Universal Robots ogłasza zwycięzców konkursu Win a Robot 2019

Roboty współpracujące (coboty) UR5 i UR10 powędrują do firmy Estelio s.r.o. ze słowackiej Nitry oraz do rumuńskiego producenta STAER INTERNATIONAL. Do drugiej edycji konkursu zgłoszono łącznie 856 projektów z 8 krajów, co potwierdza duże zainteresowanie firm z Europy Środkowo-Wschodniej automatyzacją produkcji prowadzącą do zwiększenia wydajności. Universal Robots przyjmował projekty od początku września do końca października b.r.

Cobot UR10 trafi do Rumunii, gdzie wesprze STAER INTERNATIONAL w automatyzacji procesów związanych z produkcją mebli. UR10 przejmie takie zadania jak wkręcanie, polerowanie i pick & place. Firma Staer działa przede wszystkim na rynku meblarskim i zatrudnia około 300 osób. Cobot UR10 o udźwigu do 10 kg i zasięgu do 1300 mm bardzo dobrze sprawdza się w bardziej zaawansowanych zadaniach, w których robot musi pokonać większy dystans i unosić cięższe elementy.

Drugim zwycięzcą, tym razem cobota UR5, jest Estelio s.r.o. ze słowackiego miasta Nitra. Estelio to firma dentystyczna, która chętnie wdraża innowacyjne technologie. UR5 pomoże pracownikom w precyzyjnym cięciu i oznaczaniu plastikowej folii potrzebnej do druku 3D niewidocznych aparatów ortodontycznych. UR5 o udźwigu do 5 kg to najbardziej elastyczny robot w ofercie Universal Robots.

„Bardzo cieszy mnie duża liczba projektów zgłoszonych do drugiej edycji Win a Robot w Europie Środkowo-Wschodniej. Universal Robots z przyjemnością przekazuje coboty dwóm firmom, które wierzą w potencjał współpracy ludzi i robotów. Jestem przekonany, że nasze innowacyjne coboty pomogą obu przedsiębiorstwom zoptymalizować i wzbogacić procesy, a także odciążyć pracowników od żmudnej, ciężkiej pracy” – powiedział po ogłoszeniu wyników Slavoj Musilek, General Manager Universal Robots w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Universal Robots zmienił paradygmat automatyzacji w przemyśle. Od 10 lat rodzina cobotów UR pomaga producentom rozwijać biznes i budować przewagę konkurencyjną, a obecnie roboty są stworzone z myślą o jeszcze szerszym wsparciu. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań z dziedziny automatyki, które są kosztowne, złożone oraz wymagają wygrodzeń, Universal Robots daje producentom każdej wielkości możliwość przyspieszenia automatyzacji z cobotami, które są proste we wdrożeniu, intuicyjne w obsłudze oraz nie powodują przestojów w produkcji.

Obecnie na świecie pracuje ponad 39 000 cobotów UR, które realizują kluczowe, uciążliwe dla pracowników zadania w tysiącach środowisk produkcyjnych, obejmujących montaż, pick and place, polerowanie, paletyzację, obsługę maszyn oraz wkręcanie śrub i nakrętek. Dzięki platformie UR+, otwartemu ekosystemowi certyfikowanych produktów, oraz Akademii UR, bezpłatnemu szkoleniu dotyczącemu cobotów, wdrożenie optymalnego rozwiązania bazującego na cobocie do specyficznego procesu jest proste i efektywne kosztowo, oferuje niski, całkowity koszt posiadania oraz atrakcyjne ROI.

O Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2018 r. przychód Universal Robots wyniósł 234 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/

Press kit: Press kit i zdjęcia dostępne są pod adresem: www.skyfish.com/p/universal-robots