Fluke wprowadza na polski rynek kamerę termowizyjną Ti300+

Firma Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce kamerę termowizyjną Fluke Ti300+, która pomaga zespołom utrzymania ruchu identyfikować usterki, zanim przerodzą się one w poważne problemy. Kamera charakteryzuje się rozdzielczością i dokładnością, które są niezbędne do wyraźnego wykrywania różnic temperatury lub demonstracji postępujących zmian temperatury w czasie.

Kierowanie zespołem zajmującym się utrzymaniem ruchu w przemyśle wymaga unikalnego połączenia umiejętności komunikacyjnych oraz wiedzy branżowej i technicznej. Wdrażanie standardowych procesów roboczych i programu konserwacji zapobiegawczej to coś więcej niż tylko dobre rozwiązanie dla biznesu – pozwala to ukierunkować działania zespołu na wspólny cel, jakim jest bezpieczne i efektywne utrzymanie ruchu w zakładzie. Wybór odpowiednich przyrządów może znacząco wpłynąć na sukces tego typu programów. Kamera Fluke Ti300+ ma pomagać zespołom znajdować usterki, zanim przerodzą się one w poważne problemy. Kamera charakteryzuje się rozdzielczością i dokładnością, które są niezbędne do wyraźnego wykrywania różnic temperatury lub demonstracji postępujących zmian temperatury w czasie. Dzięki funkcji automatycznego ustawiania ostrości LaserSharp™ kamera Ti300+ zapewnia zawsze ostry obraz. Wbudowany dalmierz laserowy obsługiwany jednym przyciskiem oblicza i wyświetla odległość do wybranego obiektu na ekranie kamery oraz ustawia ostrość obrazu. Co najważniejsze, odczyty temperatury na ostrych obrazach są bardzo dokładne. Wszystko to zapewnia pracownikom wyraźne obrazy przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczniejszej odległości od pracującego w fabryce sprzętu.

– Aby określić problem za pomocą obrazów termowizyjnych, należy znać urządzenie i rozumieć subtelne różnice pomiędzy normalnymi i nienormalnymi temperaturami pracy. Potrzebna jest także pewność, że zarejestrowano dokładne termogramy. Dzięki kamerze termowizyjnej Fluke Ti300+ z układem automatycznego ustawiania ostrości LaserSharp wszystko to jest dużo łatwiejsze – mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager, Fluke Europe B.V.

Najważniejsze cechy kamer Fluke Ti300+:

IFOV (rozdzielczość przestrzenna) przy standardowym obiektywie

1,85 mrad, D:S 532:1

Rozdzielczość matrycy

320 x 240

Tryb SuperResolution

Nie

Rozdzielczość obrazów w podczerwieni

76 800 pikseli

Funkcja regulacji ostrości MultiSharp™

Nie

Funkcja automatycznej regulacji ostrości LaserSharp®

Tak, aby zagwarantować zawsze ostre obrazy

Dalmierz laserowy

Tak, oblicza odległość od obiektu, aby zapewnić maksymalną ostrość obrazu, i wyświetla zmierzoną wartość na ekranie

Zaawansowana ręczna regulacja ostrości

Tak

Solidny ekran dotykowy 

Poziomy 3,5-calowy wyświetlacz LCD 640 x 480

Wytrzymała i ergonomiczna konstrukcja umożliwiająca obsługę jedną ręką

Tak

Zakres pomiarów temperatur (niekalibrowany poniżej -10°C)

od -20°C do 650°C

Dokładność

±2°C lub 2% (większa z tych wartości, przy temperaturze nominalnej 25°C)

Czułość termiczna (NETD)*

≤ 0,075°C przy temp. obiektu 30°C

Korekta emisyjności na wyświetlaczu

Tak (za pomocą wartości i tabeli)

Kompensacja odbitej temperatury tła na wyświetlaczu

Tak

Korekta współczynnika przenoszenia na wyświetlaczu

Tak

Więcej informacji na temat kamera Ti300+ znaleźć można na stronie: https://www.fluke.com/pl-pl/produkt/kamera-termowizyjna/ti300plus

______________________________________

Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.