Elektronarzędzia, które musisz mieć w domu!

Skręcenie mebli, wywiercenie dziury w ścianie, czy też oszlifowanie drzwi – te proste czynności stają się niemożliwe do wykonania bez odpowiednich narzędzi. W każdym gospodarstwie domowym powinny znaleźć się urządzenia takie jak wiertarko-wkrętarka czy też szlifierka kątowa – dzięki nim na bieżąco będziemy w stanie sami dokonywać napraw drobnych usterek, a żaden remont nie będzie nam straszny!

Zacznijmy od podstaw

Często pierwsze narzędzia kupujemy wraz z nowym mieszkaniem – większość z nas decyduje się na samodzielne wykończenie własnych czterech kątów. Jakie elektronarzędzia wybrać? Na co zwracać uwagę? Na pewno warto zainwestować w znane i sprawdzone marki, takie jak MacAllister, Bosch czy DeWalt   – dzięki nim będziemy mieć pewność, że nasz sprzęt będzie służyć przez długie lata.

Podstawowym elektronarzędziem, którego nie powinno zabraknąć w żadnym mieszkaniu jest wiertarko-wkrętarka. Dzięki wymiennym końcówkom będziemy w stanie skręcić różnego rodzaju meble, a za pomocą odpowiedniego wiertła, szybko przemienimy urządzenie
w wiertarkę.

Wybierając narzędzie warto zwrócić uwagę na moc nominalną – im wyższa wartość, tym większa wydajność urządzenia. Dodatkowym ułatwieniem będą dwa akumulatory w zestawie – sprawdzą się podczas większego remontu. Świetnym wyborem dla każdego majsterkowicza będzie model MacAllister z udarem 18V i latarką, czy też wiertarko-wkrętarka bezszczotkowa DeWalt 18V 2 x 1,5Ah, która posiada jednotulejowy uchwyt z blokadą wrzeciona, dzięki czemu można sprawnie wymienić wiertło.

Do zadań specjalnych

Kolejnym sprzętem, który znacznie ułatwi wszelkie naprawy i remonty jest młot udarowy. Narzędzie jest łatwe w obsłudze i przyda się podczas prac budowlanych takich jak: skuwanie tynków, ścian, podłóg, kafelków oraz do prac rozbiórkowych. Warto się zaopatrzyć w model
o wysokiej mocy, częstotliwości udarów oraz sile prędkości obrotowej, taki jak młot udarowy SDS-plus Bosch GBH 240 DRE.

Dla osób lubiących odnawianie starych mebli oraz wielbicieli drewna, podstawowym narzędziem będzie szlifierka kątowa – jest ona znacznie szybsza i skuteczniejsza, niż papier ścierny. Idealnie sprawdzi się podczas odrestaurowywania drzwi i okien, a także drewnianych szaf i komód. Za jej pomocą można zdjąć warstwy farby oraz przygotować przedmiot do dalszej obróbki. Podczas wyboru szlifierki warto, tak samo jak w przypadku dwóch pozostałych narzędzi, zwrócić uwagę na jej moc, prędkość obrotową oraz ergonomię użytkowania. Świetnym wyborem będzie model Makita 125 mm 720W, który jest niezwykle kompaktowy i wygodny w użytkowaniu.

Szukając elektronarzędzi, warto udać się do Castoramy. W sklepie mamy szeroki wybór producentów oraz modeli na każdą kieszeń, możemy również liczyć na pomoc wykwalifikowanych doradców, którzy dobiorą sprzęt do naszych potrzeb.

Informacje o spółce Castorama:

Castorama Polska Sp. z o.o. jest najpopularniejszą sieć sklepów z artykułami budowlanymi i do wykończenia wnętrz (DIY) w Polsce . Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 88 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia ponad 12 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę www.castorama.pl oraz www.kingfisher.com.