Bezpieczeństwo przede wszystkim – wystartowała akcja promocyjna i kampania firmy Fluke

Firma Fluke, światowy lider w branży profesjonalnych kompaktowych przyrządów pomiarowych, rozpoczęła akcję promocyjną i kampanię, której tematem przewodnim jest bezpieczeństwo podczas pomiarów elektrycznych. W ramach akcji, która potrwa do końca roku, firma przygotowała na sezon jesienno-zimowy szereg zestawów promocyjnych, które pozwalają zaoszczędzić nawet do 40 proc. wobec cen standardowych. Dostępne są w niej przede wszystkim przyrządy z funkcjami umożliwiającymi bezpieczną pracę, m.in. testery elektryczne, multimetry cyfrowe, mierniki cęgowe rezystancji uziemienia, testery rezystancji izolacji czy wielofunkcyjne testery instalacji.


Hasło przewodnie najnowszej kampanii i akcji promocyjnej firmy Fluke brzmi „Pracuj bezpiecznie podczas wykonywania pomiarów elektrycznych”. Jesienna promocja, która rozpoczyna się we wrześniu i potrwa do końca grudnia, obejmie m.in. nowe, udoskonalone testery napięcia i ciągłości obwodu T110, T130 oraz T150.
Dostępne są trzy oferty specjalne na nowe, udoskonalone dwubiegunowe testery napięcia i ciągłości obwodu Fluke T110, T130 i T150: z bezpłatnym miękkim pokrowcem C150, z bezpłatnym zestawem śrubokrętów elektroizolacyjnych 1000 V Fluke lub zwrot 10% gotówki (15% w przypadku modelu T150).


Udoskonalone przyrządy T110, T130 i T150 są najbardziej wytrzymałymi testerami napięcia w historii firmy Fluke. Podczas trwania promocji na każdy z nich klient otrzymuje bezpłatnie wydłużoną do 3 lat gwarancję oraz świadectwo kalibracji. Konstrukcja przewodów pozwala na wyginanie ich o 150° w każdym kierunku – jest to kąt trzykrotnie większy niż określony w normie EN 61243-3.
W jesiennej promocji oferowane są również testery elektryczne Fluke T6-1000, pozwalające mierzyć napięcie i prąd równocześnie – wystarczy nasunąć otwarte cęgi na przewód, a tester elektryczny T6-1000 zmierzy napięcie i prąd. Umożliwia to bezpieczniejsze i łatwiejsze wykonywanie pomiarów w skrzynkach elektrycznych wypełnionych przewodami. Można równocześnie mierzyć napięcie do 1000 V i prąd do 200 A bez konieczności otwierania pokryw czy zdejmowania złączek nakręcanych. Oferta promocyjna obejmuje bezpłatny zestaw zacisków krokodylkowych AC285 SureGrip™ (które można zaczepić na wszystkich elementach, od cienkiego przewodu po 20-milimetrową śrubę) i wytrzymały miękki pokrowiec C150.

Inne przyrządy dostępne w ramach jesiennej akcji promocyjnej to m.in.:
– Wielofunkcyjne testery instalacji – Fluke 1663 oraz 1664FC – podstawowe przyrządy pozwalające uniknąć uszkodzenia instalowanych urządzeń. Model 1664FC pozwala użytkownikom na przesyłanie zebranych wyników bezprzewodowo poprzez smartfon bezpośrednio z miejsca pomiaru. Do przyrządów dołączony jest bezpłatnie dwubiegunowy tester napięcia i ciągłości obwodu T130 lub T150 wraz z bezpłatnym oprogramowaniem. Te wzmocnione, udoskonalone dwubiegunowe testery napięcia są często wykorzystywane do weryfikowania bezpieczeństwa pracy w instalacji elektrycznej, dlatego muszą być niezwykle wytrzymałe.


