Beha-Amprobe wprowadza na polski rynek nowy lokalizator przewodów Amprobe AT-6010

Nowy model stanowi uzupełnienie linii zaawansowanych lokalizatorów Amprobe AT-6000, w której do tej pory dostępne były dwa różne zestawy (AT-6020-EUR i AT-6030-EUR). Główne obszary zastosowań Amprobe AT-600 to lokalizowanie zasilanych i niezasilanych przewodów, a także identyfikowanie wyłączników i bezpieczników. Urządzenie kierowane jest do elektryków w obiektach komercyjnych i mieszkalnych oraz podwykonawców prac budowlanych i techników systemów HVAC, szukających łatwego w obsłudze i taniego lokalizatora przewodów; zarówno pod napięciem, jak i odłączonych od zasilania.

Zachowując charakterystyczny kształt przyrządów z serii AT-6000, model AT-6010 zawiera odbiornik oraz nadajnik do lokalizowania wyłączników i bezpieczników oraz przewodów – zarówno pod napięciem, jak i odłączonych od zasilania. Odbiornik AT-6000-R wykrywa sygnał w przewodach i kablach przy użyciu aktywnej metody śledzenia z wykorzystaniem nadajnika AT-6010-T. Czujnik umieszczony w końcówce odbiornika przydaje się do śledzenia przewodów w trudno dostępnych miejscach, np. w narożach, ciasnych przestrzeniach i skrzynkach przyłączeniowych. Nadajnik AT-6000-T działa zarówno na obwodach pod napięciem, jak i odłączonych od zasilania, do 600 V AC/DC w środowiskach elektrycznych kategorii I – III i oferuje tryb wysokiej mocy sygnału oraz pętli.

Lokalizator przewodów AT-6010 może być również używany z cęgami sygnałowymi w zastosowaniach, w których dostęp do styków obwodu jest ograniczony lub tam, gdzie użytkownicy nie są w stanie podłączyć nadajnika do obwodu za pomocą przewodów testowych.

Dzięki interfejsowi „ready-set-go” pozwalającemu wykrywać zarówno kable pod napięciem, jak i odłączone od zasilania, przyrząd AT-6010 może śledzić konkretny przewód podłączony do nadajnika niezależnie od ewentualnych przesłuchów ze strony innych kabli.

Funkcje urządzenia:

Lokalizowanie zasilanych i niezasilanych przewodów dzięki dwóm aktywnym metodom śledzenia:
• Tryb wysokiej mocy sygnału (Hi) – zalecany do lokalizowania większości zasilanych i niezasilanych przewodów oraz wyłączników. Ten tryb jest przydatny podczas lokalizowania przewodów napowietrznych, ale nie sprawdza się przy przewodach uziemionych na końcu.

• Tryb pętli (Loop) – używany podczas pracy przy zamkniętych obwodach niezasilanych przewodów, np. przy przewodach zwartych, ekranowanych lub niezasilanych i uziemionych na końcu.

ZASTOSOWANIA lokalizatora Amprobe AT-6010:

Główne obszary zastosowań:
• Lokalizowanie zasilanych i niezasilanych przewodów
• Identyfikowanie wyłączników i bezpieczników

Zastosowania specjalistyczne:
• Lokalizowanie przewodów w obwodach zabezpieczonych
wyłącznikami różnicowoprądowymi
• Znajdowanie przerw, zwarć i otwartych obwodów
• Lokalizowanie przepustów oraz orurowania innego niż metalowe
• Lokalizowanie przewodów ekranowanych
• Lokalizowanie przewodów podziemnych
• Lokalizowanie przewodów niskiego napięcia oraz kabli do przesyłu danych
• Sortowanie wiązek przewodów
• Odwzorowywanie obwodów za pomocą przewodów testowych
• Lokalizowanie wyłączników w systemach ze ściemniaczami oświetlenia
• Cęgi sygnałowe CT-400 (dostępne opcjonalnie) zwiększają wydajność i dokładność w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do odsłoniętych przewodów

Więcej informacji o przyrządach firmy Beha-Amprobe do testowania i pomiarów, wraz z katalogiem do pobrania można znaleźć w witrynie internetowej pod adresem www.beha-amprobe.com.
Beha-Amprobe
Firma Beha-Amprobe oferuje różnorodny sprzęt pomiarowy, który został specjalnie zaprojektowany z myślą o szybszej i łatwiejszej pracy elektryków — wszystko to w atrakcyjnych cenach. Produkty firmy Beha-Amprobe są sprzedawane i obsługiwane przez licznych dystrybutorów oferujących jednocześnie profesjonalne wsparcie serwisowe. Oferta firmy obejmuje multimetry cyfrowe, testery napięcia, mierniki cęgowe, testery instalacji i termometry.