Fluke wprowadza nowy software i firmware do kamer dźwiękowych ii900, nowe funkcje pozwalają zwiększyć oszczędności w zakładach przemysłowych

Nieszczelności w układach sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia mogą odpowiadać nawet za 30-40 proc. marnowanej w zakładzie przemysłowym energii. Koncern Fluke wprowadził w ub.r. do sprzedaży innowacyjną przemysłową kamerę dźwiękową, przeznaczoną do szybkiego identyfikowania wycieków. Obecnie wprowadza jej udoskonaloną wersję, z nowym softwarem i nowym firmwarem. Technicy już wcześniej posiadający kamerę ii900 mogą bezpłatnie dokonać aktualizacji zdalnej, poprzez stronę www.fluke.com Jedną z kluczowych nowych funkcjonalności jest szacowanie wielkości wycieków (i ich „kolejkowanie” według strat jakie przynoszą), dzięki zastosowanej technologii LeakQ.

Przemysłowa ręczna kamera dźwiękowa Fluke ii900 pomaga uniknąć nieplanowanych przestojów, poprawić wydajność produkcji i energii oraz zminimalizować liczbę wypadków związanych ze sprężonym powietrzem w obiekcie. Dzięki najnowszym nowym funkcjom zapewnia więcej narzędzi do analizy i raportowania, aby nadać priorytet największym szansom i zagrożeniom.

– Niewykryte nieszczelności generują ukryte koszty, które mają negatywny wpływ na przychody firmy. Lokalizacja nieszczelności zawsze była pracochłonna, dlatego by wesprzeć zakłady przemysłowe w walce z tym problemem Fluke stworzył kamery dźwiękowe Fluke ii900, dzięki którym zespół utrzymania ruchu może w ciągu kilku minut określić miejsce rozszczelnienia instalacji sprężonego powietrza lub podciśnieniowej. Teraz wraz z nowym firmwarem użyteczność kamer ii900 idzie jeszcze krok dalej – mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager, Fluke Europe B.V. – Nowa wersja kamery jest odpowiedzią wprost na zapotrzebowanie płynące od klientów i użytkowników, dla których tego typu funkcjonalności jakie obecnie wprowadzamy są bardzo pożądane. Teraz mając np. kilkanaście czy kilkadziesiąt nieszczelności zidentyfikowanych za pomocą kamery dźwiękowej, są od razu w stanie je „skolejkować”, spriorytetyzować – oprogramowanie kamery pokazuje im bowiem, które wycieki najwięcej kosztują. Wiedzą zatem od którego zacząć i w jakiej kolejności je usuwać. W ten sposób cały obszar obrazowania akustycznego wznosi się tak naprawdę na wyższy poziom.

Ręczna przemysłowa kamera dźwiękowa Fluke ii900 przeznaczona jest dla zakładów produkcyjnych, które wykorzystują sprężone powietrze. Dzięki minimalnemu przeszkoleniu zespoły utrzymania ruchu mogą poszukiwać nieszczelności powietrza czy podciśnienia nawet w godzinach szczytu. Szereg zminiaturyzowanych mikrofonów oraz funkcja izolowania częstotliwości dźwięku umożliwiają filtrowanie szumu z otoczenia i łatwe wykrywanie wycieków. Za pośrednictwem 7-calowego ekranu dotykowego LCD na obraz w paśmie światła widzialnego jest nakładany obraz SoundMapTM, aby zapewnić maksymalnie szybkie wykrywanie nieszczelności.

Technologia SoundSightTM umożliwia wizualizację dźwięku powstałego w wyniku wycieku, nawet w bardzo głośnych środowiskach przemysłowych lub w trudno dostępnych miejscach. Obraz SoundMapTM nakładany jest na obraz w paśmie światła widzialnego, aby zapewnić szybkie wykrywanie nieszczelności. Wszystko to eliminuje konieczność czekania na drugą zmianę lub dokonywania przestojów w celu wykrycia nieszczelności.

Wybrane cechy kamer sonicznych Fluke ii900:
• Obrazowanie akustyczne: Połączenie generowanej w czasie rzeczywistym mapy SoundMapTM z obrazem w paśmie światła widzialnego
• Czułość: Kamera wykrywa nieszczelności od 0,009 m3/h przy ciśnieniu 689 kPa z odległości do 10 m
• Zakres częstotliwości: od 2 kHz do 52 kHz • Maksymalna odległość robocza: do 50 m
• Wyświetlacz LCD, 7 cali, 1280 x 800, z pojemnościowym ekranem dotykowym
• Doskonały sposób na szybkie i proste wykrywanie nieszczelności w instalacjach sprężonego powietrza, gazowych i podciśnieniowych.
• Możliwość lepszego wykorzystania posiadanych sprężarek powietrza
• Obniżenie kosztów energii, szybsze wykrywanie nieszczelności, poprawa niezawodności linii produkcyjnej
Najważniejsze aktualizacje i funkcje kamery dźwiękowej Fluke ii900:
• Technologia LeakQ ™ – wielkość wycieku i szacowanie kosztów
• Nagrywanie wideo do 5 minut
• Profile, folder i adnotacje
• Nowy plik AS2 zawierający metadane i pomiary
• Nowa funkcja do przeglądania i opisywania obrazów zaraz po przechwyceniu indeksu LeakQ ™ i narzędzia do raportowania
• Nowy tryb oceny ilościowej wielkości i kosztu wycieku, obejmujący nową funkcję szacowania odległości i wskaźnik ciężkości 1-10 LeakQ ™.

Ze szczegółową specyfikacją urządzenia zapoznać się można na stronie www: https://www.fluke.com/pl-pl/produkt/obrazowanie-przemyslowe/akustyczna-kamera-przemysiowa-ii900
______________________________________
Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.