Bezpieczeństwo przy pracy z prądem

– Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce i na świecie paletę narzędzi z izolacją do 1000/1500 V

Firma Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce (i na świecie) zupełnie nową linię produktów w swojej ofercie – izolowane narzędzia ręczne klasy premium, takie jak szczypce czy wkrętaki. Wszystkie te narzędzia cechować się będą izolacją 1000 V dla prądu przemiennego i 1500 V dla prądu stałego, spełniającą najwyższe europejskie normy, jak również dożywotnią gwarancją. Narzędzia te mają zapewnić technikom i elektrykom zajmującym się konserwacją przemysłową najwyższe bezpieczeństwo i wytrzymałość podczas pracy przy obwodach pod napięciem, maksymalizując komfort i minimalizując ryzyko obrażeń.

[smartslider3 slider=2]

– Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas pracy związanej z elektrycznością. „Bezpieczeństwo” to również słowo-klucz w filozofii naszej firmy. Podczas pracy w pobliżu odsłoniętych przewodów pod napięciem każdy pracownik powinien używać izolowanych narzędzi ręcznych w celu ochrony i minimalizacji ryzyka obrażeń spowodowanych incydentami elektrycznymi, takimi jak porażenie prądem, wyładowania łukowe itp. Większość narzędzi ręcznych ma gumowe lub plastikowe uchwyty, ale to nie to samo, co ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym i ograniczenie możliwości wystąpienia zwarć łukowych spowodowanych zwarciami. To właśnie wyróżnia narzędzia izolowane – mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager, Fluke Europe B.V. – Fluke do tej pory nie produkował tego typu narzędzi, jednak wpisują się właśnie w tę filozofię bezpieczeństwa. Wszystkie wprowadzane obecnie do sprzedaży narzędzia są zgodne z uznawanymi i stosowanymi standardami bezpieczeństwa ustanowionymi przez europejskie organy regulacyjne.

Izolowane narzędzia skierowane sa przede wszystkim do grup takich jak konserwatorzy instalacji przemysłowych, elektrycy czy technicy HVAC, obsługujący wszelkiego rodzaju wyłączniki, obwody, rozdzielnice, tablice rozdzielcze, rozruszniki, silniki, przetworniki częstotliwości, panele, elementy sterujące silnikami. Typowe zadania, w których stosowane są izolowane narzędzia ręczne to np.: diagnostyka i naprawa, wyłączniki, podłączanie głównego zasilania do systemu budynku, instalowanie wyłączników w panelach elektrycznych pod napięciem itp.

Izolowane narzędzia ręczne wprowadzane właśnie do sprzedaży przez Fluke:

• Zostały zaprojektowane tak, aby blokować potencjalnie niebezpieczne napięcia przed dotarciem do użytkownika

• Zostały poddane próbie wytrzymałości dielektrycznej 10 000 V

• Są certyfikowane na 1000 V prądu przemiennego i 1500 V prądu stałego przez VDE, niezależne laboratorium zewnętrzne

• Są zgodne z międzynarodowymi standardami, takimi jak IEC 60900 i ASTM F1505.

  • Są kluczową częścią NFPA 70E, która wymaga środków ochrony osobistej i izolowanych narzędzi przeznaczonych do instalacji elektrycznej.

Portfolio izolowanych narzędzi Fluke obejmuje: szczypce uniwersalne, szczypce tnące boczne, szczypce spiczaste, wkrętaki krzyżakowe, szczypce nastawne, wkrętaki płaskie oraz wkrętaki kwadratowe.

Więcej informacji na temat firmy Fluke i jej produktów znajdziecie Państwo na www.fluke.pl

______________________________________

Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.