AKE wspina się na szczyt innowacyjności: nagroda TOP 100 w 2024 roku

TOP 100 od ponad 30 lat wyróżnia najbardziej innowacyjne firmy z niemieckiego sektora MŚP. Jest to wymagający konkurs na innowacje, oparty na niezależnym, naukowo uzasadnionym procesie. Nagroda ta jest odpowiednio prestiżowa, a proces selekcji i składania aplikacji, aby znaleźć się wśród najlepszych w sektorze MŚP, jest równie złożony.

W 31. edycji konkursu na innowacje zainteresowanie udziałem wyraziło około 3000 firm. AKE zdobyło nagrodę TOP 100 w największej kategorii zatrudniając ponad 200 pracowników i tym samym znalazło się w gronie Innowatorów Roku 2024. To specjalne wyróżnienie to kolejny znaczący kamień milowy dla AKE i kontynuacja dotychczasowych nagród w obszarach innowacyjności i projekt. Już w 2013 roku firma AKE zdobyła 1. miejsce w kategorii Innowacja na targach LIGNA za rewolucyjną piłę tarczową „SuperSilent”. Następnie przyznano między innymi nagrody za innowacyjność VR i Red Dot: Honorable Mention.

Tym razem nagroda TOP 100 nie odnosi się do konkretnego produktu, ale uhonorowuje siłę innowacyjną całej firmy. Ceremonia wręczenia nagród „TOP 100” za innowacje odbędzie się 28 czerwca 2024 r. w Weimarze, a poprowadzi ją znana dziennikarka naukowa Ranga Yogeshwar. Alexander Knebel: „To ogromny sukces, który ilustruje pozytywny rozwój ostatnich lat i z którego AKE może być dumna”.

Nagroda jest nie tylko uznaniem dotychczasowych osiągnięć, ale także zachętą do dalszego przesuwania granic tego, co możliwe i aktywnego kształtowania postępu w naszej branży.