DREMA Tools – automatyczny system ostrzenia

Podczas targów DREMA, Furnica i Sofab 2019, w ramach przestrzeni DREMA Tools, firma ITA TOOLS wraz z partnerami zaprezentuje kolejny aspekt nowoczesnej ostrzarni narzędzi dla branży stolarskiej. Tym razem będzie to pokaz na żywo ostrzenia najbardziej powszechnego narzędzia jakim jest piła tarczowa z płytkami węglikowymi.

W tym celu na stoisku DREMA Tools stanie najnowszy model maszyna CHX 840 z załadunkiem automatycznym produkcji niemieckiej marki VOLLMER oraz innowacyjny systemem pomiaru i kontroli stanu zużycia ostrzy pił tarczowych niemieckiej firmy iBlade z najnowszym modelem SAW CONTROL 800V3.

.
Głównymi zaletami i przewagą w serwisie pił tarczowych dzięki połączeniu możliwości maszyny pomiarowej i ostrzącej jest ich pełna automatyzacja i kontrola przed pomyłką operatora.
Wraz z przedstawicielami firmy iBlade Panem Rafael Pavlovic zaprezentujemy automatyczny pomiar i detekcją parametrów pił tarczowych takich jak:
• średnica
• szerokość zęba piły
• wykrywanie geometrii
• kąt natarcia
• kąt przyłożenia
• grubość zębów
• kąty skosów
• szerokość fazy tylnej
• detekcja wykruszenia
W szybki i przejrzysty sposób innowacyjny system kamer połączony z interfejsem raportuje rodzaj i stan ostrzonej piły tarczowej identyfikując nieprawidłowości.
Tak skontrolowana piła z zapisanymi w systemie danymi trafia na maszynę VOLLMER CHX 840 i wraz z operatorami z firmy ITATOOLS zaprezentujemy w pełni automatyczny system ostrzenia. Model CHX 840 gwarantuje serwis pił tarczowych od najmniejszych średnic do 840 mm. Najważniejszymi atutami maszyny to:
• ostrzenie kształtu zęba w pełnym cyklu dla kąta natarcia i przyłożenia
• automatyczny dosuw piły do pozycji ostrzenia
• pomiar średnicy piły oraz rozpoznanie sekwencji uzębienia dzięki zastosowaniu akustycznego systemu detekcji
• magazyn na około 25 pił dla zakresu średnic Ø140- 530mm
• automatyczna detekcja wyłamanego zęba
Dzięki zaprezentowaniu na żywo całego procesu będą Państwo mogli osobiście doświadczyć nowej formy pełnej kontroli nad procesem serwisu pił tarczowych. A w czasie wspólnego spotkania na targach przedstawiciele firmy odpowiedzą na każde Państwa pytania związane z prezentowanym serwisem pił tarczowych.
Dodatkową atrakcją będzie prezentacja kompaktowego lasera do znakowania narzędzi austriackiej firmy TROTEC SPEEDMARKER 300. Dla każdego zwiedzającego firma ITA Tools przygotowała związaną z tym laserem niespodziankę.


Istotnym elementem efektywnego serwisu i użytkowania narzędzia jest odpowiednie zarządzanie gospodarką narzędziową. Odwiedzający stoisko będą mogli sami przekonać się o zaletach programu eNarzędziownia oferowanego przez ITA TOOLS.

eNarzędziownia jest nowoczesnym, jedynym na rynku rozwiązaniem dedykowanym dla firm produkcyjnych. Aplikacja pozwala na zerwanie z tradycyjną papierową ewidencją narzędzi i maszyn i zastąpienia jej ewidencją komputerową. Aplikacja jest to jeden z modułów Systemu B2B firmy ITA TOOLS. Obsługa programu odbywa się przez zwykłą przeglądarkę internetową co pozwala na korzystanie z funkcji zarówno z komputerów stacjonarnych jak i urządzeń mobilnych takich jak tablety czy smartfony. System ułatwia codzienną pracę Narzędziowców, pozwala za pomocą platformy B2B w szybki sposób zamówić kolejne narzędzia z dostawą prosto do zakładu, a tym samym zapewnić ciągłość pracy!
Zapraszamy Wszystkich którzy pragną doskonalić swój proces zarządzania narzędziami i maszynami, do zapoznania się, jak poprzez minimum nakładów możemy zmniejszyć ilość przestojów dzięki analizie występujących awarii, jak i poprawić proces obiegu narzędzi w przedsiębiorstwie. Z eNarzędziownia jesteś w stanie sprawdzić, co działo się z danym narzędziem od zakupu aż po złomowanie, a harmonogram przeglądów i przypomnienia sprawi, że maszyny zostaną utrzymane w najlepszej kondycji.
Oczywiście nie zabraknie także prezentacji na żywo nowych rozwiązań w zakresie narzędzi do obróbki drewna, w tym szerokiej prezentacji pił tarczowych dla przemysłu oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie narzędzi trzpieniowych.
W części konferencyjnej stoiska DREMA TOOLS odbywać będą się spotkania ze specjalistami poświęcone profesjonalnemu serwisowi narzędzi, odpowiedniemu doborowi pił tarczowych. Prelekcję i spotkania uświetnią spotkania z blogerami i Youtuberami, którzy na co dzień obserwują rynek i nowinki pojawiające się w świecie narzędzi. Gościem specjalnym, który odwiedzi DREMA TOOLS będzie Jarosław Ostaszewski i jego mobilne studio „Dom i Drewno”.
Serdecznie zapraszamy, strefa DREMA Tools, pawilon 3A, stoisko nr 1.