Fluke wprowadza na polski rynek kieszonkową kamerę termowizyjną PTi120

Koncern Fluke wprowadza na polski rynek kieszonkową kamerę termowizyjną PTi120, przeznaczoną do przeprowadzania szybkich inspekcji przemysłowych, pozwalających skracać czasy przestojów linii produkcyjnych.

Wprowadzana właśnie do sprzedaży kamera PTi120 oferuje zaawansowane możliwości profesjonalnej kamery termowizyjnej w niewielkiej obudowie, która łatwo mieści się w kieszeni.

– Jest to solidna przenośna kamera termowizyjna do przeprowadzania szybkich inspekcji przemysłowych. Im większy problem w zakładzie produkcyjnym, tym szybciej trzeba go rozwiązać, a kieszonkowa kamera termowizyjna taka jak PTi120 niezawodnie skróci czas przestojów, pełniąc rolę „pierwszej linii obrony”, pozwalającej na łatwe wyszukiwanie i usuwanie awarii – mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager, Fluke Europe B.V.

   

Kieszonkowy format kamery PTi120 umożliwia jej bezproblemowe przenoszenie. Urządzenie umożliwia szybkie skanowanie urządzeń elektrycznych, maszyn i innych zasobów, oraz – co nie bez znaczenia – wytrzymuje pracę w zanieczyszczonych i mokrych warunkach.
Funkcja oznaczania zasobów Fluke Connect zastowana przez firmę Fluke w nowej kamerze pomaga uniknąć żmudnego sortowania i porządkowania termogramów. Po zeskanowaniu kodu QR lub kodu kreskowego urządzenia termogram oraz wszystkie zapisane informacje dotyczące daty i godziny trafiają do wstępnie zdefiniowanych folderów. Urządzenie oferuje też możliwość wysyłania obrazów przez sieć Wi-Fi lub ich automatycznego przekazywania po podłączeniu przyrządu do sieci lub do komputera przez złącze USB.

Technologia IR-Fusion na 3,5-calowym ekranie dotykowym LCD umożliwia nakładanie na siebie obrazów wykonanych w świetle widzialnym i podczerwieni, co ułatwia lokalizowanie źródła problemu. Aby dostosować ustawienie, wystarczy przesunąć palcem po ekranie.

Wybrane cechy urządzenia:
• Automatyczne rozpoznawanie i przypisywanie kodów kreskowych lub QR do termogramów dzięki funkcji oznaczania zasobów Fluke Connect Asset Tagging
• W pełni radiometryczna kamera termowizyjna dostarcza danych pomiarowych z dokładnością do jednego piksela przy rozdzielczości 120 x 90 (10 800 pikseli) w zakresie podczerwieni
• Rozdzielczość przestrzenna 7,6 mRad
• 3,5-calowy wyświetlacz LCD z ekranem dotykowym ułatwia wyszukiwanie i usuwanie awarii
• Sześć palet kolorów
• Odporność na upadek z wysokości 1 m
• Klasa szczelności obudowy: IP54
• Zakres pomiaru temperatury: od -20°C do +150°C
• Technologia IR Fusion

Ze szczegółową specyfikacją urządzenia zapoznać się można na stronie https://www.fluke.com/pl-pl/produkt/kamera-termowizyjna/kieszonkowa-pti120
Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.fluke.pl
______________________________________
Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.