej powierzchni mogą pozostać ślady kleju. Wynika to z tego, że taśmy montażowe tesa® są przeznaczone do trwałych zastosowań. Aby usunąć resztki kleju, należy użyć zmywacza tesa®.

Taśma tesa® PRO Mounting Outdoor – doskonała pomoc w pracach montażowych na zewnątrz

Taśma montażowa tesa® PRO Mounting Outdoor różni się od innych taśm przede wszystkim tym, że jest wyjątkowo odporna na niesprzyjające czynniki atmosferyczne, a więc intensywne promieniowanie UV, wysoki poziom wilgoci, a także niskie i wysokie temperatury.

Taśma doskonale trzyma się większości gładkich i wystarczająco twardych powierzchni. Znakomicie nadaje się do użycia zwłaszcza w przypadku tak wymagających materiałów jak płytki, cegły, metal czy tworzywa sztuczne. Oczywiście jak wszystkie taśmy tesa®, również taśmę PRO Mounting Outdoor można dowolnie ciąć na mniejsze lub większe kawałki – w zależności od potrzeb.