– Multimetr Fluke 179 prawdziwej wartości skutecznej (true-RMS) – pomaga podczas instalacji, diagnostyki i konserwacji układów elektrycznych i elektronicznych; zapewnia precyzyjny pomiar prądu i napięcia AC oraz częstotliwości, pojemności, rezystancji, ciągłości obwodu i test diody. Wśród funkcji znajdują się ręczne i automatyczne wybieranie zakresu, zatrzymywanie wskazań na wyświetlaczu (hold), automatyczne zatrzymywanie wskazań (auto hold) oraz rejestracja wartości min./maks. i średniej. Wbudowany termometr oznacza, że nie trzeba nosić ze sobą osobnego przyrządu do zastosowań w przemyśle, przy instalacjach HVAC i innych. Do multimetru dodawany jest bezpłatnie zestaw akcesoriów głównych Fluke TLK225-1 SureGrip zawierający przewody SureGrip oraz sondy w wygodnym, zwijanym pokrowcu z sześcioma kieszeniami.
– Cęgowy miernik rezystancji uziemienia Fluke 1630-2 FC – pozwala określić prąd upływu AC bez odłączania elektrod uziemiających od systemu uziemienia. Cęgi przyrządu oszczędzają czas dzięki automatycznemu rejestrowaniu danych w zaprogramowanych interwałach oraz zapisywaniu do 32 760 pomiarów w ustawionych odstępach czasu rejestracji. Wzmocniona szczęka cęgów zachowuje wyrównanie i kalibrację nawet podczas użytkowania w wymagających środowiskach przemysłowych. Dostępne są funkcje definiowanych przez użytkownika górnych i dolnych wartości granicznych alarmu oraz wybierany filtr środkowoprzepustowy eliminujący zakłócenia z pomiarów prądu upływu AC. Do przyrządy w promocji dodawany jest bezpłatnie profesjonalny plecak narzędziowy Fluke Pack30, który jest wzmocniony i wodoszczelny oraz ma 30 kieszeni w sześciu przegrodach.


– Tester rezystancji izolacji Fluke 1507, dostępny w cenie modelu Fluke 1503, co pozwala zaoszczędzić ok. 20% w stosunku do standardowej ceny. Model 1507 cechuje się niewielkimi wymiarami, wytrzymałością, niezawodnością i łatwością obsługi. Szeroki zakres napięć testowych sprawia, że przyrząd ten doskonale nadaje się do wyszukiwania i usuwania awarii, rozruchu oraz konserwacji zapobiegawczej. Dodatkowe funkcje, takie jak zdalna sonda, pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze podczas wykonywania pomiarów.
– Przy zakupie termometru kontaktowego na podczerwień Fluke 561 można zaoszczędzić około 25%. Jeden przyrząd oferujący wszystkie funkcje pomiaru temperatury, których potrzebują specjaliści zajmujący się instalacjami przemysłowymi, elektrycznymi i HVAC/R. Kontaktowy oraz bezkontaktowy termometr na podczerwień pozwalają mierzyć temperaturę z bliska lub z pewnej odległości. Termometr działa ze wszystkimi standardowymi termoparami typu K z minizłączami i zapewnia jednopunktowy system celowania laserowego. Termometr posiada funkcję ułatwionej regulacji emisyjności do dokładniejszych pomiarów rur i przewodów. Zakres mierzonych temperatur wynosi od -40 do 550°C.
– Do multimetru cyfrowego Fluke 87V dodawane są bezpłatnie cęgi prądowe i zestaw SureGrip, dzięki czemu klient oszczędza około 40% podczas tego zakupu. Model 87V umożliwia dokładne pomiary w celu szybkiej identyfikacji złożonych problemów z sygnałami w napędach silników o regulowanej prędkości i innych urządzeniach charakteryzujących się dużymi zakłóceniami elektrycznymi. Multimetr pokazuje prawdziwe wartości skuteczne napięcia i prądu AC dla sygnałów nieliniowych. Przyrząd rejestruje sygnały przejściowe nawet tak krótkie, jak 250 µs, ma kategorię bezpieczeństwa CAT III 1000 V lub CAT IV 600 V oraz wbudowany termometr i sondę temperatury. Cęgi prądowe AC/DC i410 zwiększają funkcjonalność multimetrów cyfrowych i potrafią mierzyć prąd AC i DC do 400 A. Zestaw L215 SureGrip zawiera oświetlenie do sondy i przedłużacze sondy.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.fluke.pl