FELDER Group Polska na Targach DREMA: nie ma odwrotu od automatyzacji i robotyzacji zakładów stolarskich

PAP/Kadr z filmu
Na Targach DREMA, największym i najbardziej prestiżowym spotkaniu przemysłu drzewnego i meblarskiego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, nie mogło zabraknąć polskiego oddziału Felder Group. Marka ta jest globalnym liderem w produkcji innowacyjnych maszyn do obróbki drewna.

„Jesteśmy firmą rodzinną prowadzoną obecnie przez już trzecie pokolenie. Każde z nich wnosiło do historii przedsiębiorstwa nowe pomysły na dalszą działalność. Obecnie tak zarząd spółki, jak i wszyscy pracownicy dostrzegają to, o czym tak żywo dyskutuje się w tym tygodniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich – że przyszłość przemysłu drzewnego tkwi w jego automatyzacji i robotyzacji” – tłumaczy Bożena Bizoń, kierownik działu marketingu w Felder Group Polska.

Zdaniem ekspertki, wynika to z nieubłaganych trendów na rynku pracy, jednak dla konsumentów i producentów taki stan rzeczy otwiera nowe, obiecujące możliwości.

„Od wielu lat Targi DREMA są okazją nie tylko do zaprezentowania przez wystawców swoich aktualnych ofert, ale też debaty o perspektywach rozwoju branży i całej gospodarki. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w przemyśle drzewnym przynosić będzie już w najbliższych latach pozytywne skutki dla efektywności zakładów i ograniczania ich wpływu na środowisko naturalne” – zauważa Bożena Bizoń.

Targi DREMA jako jedyne wydarzenie w Polsce jest obecne na liście 14 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Według najnowszych danych instytucji targowych, wystawa plasuje się na piątym miejscu w rankingu najważniejszych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta oraz chińskich WMF Shanghai.

Źródło informacji: PAP MediaRoom