Würth Polska wspiera rodzimą reprezentację podczas międzynarodowych zawodów WorldSkill

Dobiega końca 45 edycja największego konkursu popularyzującego rozwijanie umiejętności praktycznych i zawodowych wśród młodzieży – WorldSkills. Uczestnicy z 80 państw rywalizują ze sobą w aż 56 konkurencjach w kategoriach, takich jak: usługi socjalne, sztuka i moda czy produkcja i inżyniera. Würth Polska wspiera reprezentantów z naszego kraju, biorących udział w dyscyplinach z zakresu mechatroniki. W ramach współpracy firma zaopatrzyła drużynę w narzędzia niezbędne do wykonania zadań konkursowych.

Tegoroczne zawody WorldSkills odbywają się w Kazaniu (Rosja) w dniach 22-27 sierpnia. W tym czasie o miejsce na podium w konkurencjach z kategorii mechatroniki walczą uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Komisja ocenia ich wiedzę oraz przygotowanie praktyczne na podstawie wykonywanych w trakcie konkursu zadań. Konkurencje weryfikują kompetencje uczestników m.in. w tworzeniu systemów mechatronicznych, programowaniu urządzeń i stosowaniu sterowników przemysłowych. Sprawdzane są również zdolności organizacyjne oraz umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. W ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, która odpowiada za wybór zarówno zawodników, jak i ekspertów, reprezentujących Polskę podczas WorldSkills, firma Würth Polska przekazała drużynie m.in. elektronarzędzia, narzędzia ręczne oraz szafki i pojemniki systemowe. Narzędzia pomagają uczestnikom w jak najlepszym wykonaniu zadań konkursowych.

– Gorąco kibicujemy zawodnikom i trzymamy za nich kciuki. Mamy nadzieję, że przekazane narzędzia pomogą im zwyciężyć. Udział w takim wydarzeniu to dla nich ogromna szansa. Na WorldSkills można zdobyć nowe umiejętności, realizować pasje i podnieść swoje kwalifikacje. Dążymy do tego, aby wzrosło zainteresowanie dziedzinami technicznymi i coraz więcej młodych ludzi brało udział w tego typu przedsięwzięciach. Z tego względu chętnie angażujemy się w inicjatywy, mające na celu popularyzację zawodów rzemieślniczych – mówi Robert Karolak, Dyrektor Marketingu Würth Polska.

Zawody techniczne są przyszłościowe
Przez ostatnie lata w polskiej edukacji panował trend wybierania przez młodzież liceów 
i kontynuowania nauki na uczelniach wyższych. Studia nie są jednak jedyną opcją wyboru. Szkoły zawodowe czy technika również dają szereg możliwości. Zapewniają zdobycie równocześnie wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, która jest niezbędna do wykonywania pracy, co umożliwia szybsze rozpoczęcie kariery zawodowej. Co więcej, na rynku pracy istnieje duże zapotrzebowanie na osoby wyspecjalizowane w konkretnych dziedzinach i fachowców wykonujących tradycyjne zawody, takie jak: stolarz, tokarz, ślusarz czy kowal. Nauka rzemiosła wymaga odpowiednio przygotowanych nauczycieli oraz mistrzów, pod których opieką młodzi ludzie zdobędą potrzebne umiejętności. Rozwój technologii sprawił, że profesjonalny sprzęt ułatwia wykonywanie wielu prac. Usprawnia on działanie, gwarantując przy tym swobodę oraz precyzję wykonywanych czynności.

– Zależy nam na wspieraniu młodych osób i zapewnieniu im potrzebnych do rozwoju środków, dlatego chętnie angażujemy się w takie inicjatywy jak WorldSkills. Nie możemy doprowadzić do zaniku tradycyjnych profesji Bycie rzemieślnikiem daje ogromną satysfakcję – stajesz się kreatorem, który zarządza całym procesem, a efekt końcowy jest zależny wyłącznie od ciebie – komentuje Robert Karolak, Dyrektor Marketingu Würth Polska

O Würth Polska
Würth Polska jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecnym na polskim rynku już 29 lat. To nowoczesna firma i wiarygodny, stabilny pracodawca, który zatrudnia ponad 670 pracowników, z czego 470 w Dziale Sprzedaży podzielonym na 5 obszarów – Auto, Cargo (w tym Agro), Drewno, Budownictwo i Metal. Würth Polska posiada 32 sklepy stacjonarne oraz rozbudowany sklep internetowy, który zapewnia możliwość zakupów 24h na dobę bez wychodzenia z domu. Centrala firmy i nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni ponad 5000 mkw. znajdują się w Warszawie. Koncern prowadzi sprzedaż wyłącznie firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Więcej informacji o Würth Polska pod HYPERLINK “https://www.wurth.pl/pl/wuerth_pl/firma_1/firma_2.php”linkiem.

O grupie Würth
Grupa Würth została założona w 1945 r. w Niemczech. Obecnie składa się z ponad 400 samodzielnych firm, rozmieszczonych w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach. Zatrudnia ponad 77 tys. osób, z czego ponad 33 tys. to przedstawiciele handlowi. Würth to również ponad 3,6 mln klientów. Zgodnie ze wstępnym rocznym sprawozdaniem finansowym, w 2018 r. Grupa Würth osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie 13,6 mld EUR.