EcoStruxure Automation Expert od Schneider Electric nagrodzony za nowatorskie podejście do automatyzacji przemysłu

System stworzony przez Schneider Electric, lidera w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, otrzymał nagrodę „2023 Global Product Leadership Award” przyznaną przez firmę analityczną Frost & Sullivan. EcoStruxure Automation Expert doceniono za przełomowość i otwartość na automatyzację świata przemysłu.

Frost & Sullivan zajmuje się analizą rynku i doradztwem biznesowym, od ponad 20 lat, badając rynek i doceniając innowacyjne działania i dobre praktyki. Nagroda Global Product Leadership Award powstała w celu wyróżnienia podmiotów i usług, które już teraz podejmują starania na rzecz lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości.

Otrzymane wyróżnienie Global Product Leadership Award jest dla nas ogromnym powodem do dumy. Znalezienie się w globalnej grupie firm stosujących najlepsze praktyki utwierdziło nas w przekonaniu, że podejmowane przez nas wysiłki przynoszą wymierne korzyści naszym partnerom i klientom. Nasz system automatyki przemysłowej EcoStruxure Automation Expert pozwala na udoskonalenie całego ekosystemu przemysłu i nadążanie za szybko zmieniającym się otoczeniem ekonomicznym. Koncentracja na otwartym, uniwersalnym oprogramowaniu oraz oddzielenie oprogramowania automatyki od hardware’u sprawiają, że nasze rozwiązanie płynnie integruje oferty różnych dostawców, zapewniając prostotę oraz wysoką elastyczność dla integratorów systemów, producentów OEM oraz przedsiębiorstw przemysłowych – mówi Marek Grzegorczyk, menedżer oferty automatyki przemysłowej na obszar Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.

System EcoStruxure Automation Expert od Schneider Electric na nowo definiuje pojęcie automatyzacji poprzez zastosowanie natywnej konwergencji IT/OT, umożliwiającej użytkownikom płynną integrację zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, cyfrowe bliźniaki czy wirtualna rzeczywistość, z architekturami sterowania, bez konieczności wykonywania dodatkowych zadań inżynieryjnych lub wprowadzania długu technicznego związanego z niespójnymi projektami systemów.
Natywne, oparte na zdarzeniach, wieloplatformowe środowisko EcoStruxure Automation Expert umożliwia przedsiębiorstwom przemysłowym szybkie i łatwe dostosowywanie się do zmieniających się wymagań biznesowych bez znaczących przestojów produkcyjnych lub dodatkowych kosztów. Architektura Internetu Rzeczy (IoT) łączy całe przedsiębiorstwo, od czujników po chmurę, umożliwiając gromadzenie i analizę krytycznych danych w czasie rzeczywistym.

Rozwiązanie umożliwia uniwersalną automatyzację opartą na oprogramowaniu, projektowanie systemu sterowania i uzyskanie maksymalnej wydajności projektowej. Równocześnie maksymalizuje efektywność operacyjną i skraca proces wprowadzania produktu na rynek. System wspiera w zaplanowaniu inteligentnej i wydajnej dystrybucji, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i przyspieszając rozwiązywanie problemów.

Schneider Electric

Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój
z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.

www.se.com/pl